Skocz do zawartości

przyczepa


Broker

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam mały problem.Klient kupił przyczepę kempingową sprowadzona z Danii,będzie rejestrowana w WK Łódz.Miałem dokonać pierwsze OBT jest mały problem.

Pierwsza sprawa co z próbnymi tablicami WK nie wydaje...

Druga sprawa jest różnica vinu między dr ,a tz i ramą a dokładniej brakuje dwóch pierwszych liter vinu na DR.

Co z tym fantem zrobić,możecie mi rozjaśnić umysł...D było całe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy -na ramie są dwie cyfry więcej? Nie jest to przypadkiem rok produkcji? Ja spisałbym cały nr , z pojazdami z Dani tak jest że nie zawsze dane z DR odpowiadają tym na tabliczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa co z próbnymi tablicami WK nie wydaje...

Łaski nie robi. Art. 74. ... 2. Czasowej rejestracji dokonuje się: ... 2) na wniosek właściciela pojazdu – w celu umożliwienia: ... c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy; PoRD.

Druga sprawa jest różnica vinu między dr ,a tz i ramą a dokładniej brakuje dwóch pierwszych liter vinu na DR.

Może to taki zwyczaj w Dani. Konsultacja z WK, ewentualnie opinia rzeczoznawcy.... lub z powrotem do macierzystego kraju po sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mały problem.

...ale, żeby tak zaraz całe forum wiedziało :D

Druga sprawa jest różnica vinu między dr ,a tz i ramą a dokładniej brakuje dwóch pierwszych liter vinu na DR.

Ile ma cyfr i liter ten twój "VIN" bo mi się wydaje, że jest to numer ramy a nie VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy -na ramie są dwie cyfry więcej? Nie jest to przypadkiem rok produkcji? Ja spisałbym cały nr , z pojazdami z Dani tak jest że nie zawsze dane z DR odpowiadają tym na tabliczce.

 

 

Jest o dwie litery więcej na TZ i ramie a dokładnie o WB na początku vinu.cały vin ma 17 znaków.Wtedy by się zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znaki w numerze wybite są w jednakowych odstępach i brak części numeru w DR, to ja piszę pełny numer i w adnotacjach wpisuję, że to jest oryginalny, pełny numer odczytany z pojazdu i TZ. Miałem kilka przypadków podobnych spraw i rejestracja przeszła bez problemu. Ale tu widzę trójkąt berłódzki, więc lepiej ustalić "wersję wydarzeń" z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwym ze względu na miejsce rejestracji rzeczonego pjazdu

 

A potem miejscowy przyjdzie na kontrolę i walnie po uprawnieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem miejscowy przyjdzie na kontrolę i walnie po uprawnieniach?
Ja mam ze swoim takie sprawy ustalone, więc ewentualnie, w trosce o dobro klienta mogę przekręcić do tego, który to będzie rejestrował. Zwłaszcza, że czasem odległość dość spora (np. 200 km w jedną stronę) ode mnie do właściwego WK i szkoda klienta tak gonić. Miałem taki przypadek z podkarpackiego Krosna, gdzie nie chcieli zarejestrować pojazdu. Na szczęście kilka telefonów pomogło załatwić temat. Pewnie przy okazji poszedł wniosek na mnie :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.