Skocz do zawartości

Jakie były pytania opisowe 15.07.15


kezsakul

Rekomendowane odpowiedzi

W Poznaniu opisów dotyczyła sprawdzenia świateł drogowych i mijania oraz warunków wstępnych przed przystąpieniem do tej czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie o 8.00 sprawdzenie świateł mijania i drogowych oraz czynności przed przeprowadzeniem badania, o godz.13.00 pojazd M2 jakim urządzeniem pomiar osi symetrii pojazdu z jego osią geometryczną oraz czynności przed wykonaniem badania. Zaliczyłem wszystkie pięć części, poległem na opisówce (pojazd M2). Prawdopodobnie przez to, że nie wymieniłem sprawdzenia luzów w zawieszeniu.

 

[ Dodano: 15-07-2015, 21:17 ]

A jak ze zdawalnoscią

 

W Krakowie o godz. 8.00 zdało na grupę ok.50 osób, jakieś 7-8 osób (chyba dwie osoby zaliczyły całość). O godz. 13.00 było trochę lepiej, grupa ok.40 osób, nikt nie zdał całości, podstawy i cząstkowe zaliczyło ponad połowa osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisówce: Ze względu na to, że jest to pojazd M2 (powyżej 8 osób i do 5t) badanie możemy wykonać urządzeniem GTO Laser przeznaczonym do badań pojazdów do 3,5t.

Czynności przed pomiarem

1. Sprawdzenie ciśnienia w ogumieniu,

2. Wjazd na zablokowane obrotnice,

3. Założenie głowic przyrządu,

4. Podniesienie i sprawdzenie kompensacji bicia,

5. Opuszczenie na obrotnice i ich odblokowanie,

6. Przystąpienie do badania.

Bardzo się nie rozpisywałem, bo podobnież nie zawsze jest to wskazane.

 

Zresztą sam nie wiem może wszystko jest źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kierowcy.

 

Podaje jak ja napisałem. Już wiem, że powinienem napisać o sprawdzeniu luzów w zawieszeniu, a tego nie zrobiłem. Może jeszcze o czymś zapomniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze o czymś zapomniałem?

Może zabrakło tego:

"Uwaga:

– pomiary wykonuje się przy

takim stanie obciążenia

pojazdu, dla jakiego producent

pojazdu podaje mierzone

parametry,"

 

-Uwaga:

Pomiarów nie wykonuje się, jeżeli

wielkość luzu w układzie jezdnym

pojazdu przekracza wielkości

dopuszczalne w eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. O obciążeniu nie napisałem, o luzach również. Muszę do następnej opisówki bardziej się przyłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Jak napisac poprawnie ta opisowke o M2 jakim urządzeniem pomiar osi symetrii pojazdu z jego osią geometryczną oraz czynności przed wykonaniem badania. miałem dwa razy to samo i poległem... Prawie to samo napisałem co w vademecum tez jest podobne pytanie i odpowiedz. niech sie ktos wypowie co miał zdana ta opisowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim urządzeniem pomiar osi symetrii pojazdu z jego osią geometryczną

takim, które ma możliwość pomiaru (wyliczenia) tego parametru

 

 

ps.

kiedyś, będąc na wsi, pomogłem rolnikowi ustawić śladowość wozu konnego przy pomocy drewnianej ~4-metrowej listwy ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim urządzeniem pomiar osi symetrii pojazdu z jego osią geometryczną
6. Przystąpienie do badania.

Nie chcę się wymądrzać ale właśnie to "przystąpienie do badania" jak wygląda?? Czyli co badasz?

Podpowiedź znajdziecie w dz.u.poz 776 z 2015 r.

 

1.3.1. Pomiar geometrii ustawienia kół

przednich:

– pomiar kąta pochylenia koła lewego

i prawego,

– pomiar kąta wyprzedzenia osi

zwrotnicy kół lewego i prawego,

– pomiar zbieżności kół,

– pomiar śladowości kół,

– pomiar nierównoległości osi

 

1.3.2. Pomiar geometrii ustawienia kół

tylnej osi (jeżeli jest wymagana przez

producenta pojazdu):

– pomiar kąta pochylenia koła lewego

i prawego,

– pomiar zbieżności kół

 

Według mnie należy zwrócić uwagę na kolejność pomiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w pytaniu nie ma nic o przeprowadzeniu badania tylko jakim urządzeniem i jakie czynności przed przystąpieniem do badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie-trzeba czytać ze zrozumieniem :)

Żeby zbadać:

– pomiar śladowości kół,

– pomiar nierównoległości osi

 

Należy wykonać wszystkie wcześniejsze czynności :)

 

[ Dodano: 16-07-2015, 08:57 ]

tylko jakim urządzeniem

Urządzeniem do pomiaru geometrii ustawienia kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam po raz kolejny to pytanie: Czy egzamin na diagnostę ma polegać na tym by egzaminowany który jest dobrze przygotowany jednak nie zdał bo pokrętne pytanie wprowadza go w błąd???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by egzaminowany który jest dobrze przygotowany jednak nie zdał bo pokrętne pytanie wprowadza go w błąd???

 

A może na tym, że trzeba trzy razy pomyśleć, zanim się da ciała...

 

Kiedyś taki fajny kawał czytałem:

 

Egzamin do Akademii Medycznej. Rękę podnosi jeden z kandydatów.

- Dlaczego na teście są także pytania z fizyki?

- Żeby ratować życie.

- Jakim cudem pytania z fizyki ratują życie?

- Trzymają d@bili z dala od medycyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markes30, ludzie się wysypują na prostych opisówkach, na które odpowiedzi są w przepisach. I to notoryczne doszukiwanie się przez adeptów zawodu, rzeczy niemających z danym zagadnieniem związku. Wystarczy poczytać kilka tematów z pytaniami nt. opisówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie geometrii, trafiło mi się dwa lata temu na moim egzaminie. Nie pytają o szczegóły techniczne które są zależne od urządzenia z którego korzystasz i w praktyce do tego się odwołujesz pisząc. Procedurę spisujesz z odpowiedniej tabelki z dostępnych przy stoliku dokumentów, dodajesz spr luzów itp i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stolikach są tylko Dzienniki Ustaw. Jeśli wszystko w nich jest, to prosiłbym o podanie numeru Dz.U., w którym jest opisane badanie nierównelogłości osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DanMaster, napisałem o prostych pytaniach jak badanie hamulców opóźnieniomierzem czy cysterna ADR po wypadku. Na nie odpowiedzi są zawarte w przepisach, a jeśli jakaś część, której przepisy nie ujmują to jest to elementarna wiedza. Przykład? Sprawdzenie geometrii. Wiele osób zapomina o sprawdzeniu luzów zawieszenia i kompensacji bicia kół i na tym się wykłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiłbym o podanie numeru Dz.U., w którym jest opisane badanie nierównelogłości osi.

to może jeszcze podać nry DzU, w których będzie, że 2+2=4 lub I=U/R :?:

 

sposób sprawdzania nierównoległości osi jest opisany od 8 str dokumentu pdf, którego adres jest tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie się wysypują na prostych opisówkach, na które odpowiedzi są w przepisach

W pełni się z Tobą zgodzę i to jest faktem, że brak zmysłu technicznego co niektórym kandydatom nie pozwala zaliczyć egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.