Skocz do zawartości

Dowód rej. nacepy zabrany w Niemczech.


BarAnt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem. Dowód zatrzymany za granicą za niesprawne oświetlenie. Z tego co mówił klient przez ambasadę dowód dotarł do wydziału komunikacji i jak teraz podejść do badania, bo nie miałem takiego przypadku. Jest pokwitowanie niemieckie ale trzeba by to przetłumaczyć. pokwitowanie wystarczy, czy PC. Dotyczy WK w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w poznaniu, ale u mnie tylko PC :)

Chyba, że tam jest Policja - taka polska - bo mam nadzieję, że masz dostęp do wzoru pokwitowania :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy WK w Poznaniu.

 

Nie miałem takiego przypadku. :P

Zadzwoń do WK Poznań

 

ale u mnie tylko PC

I co tam na tym PC urząd wypisze ,jakie badanie mam wykonać?

.....

3) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych

do jego rejestracji

 

4) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu, jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku...............

 

i tu się kończą skierowania przez starostę

 

Ciekawe ,nie jest napisane z jakiego kraju ten organ kontroli :P

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

1) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu

ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;

 

Czy wiesz jak pokwitowanie z "Niemiec" ma wyglądać?

 

[ Dodano: 29-06-2015, 19:34 ]

Zapomniałem dodać, że usterki można usunąć na miejscu i otrzymać DR chyba, że .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy

 

Skłaniał bym się ku okresowemu bt.ale.....

Co WK na PC napisze ,jakie bt wykonać (sprawdzić światła)?

 

Czy wiesz jak pokwitowanie z "Niemiec" ma wyglądać?

 

Podobny temat jak z tablicami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy WK w Poznaniu.

Moim zdaniem wykonać badanie:

 

skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu

ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych

dotyczących zespołów i układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu, w sposób

określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia, odpowiednio

do stwierdzonych usterek;

 

czyli tak jak postępujecie przy zatrzymaniu przez Polski organ kontroli.

Jest pokwitowanie niemieckie ale trzeba by to przetłumaczyć.

Dokładnie-zadanie klienta przetłumaczyć (tłumacz przysięgły) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co WK na PC napisze

 

A co ma napisać? Art.74 ust. 2 pkt 2c. To jest cel wydania pozwolenia (przeprowadzenie badania), a nie rodzaj ani zakres badania, które trzeba wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wysłałem klienta, żeby przetłumaczył to pokwitowanie i jak wróci ( o ile wróci) to wtedy trzeba będzie zadzwonić do WK. Dzięki za podpowiedzi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś zapodać jak zna strony z takimi wzorami pokwitowań? bo dowodów rejestracyjnych to są na stronie ministerstwa ale pokwitowań tam nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kiedyś była możliwość kierowania przez starostę na DBT, wynikające z pkt. 5.1 tabeli opłat. I szkoda, że zniknęło. Przy okazji rozbroił mnie tekst

Przekonał się o tym się pan Robert, który pojechał do Niemiec niesprawnym samochodem. Niestety pech chciał, że trafił na kontrolę niemieckiej policji, która ze względu na zły stan techniczny auta zabrała kierowcy dowód rejestracyjny i odkręciła tablice.
:razz: Jakież to "polskie". Myślał, że się mu uda, a tu zonk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kiedyś była możliwość kierowania przez starostę na DBT, wynikające z pkt. 5.1 tabeli opłat. I szkoda, że zniknęło

Który dziennik to usunął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. 227 poz.2250

 

4) dodatkowe - dotyczące pojazdu skierowanego na badanie techniczne przez starostę w razie uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd ten zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska, a w szczególności:

 

a) co do którego zachodzi podejrzenie, że nie spełnia określonych warunków technicznych, o których mowa w ustawie i rozporządzeniu o warunkach technicznych,

 

[ Dodano: 30-06-2015, 13:40 ]

W Dz. U. 155 poz 1232 z dnia 18 września 2009 r. już tego nie ma,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to w projekcie ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu (tego z 2011 roku :P) zapis ten powrócił, więc można przypuszczać, że dostrzeżono jego brak.

A co wiecie o pracach nad tą ustawą? Trwają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.