Skocz do zawartości

Pierwsze badanie z zagranicy po 2015r


kuba197877

Rekomendowane odpowiedzi

Dla "bezpieczeństwa" na miejscu właściciela stacji wystąpiłbym o wydanie zaświadczenia, że stacja może badać ciągniki do 3,5 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    18

  • Paprock

    17

  • Pozio

    15

  • michal_k

    13

Nie wiem czy pytałem, ale... Czy ta stacja posiada podnośnik do unoszenia całego pojazdu, czy może jest wykopany kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyjątkiem "E" na PSKP

 

Nie mów, że u Was stosuje się tą "głupią" interpretację, że na pieczątce nie ma nic albo jest wyłącznie E :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do dawnych oznaczeń literowych kiedy to pewne SKP mogły badać ciężarówki do 16t to należało by wprowadzić dla ciągników oznaczenie T (do 3,3t) i Tt dla wszystkich ciągników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to należało by wprowadzić dla ciągników oznaczenie T (do 3,3t) i Tt dla wszystkich ciągników.

Chodziło Ci zapewne o T (do 3,5 T)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rodzajach badań to jeszcze jak cie mogę, można było cudować. Ale dzisiaj kombinować? Dzisiaj najłatwiej byłoby posługiwać się kodami z kategorii homo przy oznaczaniu chociażby przykładowo pojazdów badanych na stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do dawnych oznaczeń literowych

To już nie wystarczy zapis, że Podstawowe badają pojazdy do 3,5 t ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej nie wystarcza, bo skoro do 3,5 t to po kiego czorta jeszcze literki? Chyba tylko w celu skomplikowania i wprowadzenia zamętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

odnosząc sie do dyskusji (prawie rok temu - kilka postów wyzej).:

wydzial komunikacji pod który podlegam sie obudził i stwierdzili, ze stacja na której pracuje ma złe literki w nazwie i pieczatkach. wg. nich teraz bedzie ABT / cdeh. cyrk na kółkach. teraz wymiana wszystkiego. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, tak ma być według WK. Ale jak, ale co na pieczatkach teraz jest?

I nie ma co tragizować, bo kilka pieczątek i stopka/nagłówek w dokumentach to jeszcze nie finansowy koniec świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja ma mieć pieczątki zgodne ze wzorem. Starych stacji podstawowych już nie ma, a co za tym idzie wszystkie stacje podstawowe powinny posiadać tylko duże literki z E lub bez niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest dalszy ciąg problemu z lutego ubiegłego roku?

Po mojemu to rodzaje pojazdów i rodzaje badań powinny być zgodne z ustawą dla konkretnej stacji. A dalej, również zgodne z decyzją tedetu oraz zaświadczeniem starosty/prezydenta.

Mi osobiście małe literki nie przeszkadzają. Nie przeszkadzają na pieczątkach i szyldach. Podobnie nie przeszkadzaja na prezydenckich zaświadczeniach. Niestety, dla świętego spokoju małe literki z pieczątek są żyletką powycinane :x. Co komu te małe literki wadzą, to zaiste nie kapuję. Skoro sama ustawa najpierw na wszystko zezwala i zaraz zastrzega, że jednak nie wszystko można na podstawowej zbadać, to dla mnie małe literki należy czytać tak samo. Tak samo wespół z ustawą. Znaczy czytać uwzględniając zastrzeżenie.

Czyli literka [e] dotyczy tej stacji tylko jako fragment do wyrazu "oraz":

e - pojazdów skierowanych na badania techniczne przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę, dla których wymagane jest specjalistyczne badanie,

oraz pojazdów, w których dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym,

bo całą resztę po tym "orazie" zastrzega ustawa dla okręgówki i wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisalem, do kilku dni wstecz bylo: A B h

obecnie: A B T / c d e h

Zjadłeś kilka dni temu T, czy też nie bardzo wiecie co badać możecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wnoszący bo nie wiem (lub nie doczytałem) z jakiego okresu pochodzi i dla jakiego rodzaju stacji był wydany. Jak dobrze pamiętam, stare stacje podstawowe mogły funkcjonować do końca 2015 r. Od 01.01.2016 r. już tylko i wyłącznie jako nowe stacje podstawowe A B T (E i h - alternatywnie), a tu dziś (09.01.2018 r.) czytam:

 

tak jak napisalem, do kilku dni wstecz bylo: A B h

 

Te kilka dni wstecz to ok dwa lata :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.