Skocz do zawartości

Dodge sx20


..TomaszM..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ktoś przerabiał taki temat ? Mam takie auto i nie mogę znaleźć nr Vin to znaczy jest na kielichu ale tylko połowa, tabliczki zn nie ma auto z Niemiec ale produkcja USA czytałem o tym ale i tak nie wiem jak to ugryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto produkowane w USA i na rynek amerykański to za numer VIN można uznać nr umieszczony za szybą na metalowej blaszce. TZ zwykle jest w formie naklejki z podanymi masami w funtach lub funtach i kg oraz z nr VIN, ,najczęściej jest naklejona na drzwi kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod szybą jest tabliczka z vin na 2 nity przymocowana

tabliczki znamionowej brak przy słupkach drzwi całe auto obleciałem nie ma

no ale czy nie dobrze by mieć jakiś kwit od rzeczoznawcy w razie W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tak tylko dla dodania kontrastu dlatego dwa paragrafy czego, a raczej jakich pojazdów nasze przepisy dotyczą, czy tych zagranicznych, czy tych między Bugiem a Odrą produkowanych:

2) powinien być umieszczony na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym po prawej stronie pojazdu, a także na tabliczce znamionowej
2. Kierownica w pojeździe o liczbie kół większej niż trzy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości przekraczającej 40 km/h, nie powinna być umieszczona po prawej stronie pojazdu

I jeszcze takie coś:

Numer identyfikacyjny pojazdu VIN to nadana przez producenta kombinacja znaków przeznaczona do oznaczenia danego pojazdu. (...)
Ten cytat nie dotyczy cech identyfikacyjnych nadanych zgodnie z odrębnymi przepisami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

2) powinien być umieszczony na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym po prawej stronie pojazdu, a także na tabliczce znamionowej

Takie mamy prawo - niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak mówicie to chyba mu to zrobię ale w poniedziałek go jeszcze profilaktycznie przeczepię;] bo TZ nie rzuciła mi się w oczy.. a klient miał strach w oczach jak mu powiedziałem ze nie będzie ciężko to zarejestrować

A tak czysto teoretycznie to takie blaszki z numerami za szybą i TZ to można na nie patrzeć z lekkim dystansem. Bo fabryczny vin ciężko podrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak czysto teoretycznie to takie blaszki z numerami za szybą i TZ to można na nie patrzeć z lekkim dystansem. Bo fabryczny vin ciężko podrobić

Ale w USA tak to robią i nic na to nie poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.