Skocz do zawartości

Po corocznej kontroli TDT


jaka

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie wytrzymałem. Czy to nie jest absurd !!!! Zamiast na SKP mieć 2 listwy z podłączonymi lampami ( 1 - 7 pinów i 2 - 13 pinów ) za ~ 100zł mamy urządzenie za 3000 zł którego producent załatwił sobie w TDT modernizacje za kolejny 1000zł. Moim zdaniem skandal !!!! Do tego nie jaki Menda czeka w kolejce by nam wcisną podobnego bubla do szczelności obudowy zbiorników za ~10000zł + co roczne legalizacje. Skandal i granda w biały dzień. !!!

 

możesz kolego coś więcej o tej firmie do badania szczelności obudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Jacdiag

    7

  • ketiw38

    7

  • Paprock

    7

  • S.K.P-POZNAŃ

    5

Tam obiektywne zdanie o całej skrzyneczce: :arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=16291, a więcej to nie wiem... W Google trza zapodać gaz inspektor, lpg inspektor, to może podpowie, wyświetli w "grafice" taką charakterystyczną żółto-czarną skrzyneczkę. No a później to do kłębka po niteczce. Manufaktura jakby four czy cztery nosiła w nazwie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam,

mam pytanie. Czy przyrząd do kontroli złącza przyczepy musi posiadać jakieś dodatkowe wymagania. Według mojej wiedzy "nie". Przyrząd ten wymieniony jest tylko w liście przyrządów niezbędnych na SKP, a nie ma go w spisie urządzeń dla których zostały ustalone dodatkowe wymagania. Pytam bo zbliża się odbiór TDTu a szef gdzieś podsłyszał, że to urządzenie musi mieć możliwość sprawdzenia gniazd 14 pinowych. Ja o tym nigdzie nie słyszałem. Jeżeli gdzieś są takie wymagania wypisane, to proszę o odnośnik do źródła.

 

Z góry dziękuję i życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdżam do Ciebie na stację samochodem z gniazdem 13 pinowym. W jaki sposób sprawdzisz prawidłowość podłączenia instalacji? Miałem niedawno odbiór i akurat to sprawdzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ale mi nie chodzi o to kto przyjezdna i z czym. Tylko gdzie jest to formalnie sformułowane. To jest właśnie Polska. DZUNGLA. Jest ustawa, są wymagania, czegoś nie wpiszą. A potem TDT ma pożywkę. To nic trzeba wysłać przyrząd na UPGRADE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic trzeba wysłać przyrząd na UPGRADE.

Na wszelki wypadek jak pracujesz na okręgówce zamów jeszcze złącze 15-pin /ciągnik - naczepa/ u mnie na kontroli o to pytali - mam na szczęście cały zestaw 24V

WP_20150916_001.jpg.d56019d72b2896d76d7409c1dbe10d8d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mieliście podczas kontroli, jeszcze jakieś inne podobne "kwiatki".

 

Sprawdź sobie czy wszystkie czujniki gazu są sprawdzane i kalibrowane zgodnie z instrukcją producenta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ale mi nie chodzi o to kto przyjezdna i z czym. Tylko gdzie jest to formalnie sformułowane. To jest właśnie Polska. DZUNGLA. Jest ustawa, są wymagania, czegoś nie wpiszą. A potem TDT ma pożywkę. To nic trzeba wysłać przyrząd na UPGRADE.

 

W rozporządzeniu masz wyraźnie napisane przyrząd do kontroli złącza elektrycznego pojazd-przyczepa. Nie pisze jakie ma mieć wyposażenie ale masz mieć taki żeby można sprawdzić każdy pojazd który do ciebie przyjedzie. Robisz badania pojazdów z hakiem więc jak sprawdzisz nie mając odpowiedniego wyposażenia. W taki sposób podchodzi TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mieliście podczas kontroli, jeszcze jakieś inne podobne "kwiatki".

Ogólnie

- stare dymomierze

-przyrządy do świateł

-przyrządy do złączy

-przyrządy do dżwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykaz obowiązkowych przepisów prawnych jakie powinny być na wyposażeniu podstawowej stacji ABT/cef:

 

Dz. ustaw poz. 305;

Dz. ustaw poz. 776;

Dz. ustaw poz. 1077;

Dz. ustaw poz. 1076;

Dz. ustaw Nr 236 poz. 1401;

Dz. ustaw z 18.10.2012r., poz. 1137 z poź. zm.

Dz. ustaw Nr 223 poz. 2261; i nr 155 poz. 1233 - cennik

Ustawa z dnia 21 kwietnia 2005 r.( czy jest wymagana?)

 

Czy to wszystkie?

 

[ Dodano: 17-09-2015, 09:51 ]

zapomnialem o :

 

Ustawa z dn. 5 sierpnia 2015r. poz. 1326;

Ustawa z dn. 24 lipca 2015r. poz. 1273;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykaz obowiązkowych przepisów prawnych jakie powinny być na wyposażeniu podstawowej stacji ABT/cef:

 

W wersji elektronicznej oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.