Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

NIK skontroluje CEPiK

Najwyższa Izba Kontroli zaplanowała przeprowadzenie w 2016 roku ponad 200 kontroli planowych. W Planie pracy NIK na 2016 rok ujęto kontrolę wykonania budżetu państwa w 2015 r. w 109 częściach budżetowych oraz 99 tematów w formie kontroli planowych. Kontrole planowe obejmą tematy obejmujące główne obszary funkcjonowania państwa. Izba będzie także kontynuowała kontrole rozpoczęte w 2015 roku (tzw. kontrole przechodzące) - poinformował prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski

– Jak podała Najwyższa Izba Kontroli w opublikowanym planie pracy na 2016 r. przeprowadzona m.inn. będzie kontrola wykonania zadań funkcjonowania Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Pytanie wiodące tutaj brzmi: czy system informatyczny CEPiK funkcjonuje w sposób adekwatny do potrzeb obywateli i organów państwa? Kontrola ma być realizowana w miesiącach luty-marzec, wnioski opracowane w kwietniu 2016 r.

– Jeszcze w styczniu br. realizowana będzie kontrola dopuszczenia pojazdów do ruchu drogowego. Pytanie definiujące cel główny kontroli brzmi: Czy starostowie prawidłowo i skutecznie wypełniają funkcję organu dopuszczającego pojazdy do ruchu?

 

http://news.prawodrogowe.pl/i548#news26005

 

 

ciekawe co stwierdzą ....................... :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co stwierdzą ..

Mam nadzieję, że któregoś ranka dowiemy się, staliśmy się urzędnikami i nie pracujemy już "dla prywaciarzy" :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamian podwyższenie standardów pracy dla sporej części.

Obniżenie zarobków zapewne tak zwłaszcza dla "klepaczy" robiących po 30-40 OBT dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie zarobków zapewne tak zwłaszcza dla "klepaczy" robiących po 30-40 OBT dziennie

 

danielg539, nie mierz wszystkich jedną miarą - please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klepaczem nie jestem..
coś mi się zdaje, że Olek więcej zarabia ;-) chociaż zastanawiał się "A gdybym był młotkowym, w fabryce z młotkiem szalał"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zarobkach nawet nie pisałem bo już mnie kiedyś tu przekonano, że ~ 2 tys. netto to dla wielu Diagnostów to szczyt marzeń - co bardzo mnie dziwi, bo to jednak zawód specjalistyczny, wymagający kwalifikacji, specyficznych wymagań formalnych itp.

 

A te standardy pracy to sam nie wiem o jakie w sumie może chodzić.

 

Przypominam też, że jeśli mielibyście w ramach administracji publicznej zostać inspektorami, to jeszcze wymóg uzupełnienia wykształcenia na wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jeśli mielibyście w ramach administracji publicznej zostać inspektorami, to jeszcze wymóg uzupełnienia wykształcenia na wyższe.
Ja dum już o"łaskawym chebie " a nie bycie teraz inspek. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, ale dokładnie o to mi chodzi - że dla wielu osób oznaczało by to pożegnanie się z zawodem. Dlatego jako środowisko powinniście to dobrze przemyśleć, wywalczyć okresy przejściowe, dostosowawcze itd.

A i tak wielu z Was by straciło i jednomyślności tu nie będzie. To pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jako środowisko powinniście to dobrze przemyśleć, wywalczyć okresy przejściowe, dostosowawcze itd.

Oczywiście. Ci co mają uprawnienia i chcieliby pracować jako "inspektorzy", na zasadzie praw nabytych (np. starszy kontroler transportu drogowego), a reszta "inspektorów" zgodnie z dystynkcjami, inspektor czy specjalista...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu inspektor, czy nie inspektor?? :)

 

I nikt z Was nie podjął jednego tematu. Na wiadomym blogu w histeryczny wręcz sposób lansuje się tezę, aby nie karać podwójnie diagnostów. Czyli aby wyrok karny nie pociągał za sobą zabierania uprawnień.

 

Przejście pod auspicje administracji publicznej problem ten w praktyce jeszcze bardziej zaostrza. Jest wyrok, to wylot z zawodu. I to nie na 5 lat. Zatem w praktyce oznaczało by to zaostrzenie sankcji dla Diagnostów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539 napisał/a:

Mam nadzieję, że któregoś ranka dowiemy się, staliśmy się urzędnikami i nie pracujemy już "dla prywaciarzy"

 

I Ty jesteś przekonany, że już ten fakt poprawiłby jakość badań technicznych ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamian podwyższenie standardów pracy dla sporej części.

 

Zapomniałem jeszcze o jednym...

 

Diagności narzekają, że teraz to są "naciski"... Ale uwierzcie mi, że takiego mobingowania jak w wielu urzędach miejskich i starostwach to jeszcze nie widzieliście... Rozmawiałem z wieloma ludźmi i ogólnie jest tragedia, wszystkim rządzi polityka.

Oczywiście nie wszędzie, nie można uogólniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagności narzekają, że teraz to są "naciski"... Ale uwierzcie mi, że takiego mobingowania jak w wielu urzędach miejskich i starostwach to jeszcze nie widzieliście..

 

Z tym zgadzam się w 100%, bo w samorządach rządzą układy i nepotyzm :( W mojej gminie "upolitycznione" sa nawet szkoły i to do tego stopnia, że nawet woźna musi być z odpowiedniej opcji politycznej :(

 

Ale już w Policji czy ITD jest trochę inaczej choć znajomości odgrywają tam też dużą rolę, ale już od ładnych paru lat nie słyszałem aby kogoś wydalili ze służby za to, że dobrze wykonywał swe obowiązki a w zawodzie diagnosty często jest to normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel - masz naiwność dziecka...

 

Ok - nikt nikogo z Twojej lokalnej Policji nie wydalił mówisz... A próbowałeś się zainteresować najpierw jak się tam dostać? :evil:

 

Diagności narzekają, że teraz to są "naciski"... Ale uwierzcie mi, że takiego mobingowania jak w wielu urzędach miejskich i starostwach to jeszcze nie widzieliście...

 

I okaże się, że ten Was zły pracodawca to był Bóg nie z tej ziemi hehe :evil:

 

 

Oj Koledzy - namyślcie Wy się dobrze czego i jak chcecie. Bo myślę, że czasami w rozpaczy strzelacie kulą w płot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś się zainteresować najpierw jak się tam dostać?

Znam takich, co bez żadnych układów im się to udało, choć byli i tacy co mimo wielu prób się tam nie dostali.

Oj Koledzy - namyślcie Wy się dobrze czego i jak chcecie. Bo myślę, że czasami w rozpaczy strzelacie kulą w płot...

Czym dłużej myślę na ten temat to dochodzę do wniosku, że zmiana zawodu była by najlepszym wyjściem z tego bajzlu. Polskie realia i nasza mentalność skutecznie uniemożliwi zreformowanie tego chorego systemu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejęcie diagnostów przez starostwo to chyba najgorszy scenariusz w reformie badań technicznych :( Jakość nadzoru nad SKP dobitnie o tym świadczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.