Skocz do zawartości

protokół z badania zbiornika


MarianoItaliano

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    7

  • Fredek

    6

  • Paprock

    6

  • MarianoItaliano

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

§ 2. Przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować:

1) ważność protokołu oraz decyzji wydanej przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego, zwanego dalej „Dyrektorem TDT”, dotyczącej

sprawności zbiornika lub butli do magazynowania gazu na pojeździe;

 

Poczytaj tutaj

http://www.tdt.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Dziś otrzymałem odpowiedź z TDT i wynika z tego, że ten "dokument" nie jest protokołem wymaganym przy BTP. Zastanawia mnie dlaczego nie jest dołączony protokół odbioru z TDT do dokumentów ze zbiornika :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest dołączony protokół odbioru z TDT do dokumentów ze zbiornika :-/
ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że takiego odbioru przez inspektorów TDT-u nie było i dyrektor nie podpisał się pod takowym lub wynik był negatywny i ... historię tych zbiorników oraz ich producenta znamy z TV..., a także z

http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-tdt/zbiorniki-stanowiace-wyposazenie-pojazdow-samochodowych-lpgcnglng.html

 

Dodatkowo można wysłać do

Oddziału Terenowego Transportowego Dozoru Technicznego w Gdańsku, ul. Kętrzyńskiego 24b, 80-376 Gdańsk, Tel.: (058) 511-00-80, Fax.: (58) 305-42-49, email: gdansk@tdt.pl

 

skan tego "dokumentu" niech zajmą stanowisko czy takowy może być w obiegu oraz czy rzeczywiście inspektor, który widnieje na nim rzeczywiście dokonał odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to już tylko wystąpić do oddziału terenowego TDT-u. o duplikat i po jego otrzymaniu przystąpić do badania. O duplikat wysypuje właściciel nie diagnosta ...

 

Szczegóły tu:

http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-tdt/zbiorniki-stanowiace-wyposazenie-pojazdow-samochodowych-lpgcnglng/duplikat-poswiadczen-zbiornikow-lpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam, wkleję sie tutaj z pytaniem , a więc co w sytuacji takiej - mam na badaniu okresowym pojazd z lpg ( butla Holandia WVM ) nigdzie nie mogę odszukać numerów fabrycznych itp , jedynie co to znak homologacji na obudowie wielozaworu .

Do tego zbiornika jest ważny protokół z TDT ostemplowany oczywiście oryginał , lecz pytam dlatego że nie mogę porównać z nim mojego zbiornika , co w takiej sytuacji robicie Panowie? Taka trochę dziwna sytuacja z tymi butlami z Holandi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym , że butle z holandi nie mają nabitych cech tak jak np : Stako, Grodków itp gdzie mogę to sprawdzić , butla produkcji Holenderskiej nie jedno krotnie miały badania i wystawiano protokoły TDT , lecz pojawia sie problem na badaniu ja nie widzę numerów fabrycznych butli i taka butla dla mnie teraz w zasadzie to nie wiadomego pochodzenia, czy ktos już spotykał podobne sytuacje , że mamy tylko protokół TDT i w zasadzie nic więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tu widzisz Kolego pierdoły? Człowiek ma w ręku ważny protokół TDT, widzi zbiornik na gaz, nie może zestawić jednego z drugim, bo nie widzi wspólnego mianownika. Samo życie.

Dwa wyjścia:

Jeśli nie przystąpił do badań, niech "odstąpi". W ogóle nie przystępuje.

Jeśli przystąpił do badań, negatywny wynik badania za brak Protokołu i Decyzji do zbiornika zamontowanego w samochodzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć obudowę wielozaworu, bardzo często "holenderki" tam miały nabity numer.

Potwierdzam, że numer tam właśnie widnieje. Często jest tak, że widać go tuż przy krawędzi aluminiowej obudowy wielozaworu.

Ja mam inne pytanie odnośnie badania butli przez TDT. Czy jakiś oddział TDT-u nabija jeszcze potwierdzenie badania na zbiorniku (data, pieczęć okrągła inspektora)? Czy wszyscy naklejają tylko nalepkę z potwierdzeniem legalizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani cecha, ani naklejka [na naklejce prawie nic nie ma :( ] nie ma żadnego odzwierciedlenia w obowiązujących nas przepisach - tylko i wyłącznie decyzja i protokół wydany przez TDT.

A cech już chyba przy legalizacji ponownej nikt nie nabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tu widzisz Kolego pierdoły?...

 

Ano pewnie takie, iz może ten protokół ważny, ale na co ?

Pożyczony na czas badania od kolegi ?

 

Bo skoro nie ma numeru zbiornika, czy innej cechy wyróżniającej, to owe "papiery" mogę sobie użyć jedynie w razie potrzeby, podczas długiej podróży samochodem ;)

Bo jak i na co wystawić protokół i decyzję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano pewnie takie, iz może ten protokół ważny, ale na co ?

Protokół na zbiornik LPG - WAŻNY.

Zbiornik LPG w pojeździe - JEST.

Problem jest w tym, że PROTOKÓŁ NIE PASUJE DO ZBIORNIKA (wieść niesie bo cech nie można było znaleźć).

Może być pożyczony od samego Belzebuba, mi to "gila z nosa".

Ma być WAŻNY KWIT na urządzenie podlegające DOZOROWI. I wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma cech na zbiorniku, to w tym wypadku, protokół ważny jednak nie na ten zbiornik.

Więc pożyczony od Belzebuba. A tobie to

... "gila z nosa"...

 

Bo jak sam piszesz

... "Ma być WAŻNY KWIT na urządzenie podlegające DOZOROWI. I wszystko.

 

Więc jest ważny, to w czym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% każdy protokół zawiera nr zbiornika i na 99,9% każdy zbiornik ma nabity numer, wszystko sprowadza się tylko do możliwości chęci i umiejętności odszukania tego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.