Skocz do zawartości

Pierwsze badanie z zagranicy po 2015r


kuba197877

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej stacji to wszystkie samochodziki do 3,5 t d.m.c. porobisz plus dodatki takie jak HAK, TAXI, NAUKA JAZDY. Oczywiście pojazdy z gazem i ciężarówki z vatem, samochody uprzywilejowane, auta przystosowane do wykonywania czynności na drodze. Do tego motorowery i motocykle. Więcej raczej nie da rady. Nie zapominając o temacie alkoholowej blokady.

Może ktoś kiedyś na nadanie cech/tabliczki przyjedzie bo jest literka [h].

Przyczep brak. Traktorów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    18

  • Paprock

    17

  • Pozio

    15

  • michal_k

    13

Ale dlaczego tak piszesz. Chodzi mi mówiąc prościej o np. Renault Laguna - rodzaj pojazdu ciężarowy. 4 miejsca siedzące. W uwagach w dowodzie rejestracyjnym adnotacja vat 1. Czy mogę wykonać badanie okresowe takiego pojazdu. Prościej zapytać nie umiem. Zmieniam zatrudnienie z oskp na pskp i do tej pory mnie to nie interesowało bo robiłem wszystkie rodzaje badań a teraz muszę się przestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam zatrudnienie z oskp
Renault Laguna - rodzaj pojazdu ciężarowy. 4 miejsca siedzące. W uwagach w dowodzie rejestracyjnym adnotacja vat 1.
Czy mogę wykonać badanie okresowe takiego pojazdu

Co zrobiłeś na OSKP i z jakim wynikiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobiłeś na OSKP i z jakim wynikiem??

 

Pracował. Z bardzo dobrym wynikiem.

 

Grzesiu - możesz jaśniej pisać? Bo ostatnio tylko pytaniami na pytania non stop jedziesz.

 

Kolega słusznie pyta, bo przypominam, że w wielu nadzorach przez długi okres było embargo na robienie OBT pojazdów VAT na podstawowych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jaśniej pisać?

Jak to możliwe:

4 miejsca siedzące
adnotacja vat 1

 

Bo ostatnio tylko pytaniami na pytania non stop jedziesz.

Edukuję :)

 

[ Dodano: 10-02-2017' date=' 18:30[/i'] ]

Co zrobiłeś na OSKP i z jakim wynikiem??

 

Pracował. Z bardzo dobrym wynikiem.

 

A czy ja pyłem co robił :?

Czytać ze zrozumieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale literki [T] nie ma.

 

Może dlatego, że stacja bada nie wszystkie ciągniki rolnicze. Nie zmienia to faktu, że z mocy ustawy ciągniki do 3,5 t bada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok juz więcej i nic nie pytam. Uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie/pytania. Jestem tu nowy i nie wiem moze kolega Grzegorz to alfa i Omega badań technicznych, ale wydaje mi się że nie powinieneś mnie w taki sposób traktować. Jakoś inni umieją odpisać w taki sposób żeby dało się czegoś dowiedzieć. Bo właśnie po to tu napisałem, aby uzupełnić braki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam zatrudnienie z oskp na pskp i do tej pory mnie to nie interesowało

 

Nie wierzę, że to czytam :shock:Pozio sprawdź warunki jakie powinien spełniać pojazd z wpisem VAT, bo zaczynam wątpić, że jesteś DIAGNOSTĄ!!!

 

[ Dodano: 10-02-2017, 19:47 ]

Pozio, nie mam nic do Ciebie, ale trochę elementarnej wiedzy spodziewałem się po "koledze" z mojego fachu. Chapeau bas dla KOWALA, teraz rozumiem Twoje intencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kur** ależ ja durnoty pisze. Haha. Właśnie patrzę na dziennik ustaw. No to sobie zrobiłem wejście. Nie wiem skąd mi się to wzięło. Ogólnie chodziło mi tylko o to czy pskp może robić badanie pojazdu do 3.5 t dmc z adnotacją vat1 w dowodzie rej. I jakie badania można wykonać na tej stacji, która podałem. Juz wszystko wuem. Jak juz zresztą podaliiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wydaje mi się że nie powinieneś mnie w taki sposób traktować

Możesz rozwinąć :?

Czy naśmiewam się z Ciebie,ubliżam?

Zadałem tylko parę pytań aby Cię naprowadzić( to znaczy,żebyś sam zauważył jakie popełniasz błędy).

Ale nadal jestem ciekawy jak z tym Twoim przykładem- 4 miejsca i VAT-1. Możesz wyjaśnić czy to możliwe?

alfa i Omega badań technicznych

Uwierz, że jeszcze daleko mi do tego. Ale staram się i pracuję nad tym. Ciebie też zachęcam do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że stacja bada nie wszystkie ciągniki rolnicze. Nie zmienia to faktu, że z mocy ustawy ciągniki do 3,5 t bada.

Widzę to troszkę inaczej niż artykuł 83 ustęp 1 ustawy prawo o ruch drogowym.

Po mojemu, w przypadku tej stacji rolę odgrywają kody literkowe i niestety jeżeli chodzi o [T] jak traktorki to wyszła lipka, bo literka mówi o pojazdach samochodowych do 3.5 tony, a literka [T] o ciągnikach rolniczych, które jak wiadomo nie są pojazdami samochodowymi i której to literki tejże stacji nie przydzielili. Także z powyższego wychodzi zakaz wjazdu dla sprzętu rolniczego nawet lekuśkiego, nawet tego quadopodobnego na traktor homologowanego.

Gdyby stacja była tylko podstawowa (bez żadnych literek pomocniczo-mieszających) to mógłbym zapis artykułu 83 ustęp 1 zaakceptować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

której to literki tejże stacji nie przydzielili

 

A może to właściciel źle wykonał pieczątki albo mają taką interpretację, że skoro nie wszystkie ciągniki to nie wpisują T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w systemie literkowania pojazdów dla stacji kontroli nie ma podziału na ciągniki do i od trzy i pół tony. Skoro stacja nie posiada przystawki do motocykli, no to sorry, ale tym samym literka [A] nie zostanie przydzielona. Skoro na ławie pomiarowej nie mieści się żadna przyczepa to i literki [E] nie ma.

Jest ogólny podział na stacje podstawowe i okręgowe ale jak widać niektóre podstawowe mogą być bardzo ograniczone.

Może być sama literka [A] w myśl przysłowia "a kto bogatemu zabroni", czy znajdą się jakieś przeciwwskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koro stacja nie posiada przystawki do motocykli, no to sorry, ale tym samym literka [A] nie zostanie przydzielona.

 

Od jakiegoś czasu musi posiadać. Stacja podstawowa ma badać każdy pojazd do 3,5 t (niektóre z wyjątkiem przyczep). Był czas żeby się doposażyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak, racja bo coś mi się zawirowało. Po noweli mają najczęściej A, B, T, E i jakoś większość ma małą literkę "h".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal jestem ciekawy jak z tym Twoim przykładem- 4 miejsca i VAT-1. Możesz wyjaśnić czy to możliwe?.

 

Nie możliwe i nie robiłem takiego badania a jedyne coś namotalem, próbując się dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe

Ok. I z góry przepraszam, jeśli w jakiś sposób poczułeś się upokorzony, ale naprawdę nie było to moją intencją. Wiedz, że najlepiej się zapamiętuje jak samemu dojdzie się do odpowiednich wniosków, a nie mieć podane na tacy.

Mimo to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozio napisał/a:

4 miejsca siedzące

Pozio napisał/a:

adnotacja vat 1

Myślę, że Grzegorzowi Łódź chodziło o to, jak wykonywałeś BO Renault Laguna na OSKP jeżeli pojazd podlegający VAT nie może posiadać 2 rzędów siedzeń. Jaki wynik określałeś? O to Ci chodziło Grzegorz Łódź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak wnioskuję ze o to mu chodziło i powiem szczerze, że sam bym tak pomyślał gdyby ktoś coś takiego napisał. Nie czuję się urażony. Na pewno nie po tym jak takie brednie pisałem. Powinna być jeszcze pała na plecy hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być jeszcze pała na plecy hehe
Nie było by problemu, ale jest to forum otwarte.

Jak myślisz - Jak postrzegają ludzie diagnostów i czy można uogólnić twierdzenie o wiedzy diagnostów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.