Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Tak - wskaż źródło badań w których to stan techniczny pojazdów uczestniczących w wypadkach był brany pod uwagę. Osobiście wiem, że jeżeli można w wypadku znaleźć winnego w postaci kierowcy to na tym się poprzestaje - nikt nie wnika nikt nie drąży bo ekspertyzy są bardzo drogie - taka prawda. Z Twoim podejściem, można śmiało zrezygnować z badań technicznych - przy takim odsetku (0,02), zasadność istnienia systemu podań wynosi zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no "przeczucie" i "gdybanie" jest lepsze. Szkoda, że z Twojej wypowiedzi wychodzi natura Twego nicku. Nie zrozumiałeś pointy mej wypowiedzi. Krótko mówiąc nie raz "przypitalamy" się tylko dla statystyki. A źródło, to statystyki policyjne. Ode mnie EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto statystyki Policyjne. Niewiele tych wypadków to prawda.

 

"W 2016 roku odnotowano 64 wypadki drogowe, w których bezpośrednią przyczyną była niesprawność techniczna pojazdu. Zginęło w nich 8 osób, a rany odniosło 81 osób. Należy podkreślić, że usterki techniczne są również ujawniane podczas oględzin pojazdów na miejscu zdarzenia, mimo tego, że nie miały bezpośredniego wpływu na jego zaistnienie. Ogółem stwierdzono 160 tego rodzaju usterek, najwięcej odnotowano: w oświetleniu (39,9% ogółu) oraz niewłaściwy stan ogumienia (25,2%). jednocześnie wskazać należy, że w jednym wypadku mogło wystąpić kilka usterek."

 

Dane w opracowaniu pochodzą z bazy SEWIK wg stanu na dzień: 2015 r. – 07.02.2016 r. 2016 r. – 05.02.2017 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a nie mówiłem, że statystyki N będą monitorowane. Mają jeszcze czas się ogarnąć. Jak tego nie zrobią to TDT wejdzie na 100 % i tych przychylnych będą mieli podanych na talerzu.

 

a co jest szansa że nie wejdzie ? jak w niektórych rejonach już kontrolują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w niektórych rejonach już kontrolują ?

 

No właśnie może to nie ten temat ale może być ciekawy może admin przeniesie do nowego wątku jak uzna że warto:

Miał ktoś już kontrolę Starosty i TDT'u po 13.11.2017 r. Jeśli tak to może podzieli się co kontrolowali w związku z CEPiK 2.0 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz , że oni wiedzą więcej na ten temat niż my?

 

Zastanawiam się po prostu. Mnie zazwyczaj odwiedzają koło maja a może ktoś już jest po kontroli.

Czy wiedzą więcej nie wiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś już kontrolę Starosty i TDT'u po 13.11.2017 r. Jeśli tak to może podzieli się co kontrolowali w związku z CEPiK 2.0

 

Przecież zakres nie uległ zmianie tylko pewne czynności wykonuje się przed wjazdem na stanowisko kontrolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiedzą więcej nie wiem

Wiedzą, że zapewne będzie to ich ostatnia kontrola i pewnie trochę odpuszczą o ile w ogóle zdążą przeprowadzić kontrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzą, że zapewne będzie to ich ostatnia kontrola i pewnie trochę odpuszczą o ile w ogóle zdążą przeprowadzić kontrole.

 

U mnie Panie z WK już w tym roku mówiły że prawdopodobnie może to być ich ostatnia kontrola i w przyszłym roku może przyjedzie tylko dwóch "smutnych" Panów z TDT'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzą, że zapewne będzie to ich ostatnia kontrola i pewnie trochę odpuszczą o ile w ogóle zdążą przeprowadzić kontrole.

 

U mnie powinni być najpóźniej 21 grudnia, bo tak byli w tamtym roku. Czy będą ?

Zobaczymy. Na razie cisza w temacie. Nie dzwonię i nie pytam. Czekam na oficjalne pismo. Powinno być w następnym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kontrolę 30/11 / starostwo +TDT/ - sprawdzili łączność z Cepem - czy badania są wysyłane do Cepa - dla czego są "czerwone kropki " i przy jakich badaniach - to samo przy "szarych" - czy pracowaliśmy w trybie "awaryjnym" i jak długo - wyrywkowo badania z zaznaczonym TDT - szczególnie gazy, beczki, pompy - trzy godziny kontroli z badaniem w międzyczasie - przeszło w miarę spokojnie chodziarz Pan z TDT prawie godzinę sprawdzał rejestr - jedna uwaga ale wyjaśniona od razu. Ogólnie - bardzo szczegółowo - wiele pytań.

Karty + opłaty CEP z okresu między kontrolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z TDT też to są ludzie i wolę jak kontrolę przeprowadzają ,bo można porozmawiać na temat badań i wyjaśnić wiele spraw .POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas była kontrola trzy dni po zmianach. Dwóch Panów ze starostwa i jeden z TDT'u. W rejestrze głównie sprawdzali ZK, TDT, negatywy, Dodatkowe. Z CEPiK iem było wszystko ok więc same zielone kropeczki były. Z ciekawością patrzyli na przeprowadzane badanie techniczne. Łącznie chyba 3 godziny u nas spędzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście książka kontroli firmy - czysta - życzę powodzenia przy następnych kontrolach - a w szczególności organowi kontrolnemu któremu podlega SPK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Przyjrzyjcie się sowim Nkom i z ręką na sercu powiedzcie, że to są "wraki

 

Czyli uważasz, że N to tylko dla "wraku", czy może to tylko "wraki" są przyczyną wypadków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.