Skocz do zawartości

Badanie poprawkowe pojazd z gazem.


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie ile kasujecie za badanie poprawkowe pojazdu z gazem, tzn. w zeszłym tygodniu u kolegi na zmianie był klient osobówką z gazem ale nie miał przy sobie dozoru butli i nie miał wpisu LPG w DR. Kolega dał mu negatywa a dzisiaj klient zapowiedział się na badanie poprawkowe ile w takim przypadku za badanie należy skasować - poz.2.10 ? czy 1.15 ? kurcze pierwszy raz trafiła mi się taka sytuacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatyw jeżeli dozór jest nieważny, natomiast gdy nie ma go w ogóle to nie podchodzimy do badania, dopiero jak dowiezie. Jeżeli chodzi o brak wpisu LPG w DR to UD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Dz. U. 996 Zał. nr 1 mamy

6.5 Brak ważnego w dniu badania technicznego dokumentu stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego - UI.

 

Natomiast w usterkach z listy w programie mamy

10.5.a) POZOSTAŁE WARUNKI DODATKOWE/ Pojazd przystosowany do zasilania gazem/ Brak dokumentu wydanego przez Transportowy Dozór Techniczny i tabliczki znamionowej na zbiornik lub butlę, potwierdzających jego sprawność. [uI]

 

Czyli mała różnica. Dlatego jeżeli dozór jest ale nieważny do wynik negatywny, natomiast jeżeli klient nie ma dokumentu w ogóle to nie podchodzimy do badania. To moje zdanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był klient osobówką z gazem ale nie miał przy sobie dozoru butli

 

Zgodnie z ustawą diagnosta nie miał prawa wykonać badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że na egzaminie praktycznym miałem pytanie właśnie jak postępujemy, gdy na badaniu jest dozór ale nieważny, a jak jeżeli nie ma go w ogóle. Odpowiedziałem jak powyżej i zostało to zaliczone, więc teraz tak postępuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczyło opłaty "po fakcie"
To może odpowiem.
Panowie ile kasujecie za badanie poprawkowe pojazdu z gazem' date=' tzn. w zeszłym tygodniu u kolegi na zmianie był klient osobówką z gazem ale nie miał przy sobie dozoru butli i nie miał wpisu LPG w DR.[/quote']Nic, bo OBT w ogóle nie powinno mieć miejsca, o czym pisał już BarAnt.
klient uparł się że on "chce badanie i nie będzie nigdzie latał"
A ja się upieram żeby trafić szóstkę w totka i dalej nic :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBT w ogóle nie powinno mieć miejsca,

Tym bardziej że SKP wykonuje badania pojazdów samochodowych a nie lotniczych.

nie będzie nigdzie latał
:x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na kontroli i tak by nieważne było ile gość wziął. Nie tylko dla mnie z tego co wiem i widzę. Więc o czym ta dyskusja? :-D I tak po uprawnieniach i tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że do straty uprawnień ,to jeszcze daleko...Ale trzeba uważać na takich cwaniaków,którzy specjalnie nie wpisują do dowodu montażu gazu i próbują wykonać badanie techniczne taniej.Znam taki przypadek u nas.Diagnosta wykonał badanie okresowe bez gazu,bo nie było wpisu( nie zauważył instalacji,parownik lekko pod silnikiem ,nie jesteśmy nieomylni) i po sprzedaży samochody,nowy właściciel legalizuje gaz po 2 latach od założenia .Teraz diagnosta ma postępowanie wyjaśniające...Myślę ,że tu był podobny przypadek ,że diagnosta zorientował się w trakcie badania ,że jest instalacja i dobrze ,że dokończył badanie ,dając N.Moim zdaniem błędu nie popełnił.Teraz tylko skasować 20 zł za usterki i jest czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.