Skocz do zawartości

Seat Ibiza [G]


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Potrzebna masa własna dla Seata Ibizy z roku 2000, Diesel 1,9 SDI (klima + elektryczne szyby).

Nie chce mi się wierzyć, aby ważył aż 1187 kg, a tyle wpisali w pozycję [G] dowodu Made in PL.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEAT Ibiza 1,9 SDI (2002-2005) :!:

Masy

- własna

- wersja 3-drzwiowa 1090 kg

- wersja 5-drzwiowa 1125 kg

- całkowita

- wersja 3-drzwiowa 1585 kg

- wersja 5-drzwiowa 1620 kg

- maksymalna przyczepy hamowanej 1000 kg

 

ale czy to kg z klimą to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :piwo

Wyrzeźbiłem 1112 kg, bo coś za prawdę musiałem przyjąć. Czyli jak wpisali bez omsknięcia palca 1187 to odjąłem 75 kg i jest OK. Tylko potrzebowałem na to potwierdzenie, a gdzie otrzymam jak nie tu.

A co na dzisiaj jest tych sprowadzonych samochodów rejestrowanych przed rokiem albo wcześniej, z pozajączkowanym jak to IVVO pisze, parametrem [G].

Nie wiem, ale odnoszę wrażenie, że większość tych aut poszła w świat bez korekty unijnego [G].

I dziś szok, żale oraz pretensje, że coś źle, że czepiam się, bo z badania kroi się N.

Mam nadzieję, że info od Was jest zgodne z ustawą Made in PL. :>

Coś przyciężkawa ta furka, gdyby dawniej miała robić za ciężarówkę pod VAT. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale odnoszę wrażenie, że większość tych aut poszła w świat bez korekty unijnego [G].

 

Bo tak jest. Diagności przepisują masę własną z zagranicznych DR nie wnikając, czy jest w niej zawarta masa kierowcy. WK też przyłożyły się do tego "odrzucając" prawidłowe badania (-75 kg), bo była "niezgodność z zagranicznym DR". Ot, życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, życie.
Michał to życie ale brak zainteresowania aby zmienić, ujednolicić ale kto ma to zrobić????

 

Po co komuś reprezentacja branżowa? chyba ketiw38 już zadał dzisiaj podobne pytanie w innym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK też przyłożyły się do tego "odrzucając" prawidłowe badania (-75 kg), bo była "niezgodność z zagranicznym DR". Ot, życie.
dopiero rozmowa telefoniczna z panią od nadzoru SKP w WK pomogła , już więcej nie cofną takiego badania .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagności przepisują masę własną z zagranicznych DR nie wnikając, czy jest w niej zawarta masa kierowcy. WK też przyłożyły się do tego "odrzucając" prawidłowe badania (-75 kg), bo była "niezgodność z zagranicznym DR". Ot, życie.

 

Niestety ale tak jest, choć z drugiej strony patrząc, to skoro jesteśmy w UE, to może faktycznie czas

ujednolicić
przepisy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.