Skocz do zawartości

Wystawienie zaświadczenia z badania techincznego


biker100

Czy po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu:  

160 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    29

  • crackers

    10

  • JANUSZ60

    9

  • Paprock

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na poprzedniej stacji dziwnie się na mnie patrzyli jak drukowałem zaświadczenie. Później zostałem poinformowany, że papier jest drogi. Teraz pracuję gdzie indziej i zaświadczenie jest wydawane zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później zostałem poinformowany, że papier jest drogi
i tusz do drukarki i prąd - jeżeli ustawodawca określił w akcie prawnym zasady postępowania to należy tak to robić ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ustawodawca określił w akcie prawnym zasady postępowania to należy tak to robić ....

widać nie wszyscy tak uważają, skoro są wydziały zalecające niedrukowanie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak najbardziej są stacje nie wydające zaświadczeń. Wasze zdziwienie jest co najmniej naiwne. Zresztą analogiczna sytuacja była na początku (być może w wielu miejscach jest do dziś) w WK z decyzjami.

 

Klienci i tak nie wiedzą co z tym zrobić, stacje oszczędzają i tak jest. Pamiętajcie, że tutejsze forum to tylko jakiś niewielki procent obrazu naszej krajowej rzeczywistości.

 

Ja byłem na SKP na OBT (na obcej - żeby nie było), czekałem i... się nie doczekałem owego zaświadczenia po badaniu. Oczywiście w momencie gdy poprosiłem to je dostałem, ale widać, że standardem to nie jest.

 

 

2. Dowód z WK można odebrać bez badania w określonych sytuacjach. W opisanej jak najbardziej obędzie się bez badania - bo niby co miałoby one potwierdzać? Ustanie przyczyny zatrzymania nastąpi już w wyniku samej procedury zastosowanej w WK. Pisałem o tym już parę razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
stacje oszczędzają i tak jest

Własnie a jak jest u Was z drukowaniem kopii dla samej SKP ( archiwizowanie) , czy drukujecie i odkładacie na stos dokumentów w które w zasadzie sie nie zagląda( chodzi mi o zaświadczenia gdy skończy sie ważność DR, lub do badania pierwszego itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest u Was z drukowaniem kopii

A możesz sobie wyobrazić, że ja (oprócz kopii faktur, rolki z drukarki fiskalnej oraz raportu fiskalnego miesięcznego ) nie drukuję nic cobym musiał na stosie trzymać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie a jak jest u Was z drukowaniem kopii dla samej SKP ( archiwizowanie)
nie masz takiego obowiązku,

 

 

 

 

 

nawet w formie pdf-u ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze nauczyć jednego kolegę diagnostę biurokratę porządku , co drukuję wszystko dosłownie . juz myślałem że tylko ja tak robię ze nie drukuję kopii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stacji drukowałem dla siebie tylko w przypadku zatrzymanych DR i pierwszej rejestracji w kraju. Na nowej archiwizujemy papierowo wszystkie badania. Takie zarządzenie właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie drukuję, czego nie muszę, bo las rośnie wolno. Mam zewnętrzny dysk i na nim automatycznie zapisuje się kopia (z Patronatu). Poza tym zainstalowałem mały programik (bo dysk nie miał swojego archiwizatora) który o godz. 16.00 (oczywiście gdy komputer działa) zapisuje cały plik Patronatu na tymże dysku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie czepiaj się pierdół. Jeśli doczytałeś mój post od początku do pierwszego przecinka, to bądź łaskaw doczytać między pierwszym a drugim przecinkiem, licząc od początku mojego wpisu.

Zacytować?

Cytuję: "..., czego nie muszę, ..."

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie czepiaj się pierdół.
może i w Twoim odczuciu czepiam się rzeczywiście pierdół ale jak poczytasz temat od pierwszego postu zrozumiesz, że raczej nie mówię o pierdołach. Zwłaszcza, że w centralnej Polsce pewien podmiot twierdzi co innego.

 

Zacytować?

Cytuję: "..., czego nie muszę, ..."

Pozdrawiam

 

Masz rację, umknęło mi ;-)

 

I nie ma co się spinać - wymienić poglądy zawsze warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest tak.

 

Klient zawsze dostaje "swoje" zaświadczenie.

 

Wszystkie protokoły na gaz, dozory, pokwitowania i inne pierdoły skanujemy i podłączamy w formie elektronicznej do konkretnego badania (stacja sql daje taka możliwość), potem przeglądając badania można to zawsze przejrzeć, wydrukować.

 

Drukujemy i przechowujemy kopie zaświadczeń tylko do tych badań z których zostaje u nas dodatkowa dokumentacja (np skierowanie). Potem w razie czego po numerze badania łatwiej to znaleźć.

 

Rejestr badań po zakończeniu miesiąca jest drukowany i pakowany do segregatora za dany rok, po roku jest robiona jeszcze elektroniczna kopia rejestru (pdf), nagrywana na płytę i dołączana do tego segregatora.

 

Oprócz tego standardowo kopia codzienna, miesięczna i roczny rejestr (j.w. w pdf) na kompie, zewnętrznym nośniku w sejfie i na zewnętrznym serwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest tak.

A i tak masz jeszcze nie wszystko,,,

Potem w razie czego po numerze badania łatwiej to znaleźć.

Po dacie bez wydruku też można,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,

 

podepnę się do tematu, proszę o info w/s dokumentu po przeprowadzonym badaniu który wręcza diagnosta z informacją że to nowy porządek i należy go wozić ze sobą w aucie

Jak doczytałem powyżej zdania są podzielone ale też ostatni wpis ma 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.