Skocz do zawartości

Buggi jako ciągnik rolniczy


BOGDANKAR

Rekomendowane odpowiedzi

Literalnie tak.

A ja twierdzę inaczej.Pojazd samochodowy nie może być ciągnikiem rolniczym (pojazd silnikowy) nawet po zmianach konstrukcyjnych.W przeciwnym razie zobacz co się dzieje-zakładam w pojeździe samochodowym hak i staje się on automatycznie ciągnikiem rolniczym(po jakiś tam zmianach).Same korzyści -OBT co dwa lata i cena niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź, ale my tu cały czas mówimy o pojeździe, którego brak w polskich przepisach, bo zgodnie z przepisami UE nie jest on czterokołowcem i może być homologowany jako ciągnik rolniczy. Przypomnę jeszcze, choć pisałem o tym niejednokrotnie, ciągnik rolniczy nie musi mieć wyjścia mocy. Wystarczy, że ma hak i może ciągnąć np. taką maszynę:

ogrodniczy_1.jpg

Spełnia wtedy wymagania stawiane mu w PORD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełnia wtedy wymagania stawiane mu w PORD?

A samochód osobowy np.seicento nie spełnia?

 

[ Dodano: 25-07-2015, 08:41 ]

i może być homologowany jako ciągnik rolniczy

Jeśli jest tak homologowany to jest to ciągnik rolniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam w pojeździe samochodowym hak i staje się on automatycznie ciągnikiem rolniczym

 

Jak dla mnie hak służy przede wszystkim do ciągnięcia przyczepy. Żeby spełnić definicję - musiałoby być jakieś mocowanie "specjalistyczne" do sprzętu rolniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałoby być jakieś mocowanie

Podstawę prawną poproszę :P

Będzie ciągał tylko to co Kolega aboz, zapodał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę temat takim stwierdzeniem-zmiany konstrukcyjne tak ale w zakresie zmiany orientacji ....dalsze to zmiana płci :razz:

 

[ Dodano: 25-07-2015, 09:27 ]

Hak "z definicji"

Nie mogę jej namierzyć :? Możesz ją zacytować?Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

ARCTIC CAT wg google ...

 

 

ArcticCat-Wildcat-101.jpg

Dokładnie taki jak na tym zdjęciu, CZTEROKOŁOWIEC Z RAMĄ , Ja go odesłałem, bo się upierał żaby go zarejestrować jako CIĄGNIK R. ale ktoś mu to zrobił.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma mieć homologację ,że tak został wyprodukowany-jako ciągnik rolniczy.

 

Podstawę prawną poproszę :P

Mało elegancko jest odpowiadać pytaniem na pytanie, jednak proszę o podstawę prawną, w oparciu o którą chcesz go sklasyfikować jako ciągnik rolniczy.

Przewija się w dyskusji sprawa kategorii T5.

Przeglądając rozporządzenie w sprawie warunków technicznych nie znalazłem żadnej wzmianki o wymaganiach ciągników kategorii T5, a jedynie :

§ 45. 1. Ciągnik rolniczy, pojazd wolnobieżny oraz przyczepa przeznaczona do łączenia z tymi pojazdami są zbudowane,

wyposażone i utrzymane tak, aby:

3) maksymalna prędkość konstrukcyjna ciągnika rolniczego i leśnego nie przekraczała o więcej niż 3 km/h wartości 40 km/h zmierzonej zgodnie z przepisami o homologacji pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o podstawę prawną, w oparciu o którą chcesz go sklasyfikować jako ciągnik rolniczy.

 

Definicja z art. 2 PORD - którą oczywiście musi spełnić.

 

Przeglądając rozporządzenie w sprawie warunków technicznych nie znalazłem żadnej wzmianki o wymaganiach ciągników kategorii T5

 

Jest to luka prawna, w którymś projekcie zmiany rozporządzenia widziałem już wyłączenie tego warunku dla ciągnika T5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którymś projekcie zmiany rozporządzenia widziałem już wyłączenie tego warunku dla ciągnika T5.

Tyle że za parę miesięcy kategoria T5 zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaiste będą jeździły bo kłopotów z tym mniej niż z ciężarówką, a i towaru weźmie podobną ilość na siebie. Oczywiście nie mówię o przewozach międzynarodowych, ale na regionalnym terenie taki transport ma sens no i ponad 40 na godzinę mknie, a właściwie bez ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.