Skocz do zawartości

wpis do dowodu rej. po zatrzymanym d.r.


Coffin

Rekomendowane odpowiedzi

Bo w tym wypadku argument na drodze (kontroluje policjant daty) odpada - chyba, że wszyscy diagności mają odebrane uprawnienia według teorii spiskowej "musi być rok" :pada::evil:::hey

I tu może być pomocne wożone ze sobą wystawione (wydane,wydrukowane) zaświadczenie z okresowego badania technicznego (o którym mowa w temacie http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=16676) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    11

  • JANUSZ60

    6

  • Paprock

    4

  • aboz

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

danielg539, skoro się powołujesz na § 8. 1.

 

to przyznaj się bez bicia - kiedy ostatnio postawiłeś pieczątkę imienną w DR (wg aktualnego wzoru DR) :?:

 

oraz oczywiście gdzieś tam musi się jeszcze znaleść miejsce na pieczątkę stacji kontroli pojazdów :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis jest taki jak jest lecz pomimo, że logika podpowiada, że powinien on tyczyć się zaświadczenia to teoretycznie dotyczy wszystkich dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś tam musi się jeszcze znaleść miejsce na pieczątkę stacji kontroli pojazdów

Toż to mój "ulubiony" zapis , literalnie to się powinno trzy stemple postawić w DR -jakby nie patrzeć to też dokument o którym mowa w rozporządzeniu.

Tak go poprawiali przy kolejnych nowelizacjach . :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu był na forum skam zaleceń pokontrolnych z którego wynikało aby w "nowym" wzorze DR również stawiać pieczątkę imienną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ważna ilość sztempli tylko kto stawia, ten który robił czy zmiennik.

Ja bym tu szukał winowajcy odpowiedzialnego za wpis w ten mały kwadracik.

I wklejka Daniela jest jak najbardziej trafna i powinna wyjasnić temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynikało aby w "nowym" wzorze DR również stawiać pieczątkę imienną :D

 

Robiąc badanie w sąsiednim powiecie dostałem w DR dwie pieczątki - identyfikacyjną i imienną. Czyli da się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Potrzebny nowy wzór dowodu rejestracyjnego

 

W odpowiedzi na interpelację posła Wojciecha Ziemniaka (nr 32977) w sprawie konieczności wymiany dowodów rejestracyjnych zaadresowaną do Ministra Infrastruktury i Rozwoju odpowiedział Paweł Olszewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Poseł nawiązując do aktualnie obowiązującego przepisu wymiany dowodu rejestracyjnego co sześć lat (w druku istnieje zaledwie sześć rubryk na pieczątki potwierdzające dokonanie przeglądu technicznego pojazdu) pytał:

 

1. Czy Ministerstwo przewiduje (jeśli tak to kiedy) wprowadzenie nowego wzoru dowodów rejestracyjnych pojazdów, który zawierałby większą ilość rubryk na pieczątki potwierdzające stan techniczny auta?

 

2. Czy istnieje możliwość, aby w obecnych dowodach pieczątki stawiać na stronach, które są puste i niewykorzystane?

 

3. Czy Ministerstwo przewiduje obniżenie opłat za wydawanie dowodów rejestracyjnych?

 

4. Czy możliwe będzie w przyszłości dokonywanie czynności wymiany dokumentów takich jak dowód rejestracyjny czy prawo jazdy drogą elektroniczną?

 

I oto co myśli resort w poruszonej sprawie:

Odpowiadając na otrzymaną za pośrednictwem platformy e-PUAP interpelację nr 32977 posła Wojciecha Ziemniaka w sprawie konieczności wymiany dowodów rejestracyjnych, uprzejmie informuję, że znając ten problem, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju implementując do prawa polskiego dyrektywę 2014/45/UE zaproponuje zmianę w sposobie potwierdzania ważności przeprowadzonego badania technicznego pojazdu tak, aby nie powodowało to konieczności wymiany dowodu rejestracyjnego. Obecnie obowiązujące przepisy w sprawie rejestracji pojazdów określają możliwość potwierdzania ważności przeprowadzonego badania technicznego pojazdu w rubrykach dowodu rejestracyjnego tylko do tego przeznaczonych.

Odnosząc się do pytania trzeciego informuję, że obecnie ministerstwo nie przewiduje prowadzenia prac legislacyjnych w celu obniżenia opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego. Biorąc pod uwagę wytyczne do określenia tych opłat w drodze rozporządzenia, wskazane w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2012 r. poz. 1137, z późn.zm.) wyjaśniam, że nie wystąpiła przesłanka w zakresie kosztów działania administracji w sprawach rejestracji pojazdów, warunków dystrybucji oraz zabezpieczania dokumentów związanych z rejestracją pojazdów, która powodowałaby zasadność obniżenia tych opłat.

W zakresie pytania czwartego posła Wojciecha Ziemniaka informuję, że podstawą do informatyzacji czynności i wniosków składanych do organów rejestrujących pojazdy i wydających uprawnienia do kierowania jest ustawa z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2014 r. poz. 1114). Istniejące podstawy prawne dają możliwość składania wniosków o wydanie dowodu rejestracyjnego albo prawa jazdy środkami komunikacji elektronicznej. Za zapewnienie elektronicznej skrzynki podawczej do składania wniosków takimi środkami, w tym z wykorzystaniem platformy e-PUAP, odpowiada jednak starosta realizujący ww. zadanie publiczne. Należy wziąć pod uwagę, że niezależnie od formy złożenia ww. wniosku (drogą elektroniczną lub tradycyjną - za pośrednictwem poczty lub w urzędzie) wymieniony “stary” dokument (dowód rejestracyjny albo prawo jazdy) muszą być zwrócone do organu rejestrującego pocztą lub bezpośrednio do urzędu. Wynika to z implementowanego do naszych przepisów prawa UE.

 

http://news.prawodrogowe.pl/i535#news25509

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny nowy wzór dowodu rejestracyjnego

A czy nie mogły by być takie jak w Belgii. Karta plastikowa z czipem, a na niej wyciśnięte dane pojazdu. Na pewno takie widzieliście. :) Mając czytnik jak do kart bankomatowych można wprowadzić dane z badania tj. Nr. SKP, datę i wynik oraz Nr. diagnosty. Policja wkładając DR do czytnika łączy się z CEP i potwierdza dane. Nie potrzeba wozić zaświadczeń. Ale u Nas jest to raczej niemożliwe. :razz::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie mogły by być takie jak w Belgii. Karta plastikowa z czipem,

Takie DR będą, a przynajmniej takie są plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy PWPW będzie chciało robić karty plastikowe...

Plastiku to ci mamy w Polsce baaaaardzo dużo. :D:D:D Problem z recyklingiem też baaaaaardzo duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

A co z CEP-em jeżeli przy podbijaniu takiego DR są różnice np. wpisałem samochód osobowy a on ma ciężarowy?? Wysyłamy jakąś korektę takiego wpisu czy zostawiamy w spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przy podbijaniu takiego DR są różnice np. wpisałem samochód osobowy a on ma ciężarowy??

To znaczy ,ze nie dokonałeś identyfikacji pojazdu.Jest coś takiego jak historiapojazdu.gov.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dokonałeś identyfikacji pojazdu.Jest coś takiego jak historiapojazdu.gov.pl

 

Jak jest na pokwitowaniu wpisana data I rejestracji i to czytelnie to OK :)

Ciekawe kto wydał DR jak była niezgodność ??? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z CEP-em jeżeli przy podbijaniu takiego DR są różnice np. wpisałem samochód osobowy a on ma ciężarowy

Po pierwsze - rzadko się zdarza iż w takiej sytuacji WK wyda DR - i powinieneś się z tego cieszyć - następnym razem może być zgoła różnie. Wyciągnąć wnioski - nie wszystko co wygląda na osobowe takim jest. Po drugie- jak napisał Grzegorz Łódź, jest coś takiego i z tego trzeba korzystać - nie każde pokwitowanie jest na tyle czytelne abyś był pewien danych w mim zawartych dla tego korzystaj z karty pojazdu lub zadzwoń do WK które wydało DR jeśli karta nie była wydana - mając nr rejestracyjny+vin+datę rejestracji jesteś w stanie sprawdzić pojazd w historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat WK wydał DR, chciałem sprawdzić na historii pojazdu ale internet mi w tym momencie nie działał. Druga niezgodność to policjant wypisał I rejestracje za granicą a nie wpisał w kraju, czyli tego też nie było.

Powinienem jakąś korekte wysłać do CEP czy zostawić już tak jak poszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem sprawdzić na historii pojazdu ale internet mi w tym momencie nie działał.
To nie powinieneś był wykonać badania.
Druga niezgodność to policjant wypisał I rejestracje za granicą a nie wpisał w kraju' date=' czyli tego też nie było.[/quote']Do weryfikacji danych na historiapojazdu.gov.pl potrzebna jest data pierwszej rejestracji. Jeśli pojazd był po raz pierwszy zarejestrowany za granicą, to ta data jest właściwa.
Powinienem jakąś korekte wysłać do CEP czy zostawić już tak jak poszło?
A wysłałeś do CEP-a badanie na pokwitowaniu? To nie powinno przejść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do weryfikacji danych na historiapojazdu.gov.pl potrzebna jest data pierwszej rejestracji. Jeśli pojazd był po raz pierwszy zarejestrowany za granicą, to ta data jest właściwa.

Wiem ale w informacjach wysyłanych do CEP jest tez data rejestracji w kraju (czyli nie została wysłana poprawna)

 

A wysłałeś do CEP-a badanie na pokwitowaniu? To nie powinno przejść.

W Patronacie z ITS przechodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat WK wydał DR, chciałem sprawdzić na historii pojazdu ale internet mi w tym momencie nie działał. Druga niezgodność to policjant wypisał I rejestracje za granicą a nie wpisał w kraju, czyli tego też nie było.

Powinienem jakąś korekte wysłać do CEP czy zostawić już tak jak poszło?

 

Nigdy się nie spotkałem żeby na pokwitowaniu policjant wpisywał dwie daty rejestracji. Wpisuje tę z pierwszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale w informacjach wysyłanych do CEP jest tez data rejestracji w kraju (czyli nie została wysłana poprawna)
Ale jakbyś sprawdził w historiapojazdu.gov.pl to miałbyś datę pierwszej rejestracji w kraju. Po to powstał ten przepis.
W Patronacie z ITS przechodzi
Jeśli nie wpiszesz nr DR, to nawet przy ustaleniu TNBT nie idzie. Pracuję na tym programie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.