Skocz do zawartości

Buggi jako ciągnik rolniczy


BOGDANKAR

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM NIE ZNALAZŁEM TAKIEGO TEMATU ,WIĘC PYTAM CZY TAKI POJAZD MOŻNA ZAREJESTROWAĆ JAKO CIĄGNIK ROLNICZY ,niema trzypunktoowego układu zawieszenia maszyn rolniczych ,w niemieckim brifie był zarejestrowany jako nośnik narzędzi (wild cat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ?

Według mnie nie spełnia definicji z UPoRD.A dokładnie: "skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych"

 

I jeszcze wiecej:

 

42b) (11) czterokołowiec - pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków, z wyłączeniem samochodu osobowego, ciężarowego i motocykla, którego masa własna nie przekracza:

a) w przypadku przewozu rzeczy 550 kg,

b) w przypadku przewozu osób 400 kg;

 

33) pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;

 

44) (13) ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy , którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości nie mniejszej niż 6 km/h, skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych

 

Czyli ciągnik rolniczy nie może być pojazdem samochodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie-czterokołowiec nie może być ciagnikiem rolniczym.Inne interpretacje to "mutacja".....Kto uważa że może to co stoi na przeszkodzie zrobić z Fiata 126p ciągnik rolniczy? Z ursusa C330 czterokołowca? a nawet samochód osobowy?

Chyba wczoraj coś uchwalali na temat zmiany płci :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czterokołowiec nie może być ciagnikiem rolniczym.

Wg Unii to nie czterokołowiec tylko pojazd typu side by side , a takowy może być homologowany jako ciągnik rolniczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma homo UE na ciągnik rolniczy?

Ale z tego to nie wynika

w niemieckim brifie był zarejestrowany jako nośnik narzędzi (wild cat)

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ciągnik rolniczy nie jest pojazdem samochodowym, jest oczywiste.

 

Dlatego pozostają 2 kryteria, a w zasadzie jedno:

 

- prędkość 40 km/h (ale to odpada, bo może być T5)

- skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych

 

 

Jeśli ma jakiekolwiek cechy (zaczepy, może wyjście mocy), które pozwalają na łączenie go ze sprzętem "rolniczym:, to definicja jest spełniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma jakiekolwiek cechy (zaczepy, może wyjście mocy), które pozwalają na łączenie go ze sprzętem "rolniczym:, to definicja jest spełniona.

Tak i tylko wdedy kiedy jest to pojazd fabryczny i tak homologowany.Czyli nie może być mowy,że jest to quad,czterokołowiec zarejestrowany jako ciagnik rolniczy. Tylko po prostu-jest to ciągnik rolniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i tylko wdedy kiedy jest to pojazd fabryczny i tak homologowany

 

Takim twierdzeniem odmawiasz np. pojazdowi marki SAM bycia ciągnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odmawiasz np. pojazdowi marki SAM bycia ciągnikiem

Dlaczego?

65) (20) pojazd marki "SAM" - pojazd zbudowany przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy, konstrukcji własnej;

Nie ma że pojazd marki SAM ma być silnikowy czy też samochodowy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle zrozumiałeś.Ma mieć homologację ,że tak został wyprodukowany-jako ciągnik rolniczy.

Czyli pojazd marki SAM ma mieć "dopuszczenie jednostkowe" na ciągnik rolniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dlatego pozostają 2 kryteria, a w zasadzie jedno:

- prędkość 40 km/h (ale to odpada, bo może być T5)

- skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych

Jeśli ma jakiekolwiek cechy (zaczepy, może wyjście mocy), które pozwalają na łączenie go ze sprzętem "rolniczym:, to definicja jest spełniona.

 

quad a rolnictwo:

- przyczepka do przewozu gratów (słupków ogrodzeniowych czy drutu kolczastego), części do maszyn (jak się spierniczy 15km tak że nie idzie ciągnika holować), paliwa z pola na pola (taka przyczepką ze zbiornikiem do 450litrów),

- montowana belka do oprysków krawędzi pól,

- teraz najlepsze - zaganianie owiec oraz szybki przewóz człeka szukającego gdzie w płocie elektrycznym jest przebicie (samochodem nie dojedzie, ciągnik za wolny lub za duży gabarytowo lub zniszczy darń),

- kosiarkę/mulczarkę chyba widziałem - nabudowana tak jak w C330,

Takie zastosowania spotkałem.

 

Natomiast zastanawia mnie jak to będzie z ładowarkami teleskopowymi - zaczep do przyczepy mają, niektóre mają TUZ ....

 

PS: nie jestem diagnostą, przepisy to nie moja mocna strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mówię,że czterokołowiec nie moze być ciagnikiem rolniczym.

 

Może po zmianach konstrukcyjnych (jeśli spełni definicję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.