Skocz do zawartości

Zmiana jednostki napędowej przed pierwszą rejestracją.


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

A może rzeczywiście trza najpierw do WK zgłosić fakt zmian. Urząd wystawi Skierowanie czy tam PC z nowymi danymi albo puste rubryki i dopiero na stację po badanie.

Jeśli właściciel pojedzie najpierw do WK, to bez opisu zmian nikt mu nowych danych nie wpisze przecież.

Właśnie to badanie dodatkowe z wynikiem pozytywnym jest podstawą do dokonania zmian.

 

A zresztą - jakby pojechał na SKP z PC z nowymi danymi, to jaki opis zmian?! czego opis?! Z czym miałbyś porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    13

  • michal_k

    10

  • Marek1

    8

  • Grzegorz Łódź

    8

A może rzeczywiście trza najpierw do WK zgłosić fakt zmian. Urząd wystawi Skierowanie czy tam PC z nowymi danymi albo puste rubryki i dopiero na stację po badanie.

Jak WK wpisze nowe dane to nie ma potrzeby robienia dodatkowego po zmianach i jeżeli nie będzie w PC zapisane że na dodatkowe to nie będziesz wiedział a klient nie koniecznie CI powie. Jak WK zostawi puste pola to skąd będziesz wiedział że są zmiany? Nie wiesz czy się zgadza czy nie bo nie masz z czym porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było badania po gazie i się zbyło. Można? Można.

 

To łaskawie objaśnij nam, (bo jak na razie krzyczysz o odpowiedzi, ale sam ich unikasz jak ognia) jak ty robisz badanie po zmianach?
- gdybym ja robił takie badania, to bym się nie wynaturzał jak tu w tematach. I jeszcze jedno, skoro mój ton odbierasz jako krzyk, to serdecznie przepraszam, lecz trudno mi będzie zmienić nawyki i grać łagodnego baranka ze wskazaniem na to pierwsze.

 

Z prostego tematu - 4 strony
- no popatrz jaki ze mnie zdolniacha, ale jeżeli Cię z mej strony drażni ilość postów, to również przepraszam.

 

A zresztą - jakby pojechał na SKP z PC z nowymi danymi, to jaki opis zmian?! czego opis?! Z czym miałbyś porównać?
- potwierdziłbym stan faktyczny i nie byłoby konfliktu danych, a tak... Na stacji i tak nie widać stanu pojazdu przed zmianami. Mogę sobie co najwyżej wyobrazić jak wyglądał przed zmianami na podstawie zapisanych w dowodzie danych. Pod warunkiem, że ktoś je wpisał. I Ciebie też przepraszam tak za wstecz i na zaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie uważacie koledzy, że opis zmian i jej dokumentację powinien wykonać przedsiębiorca z odpowiednim PKD, który tych zmian dokonał,

Moim zdaniem powinno to wylecieć z skp i trafić do jednostek upoważnionych . W tej chwili pojazd po zmianach traci kategorię homologacyjną(przynajmniej przy zmianie rodzaju) a po coś jest ta rubryka w DR. No i ukróciłoby cwaniaków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam sięz Darkiem, bo niby po co dopuszczenia jednostkowe jak praktycznie wszyscy je obchodzą. Uważam, że przynajmniej zmiana rodzaju pojazdu powinna być poza możliwościami SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że przynajmniej zmiana rodzaju pojazdu powinna być poza możliwościami SKP.

 

Zmiana zmianie nie równa. Zmiana rodzaju - odkręcenie kilku śrubek (demontaż kratki) - to w zasadzie żadna ingerencja w konstrukcję pojazdu, więc jak najbardziej nadaje się do "oceny" przez SKP.

 

[ Dodano: 22-06-2015, 23:51 ]

Ale mi i może nie tylko mi trzeba pojaśnić dlaczego ma mieć z badania P jak przy pierwszej lepszej kontroli dowód może być zabrany za uzasadnione przypuszczenie niezgodnych danych.

 

Równie dobrze DR może być zabrany dla pojazdu wyjeżdżającego ze stacji z wynikiem P i pieczątką, ale posiadającego UD - wszak policjant nie stosuje tabeli, którą stosuje diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- gdybym ja robił takie badania, to bym się nie wynaturzał jak tu w tematach.

 

Nie kręć - jasno odpowiedz, jak zrobisz takie badanie po zmianach. Uświadom nas nieuków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj, mów za siebie. :)

Ja np. w tej dyskusji nie poczułam, żeby ktoś chciał komuś cokolwiek umniejszyć.

Jedynie zazauważyłam przekorę. :D

 

A odpowiedź jest, jak dla mnie, jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana zmianie nie równa. Zmiana rodzaju - odkręcenie kilku śrubek (demontaż kratki) - to w zasadzie żadna ingerencja w konstrukcję pojazdu, więc jak najbardziej nadaje się do "oceny" przez SKP.

To tak na prawdę zmiana podatkowa a w normalnych krajach nie ma znaczenia czy auto jest ciężarowe czy osobowe a wystarczy tylko aby było zarejestrowane na firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu

o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do

dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

 

kluczem tu jest użycie "oraz", od jakiegoś czasu (996) jest tam "albo", co wszystko zmienia

 

W czasach komisji Rywina wprowadzono tę zmianę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu (996) jest tam "albo"

Możesz wyjaśnić i podstawy prawne poproszę zanim wprowadzisz siebie i innych w błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdziłem, mój błąd, że nie zajrzałem do 776 ( o którym wiedziałem ), myśląc że jeszcze nie weszło w życie.

 

A w niej (776) jest "oraz".

 

Przy okazji - 776 weszło w życie ? Ogłoszono w dzienniku 2015-06-10, a jest w nim:

 

"§ 11. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia *12).

 

*12) Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 7 września 2012 r"

 

Rozumiem, że 30 dni od 2015-06-10, a nie od 7.09.2012 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - 776 weszło w życie ?

Tak weszło w życie.

a jest w nim:

Kolego to jest obwieszczenie!!!!!Czyli w skrócie tekst jednolity!!A nie nowe rozporządzenie!

 

Masz jak byk:

Obwieszczenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 21 kwietnia 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

 

Gdzie znajdziesz jakie były zmiany i wzięli je do "kupy"

 

1. Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych

aktów prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 197, poz. 1172 i Nr 232, poz. 1378) ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia

jednolity tekst rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 2012 r.

w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy

tych badaniach (Dz. U. poz. 996), z uwzględnieniem zmian wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Infrastruktury

i Rozwoju z dnia 18 grudnia 2013 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań

technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz. U. poz. 1675).

 

I właśnie w tym Dz. U. poz. 1675 -pojawia się magiczne słowo "oraz".

Czy już wiesz o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz mi to ładnie wytłumaczył. Jak już pisałem, mój błąd.

 

Wiedziałem, że obwieszenie nie zmienia rozporządzenia, ale zapomniałem o szybkiej zmianie oprogramowania w 31.12.2013, w związku z obowiązkiem wydawania zaświadczenia do BO i o 1675.

 

Sorry, że powoli odpisuję, ale dzieciaki ogarniam.

 

PS. Rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu

To już magiczne "oraz" obowiązywało i oczywiście nowy wzór zaświadczenia.

Chyba miałeś farta.Ale teraz się już pilnuj bo ten "mój błąd" może gorzko kosztować.

Dziękuję

Proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.