Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Paprock

CEPIK 2.0

Polecane posty

aboz
1 minutę temu, IVVO napisał:

Na przykład taki Paprok - nie widzi tego co robił i za co skasował klienta

A na co jemu to potrzebne? Co, rejestru nie ma?

2 minuty temu, Paprock napisał:

- a wracając do dokumentów PP, DR, KP, PC, PW to w metryczce pojazdu/badania zmieniacie rodzaj dokumentu na ten co trzymacie w ręku, czy zostawiacie to, co Centralna Baza podpowiada.

Tu jest burdel w przepisach. De facto powinieneś wpisać wyłącznie nr DR, ale nie mając go w ręce nie sprawdzisz prawidłowości tegoż numeru. Ja wpisuję nr dokumentu, który klient przedstawił do BT, oczywiście zmieniając w polu rodzaj na odpowiedni. Dla formalności numer ten wrzucam do uwag rejestru, w razie jakby przyszło go zmienić z powodu np. wpisu TNBT do DR.

• Piwo 1

Paprock

- tym bardziej danych pokwitowania nie ma z czym skonfrontować, dlatego w tm bordello pozostanę przy de facto. ;-) 

IVVO
Napisano (edytowany)

Czyli ja chyba jestem nadgorliwy ale chyba pozytywnie - na PP wykonuję np OBT z wpisem nr pokwitowania - po powrocie po wpis do DR koryguję rodzaj dokumentu i zaznaczam wpis -czyli w waszym wykonaniu oprócz wpisu nie widać czy BT wykonano na PP czy DR bo raczej wpis w uwagach to widzi tylko WK przy wydaniu

Edytowano przez IVVO

Paprock

- ale i tak sukces, że nikt wzorem tablic rejestracyjnych nie wyskoczył z treścią [BRAK]! ;-)

IVVO

I widzisz niby proste i logiczne a "procedury" to się same tworzą 😎

Osobiście widzę iż moje "procedury" nie są takie złe

A i w rejestrze jest porządek - podczas ostatniej kontroli właśnie trafili na takie badanie które wykonano na PP - i delikatne pytanko - dla czego brak zaznaczenia wpisu w DR - wiec pokazałem iż BT wykonano na podstawie PP a klient nie wrócił do dziś po wpis NTBT

A tak o tej kontroli - to TDT szuka która SKP rejestruje pompy do betonu 

Paprock

Nikt nie mówi, że dobre lub złe. Chodzi o to, że istnieją dokumenty wykazane do identyfikacji, podobnie określono zbiór dokumentów jakimi zainteresowany jest CEPiK, a nasz rejestr sprowadza się li tylko do dowodu rejestracyjnego o czym wspomniał friend @aboz.

Może warto popracować za ścianą nad zmianą i zaproponować coś w stylu "dokument przedstawiony do badania", albo siedzieć cicho i tylko dowodu rejestracyjnego trzymać się na sztywno.

IVVO

Tak mnie zastanawia to co napisał Michał - coś w stylu iż nie ma przeciwwskazań do jak by łączenia badań -czy jest jakiś wykładnik prawa ku temu czy tylko co nie jest zabronione - bo tak na wniosek właściciela to można wykonać tylko w/g PoRD 132 pkt.5

5. Zatrzymany dokument pojazdu zarejestrowanego za granicą, z wyjątkiem przypadków określonych w ust. 1a pkt 4 i 6, pozostawia się w jednostce Policji albo Straży Granicznej przez okres 7 dni. Po upływie tego terminu dokument przekazywany jest przedstawicielstwu państwa, w którym pojazd jest zarejestrowany.

JANUSZ60
1 godzinę temu, IVVO napisał:

ale w CEP jedno z nich  "ucieka" przeważnie dodatkowe 

Dziwne, w historii pojazdu są oba a w Cepie tylko to z TNBO,,,

Mecher

W Cepie może i będzie ale nie wcześniej niż 

Cytat

... z dniem wdrożenia rozwiązań technicznych, określonym w komunikacie,

:hihi:

Paprock
27 minut temu, JANUSZ60 napisał:

Dziwne, w historii pojazdu są oba a w Cepie tylko to z TNBO,,,

- a mógłbyś z historii screena zrobić?

JANUSZ60

Przypomnij mi jutro,,,

Paprock

Ta! A mi kto przypomni?  :evil:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.