Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, IVVO napisał:

Na przykład taki Paprok - nie widzi tego co robił i za co skasował klienta

A na co jemu to potrzebne? Co, rejestru nie ma?

 

2 minuty temu, Paprock napisał:

- a wracając do dokumentów PP, DR, KP, PC, PW to w metryczce pojazdu/badania zmieniacie rodzaj dokumentu na ten co trzymacie w ręku, czy zostawiacie to, co Centralna Baza podpowiada.

Tu jest burdel w przepisach. De facto powinieneś wpisać wyłącznie nr DR, ale nie mając go w ręce nie sprawdzisz prawidłowości tegoż numeru. Ja wpisuję nr dokumentu, który klient przedstawił do BT, oczywiście zmieniając w polu rodzaj na odpowiedni. Dla formalności numer ten wrzucam do uwag rejestru, w razie jakby przyszło go zmienić z powodu np. wpisu TNBT do DR.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ja chyba jestem nadgorliwy ale chyba pozytywnie - na PP wykonuję np OBT z wpisem nr pokwitowania - po powrocie po wpis do DR koryguję rodzaj dokumentu i zaznaczam wpis -czyli w waszym wykonaniu oprócz wpisu nie widać czy BT wykonano na PP czy DR bo raczej wpis w uwagach to widzi tylko WK przy wydaniu

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz niby proste i logiczne a "procedury" to się same tworzą ?

Osobiście widzę iż moje "procedury" nie są takie złe

A i w rejestrze jest porządek - podczas ostatniej kontroli właśnie trafili na takie badanie które wykonano na PP - i delikatne pytanko - dla czego brak zaznaczenia wpisu w DR - wiec pokazałem iż BT wykonano na podstawie PP a klient nie wrócił do dziś po wpis NTBT

A tak o tej kontroli - to TDT szuka która SKP rejestruje pompy do betonu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi, że dobre lub złe. Chodzi o to, że istnieją dokumenty wykazane do identyfikacji, podobnie określono zbiór dokumentów jakimi zainteresowany jest CEPiK, a nasz rejestr sprowadza się li tylko do dowodu rejestracyjnego o czym wspomniał friend @aboz.

Może warto popracować za ścianą nad zmianą i zaproponować coś w stylu "dokument przedstawiony do badania", albo siedzieć cicho i tylko dowodu rejestracyjnego trzymać się na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia to co napisał Michał - coś w stylu iż nie ma przeciwwskazań do jak by łączenia badań -czy jest jakiś wykładnik prawa ku temu czy tylko co nie jest zabronione - bo tak na wniosek właściciela to można wykonać tylko w/g PoRD 132 pkt.5

5. Zatrzymany dokument pojazdu zarejestrowanego za granicą, z wyjątkiem przypadków określonych w ust. 1a pkt 4 i 6, pozostawia się w jednostce Policji albo Straży Granicznej przez okres 7 dni. Po upływie tego terminu dokument przekazywany jest przedstawicielstwu państwa, w którym pojazd jest zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

ale w CEP jedno z nich  "ucieka" przeważnie dodatkowe 

Dziwne, w historii pojazdu są oba a w Cepie tylko to z TNBO,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cepie może i będzie ale nie wcześniej niż 

Cytat

... z dniem wdrożenia rozwiązań technicznych, określonym w komunikacie,

:hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, JANUSZ60 napisał:

Dziwne, w historii pojazdu są oba a w Cepie tylko to z TNBO,,,

 

- a mógłbyś z historii screena zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.