Skocz do zawartości

Jaki analizator i dlaczego?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie sa wasze doświadczenia z analizatorami? Które polecacie? A może analizator i dymomierz w jednym?

Ja mam Oliver k90 5 lat pracował idealnie ale ostatni rok to pasmo nieszczęść 4 razy był w naprawie i kalibracji w HAIKU ale później pracował góra tydzień i tylko się nagrzewa. Czas kupić nowy albo polećcie mi serwis który na Oliverach zna się naprawde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję z analizatorem jaki zaprezentował abc. Jak na razie bezawaryjny (odpukać). Dymomierz tej samej firmy. Równie bezkonfliktowy we współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję na analizatorze AI 9600 i dymomierzu AI 9500 z Radiotechniki. Sprzęt mam już 9 lat i jak na razie bez problemów. Tylko na owe czasy te urzadzenia były na niemieckich podzespołach, nie wiem jak teraz to wygląda.

 

:D Darek

1028_090109.jpg.f78644dc54ef3ba35dcc669ef8f796c9.jpg

1028_090024.jpg.99ed355abae68cbb215f0cabb2758c7a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AWAT -owskie urządzenia ,nie ma wiekszych problemów , na bieżąco serwisowane-

dostałem je od górnie - co do zakupu nie wypowiadam się . Ale sądze ,że najlepszy zakup

na dzień dzisiejszy to dwa w jednym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorscan Eurogas 8020 (dymomierz i analizator w zestawie)

Kupione używane, po roku tak się skopał, że musieli go naprawić włosi (3000pln). Jest miesiąc po naprawie i rozszczelnił się gdzieś na obwodzie odprowadzania wody (problem z testem szczelności)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję na analizatorze AI 9600 i dymomierzu AI 9500 z Radiotechniki.

 

pracuje na tych urządzeniach 0d 2000 bez problemów. kupujemy tylko polskie urządzenia-nie ma problemów z częściami i i ewentualnymi naprawami .poprzednio mieliśmy GEATSA-jak chodził 4 lata bez problemów-ale z naprawami był duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie GRUNDIG elektronics GAS ANALYSER LS5000,narazie działa bez większych problemów,na zakup nie miałem wpływu jak zacząłem tu pracować to on już był :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas analizator ATAL AT 501 i dymomierz AT 600 jak narazie działają ok 3 lata.Ostatnio analizator jak był na legalizacji to odbiegał od parametrów i wymienili jakąś część teraz jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy dwa kompakty;

Motorscan 8003 i Bosch BEA 250. Motorscam jest bardziej przyjazny dla kieszeni, co 2 lata wymiana czujnika tlenu, nie wymusza kalibracji, pozostałe filterki zmieniam przed legalizacją, a serwis ogranicza się tylko do czyszczenia -150 PLN co 6 miesięcy.

Boscha kalibruje serwis i przy okazji coś naprawi- jest drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorscam jest bardziej przyjazny dla kieszeni, co 2 lata wymiana czujnika tlenu, nie wymusza kalibracji, pozostałe filterki zmieniam przed legalizacją, a serwis ogranicza się tylko do czyszczenia -150 PLN co 6 miesięcy.

zgadzam sie z tym,powiedz gdzie robisz legalizacje za 150, ja też mam motorscan z modułem dymomierza bo my płacimy ok 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Olivier K 90 i k 9000 , dymomierz D 60 Olivier działaja bez problemów , trzeba tylko pilnować i codziennie wydmuchać wodę z przewodu[ sondy] czujnik tlenu to normalka i filtry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w k-90 mam wstępny filtr z odwadniaczem dorobiony i można zapomnieć o wymianie papierowych filterków i przedmuchiwaniu węża jedynie spuszcze wode raz w tygodniu oraz gruntowne czyszczenie raz na miesiąc filtra wstępnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cartec CET 2000 C przez 8 lat jedna awaria, a poza tym tylko co okolo 2 lata wymiana sensora tlenu i co 6 mies. kalibracja i oczywiscie obowiazkowa legalizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...
Może jakieś sugestie

 

kupcie dymomierz niezależny i osobny analizator. Z tymi dymomierzami zintegrowanymi to ocipieć idzie.

 

kupujesz zestaw a tu nagle się okazuje że aby wykonać poprawnie badanie urzędowe i wpisać dane auta jeszcze trzeba terminal za 2-3 tysiące :nook:nook:nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Zdecydowanie odradzam Radiotechnikę wyłącza się co 6 miesięcy i jest awaryjny zarówno dymomierz (DO9500) jak i analizator (AI9600). O wyłączaniu się urządzenia oczywiście nikt nie poinformował przed zakupem.

Dodatkowo analizator nie nadaje się do regulacji LPG w okresie jesienno zimowym. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.