Skocz do zawartości

Wystawienie zaświadczenia z badania techincznego


biker100

Czy po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu:  

160 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że tak. Tylko dlatego, że pierwszy Twój cytat jest od lat bezwiednie (bez mózgu)przedrukowywany,,,

Skoro tak, to czy znasz odpowiedź dlaczego tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    29

  • crackers

    10

  • JANUSZ60

    9

  • Paprock

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

przy zmianach przepisów nikt nie analizuje wszystkich zapisów powiązanych ze zmienianym detalem,,,

 

Januszu jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt, że tak naprawdę nikt nie patrzył na ręce ustawodawcy, mam na myśli tutaj zapisy z punktu widzenia diagnosty przy tworzeniu, zmianach ustawy, rozporządzeń. Ci co deklarowali, że to robią w większości przypadków deklarowali swe działania. teraz jak RCL pracuje w miarę normalnie widać efekty prac i nikt już nam nie powie, że coś zrobił ...

 

Po prostu poprzez niedbalstwo
tutaj pełna zgoda :ok i wynika to również z wypowiedzi powyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy wiadomo coś kolegom o tym ,że nie ma już badania dodatkowego tzw "S",podobno wystarczy standardowe zaświadczenie z badania okresowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza pochodzi ze szkolenia.

A w załączniku nr 2 . 9 . 1, też na szkoleniu wykreślili, a w paragrafie 3 . 1 .14 , też ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.12 w cenniku.Wiedza pochodzi ze szkolenia.
co to za szkolenie, ośrodek?

 

Dlaczego my diagności dajemy wodzić się za nos "interpretatorom"? Dlaczego narażamy się na utratę naszych ciężko zdobytych uprawnień lub przynajmniej śmieszność?

 

Dlaczego większy bilet zaufania dajecie tzw. '"interpretatorom" i wydajecie swoje ciężko zarobione pieniądze na tego rodzaju kwiatki jak ten oraz z treści tematu, aniżeli organizacji działającej dla diagnostów???????? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy wiadomo coś kolegom o tym ,że nie ma już badania dodatkowego tzw "S",podobno wystarczy standardowe zaświadczenie z badania okresowego ?"

 

To wyżej to jest pytanie,widzę,że za bardzo to uprościłem,badanie jako takie istnieje w w.w rozporządzeniach ale nie jest potrzebne do wydania certyfikatu, wystarczające jest jak pisałem wyżej standardowe zaświadczenie z OBT.

Nie chcę pisać od kogo ta wiedza, ale byście się bardzo zdziwili kto to przekazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Koledzy wydajecie te zaswiadczenia do kazdego badania? Ja wystawiam ale dziwią mnie klienci, ktorzy mowia ze byli na innych stacjach i nic nie dostali. Oszczednosc papieru? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% do każdego badania wystawiam zaświadczenie wraz z załącznikami gdy potrzeba.

Albo inaczej. Nazwijmy to, że po staremu zaświadczenia tylko do okresowego nie było trzeba, a i to nie zawsze. Czyli dawniej był obowiązek wystawiania prawie 100% zaświadczeń, a od jakiegoś czasu równo 100% i nie tylko na szlachetnych stacjach, a po równo na wszystkich stacjach i wszystkie stacje powinny być jednakowo szlachetne. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczednosc papieru?

 

Po prostu im nie wierz.
Nie koniecznie Grześ, może brali udział w seminarium z udziałem podmiotu z centralnej polski... :razz:

 

więcej:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=16676

 

 

100% do każdego badania wystawiam zaświadczenie wraz z załącznikami gdy potrzeba.
dokładnie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość ciekawe posty

a tak powiem że często klienci mówią mi że Panowie P przy kontroli żądają właśnie zaświadczenia z BT :? a takowy dzisiejszy przypadek: zabrany DR za brak adnotacji w Dr o instalacji gazowej :-? za przednią TR :shock: co Wy na to i jakie BT wykonać :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabrany DR za brak adnotacji w Dr o instalacji gazowej za przednią TR co Wy na to i jakie BT wykonać

żadne, wysłać właściciela pojazdu do WK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz o Gazie, a po naszemu brak adnotacji jest UD, to w takim razie należy podciągnąć pod "oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu". No i mamy sprawę jasną odnośnie adnotacji "GAZ-LPG" i jednocześnie załatwiona powinna być rubryka [P.3] w dowodzie. Ale wiadomo jak to z tym paliwem jest.

O decyzji TDT chyba nie trzeba wspominać.

No i oczywiście przyporządkować treść UD "brak odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie" przyporządkować.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co
a po to żeby przedstawił dokumenty niezbędne upoważniające do wpisania w DR adnotacji "GAZ" oraz zamówić i odebrać wtórnik TR - jeżeli była nieczytelna lub zniszczona. Po tym wszystkim odbierze DR bez żadnego badania.

 

przecież bez Bd i tak nie odbierze Dr raczej
A co diagnosta ma potwierdzić? Urzędnik nie dowierza sam sobie, że musi szukać potwierdzenia w SKP?

 

[ Dodano: 16-11-2015, 21:56 ]

No i oczywiście UD o treści "brak odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie" przyporządkować.
tylko wytłumaczcie mi sens takiego postępowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to taka dwuznaczna sytuacja podobna do klasycznych nazwijmy to anty-badań kiedy zdemontowano TAXI, HAK, L, GAZ. Zakresu czynności brak, a jakoś tam się potwierdza.

Chociaż słyszy się co raz częściej głosy, że wiele tych spraw, tak jak mówisz, załatwia się na zasadzie oświadczenia klienta, posiadacza, właściciela.

A może mnie ino coś w ucho tak hukło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż słyszy się co raz częściej głosy, że wiele tych spraw, tak jak mówisz, załatwia się na zasadzie oświadczenia klienta, posiadacza, właściciela.
zakładając oczywiście, że pojazd jest pow. 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i "GAZ" nie wpłynął na zmianę interwału badań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.