Skocz do zawartości

Badania anglików "po nowemu"


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę od teraz wszystkie posty dotyczące badań anglików po nowemu pisać w tym temacie. W tej chwili jest to rozrzucone na co najmniej trzy tematy, a jakiś porządek musi być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13. Na prawej bocznej szybie :!: należy zaznaczyć równolegle do podłoża położenie oczu kierowcy.

dlaczego na obrazku w DzU p.1076 (i w załączniku do 1077) "oczy" są na przedniej szybie :?:

a oś odniesienia tworzy prawe lusterko, "oczy na szybie" i lewe lusterko

 

 

 

jak to ustalić np w zafirze

 

opel-zafira-tourer-wymiary-nadwozia.jpg

 

albo C4

 

wymiary-citroen-c4-ii-grand-picasso.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- A to nie idzie czasami o prawą boczną stronę szyby przedniej (czołowej) tak jak na schemacie zapodali.

Se przeciachali tą krechą nazwaną „podłużną płaszczyzną symetrii pojazdu” pojazd z szybą na połowę, to teraz mają boki oraz prawą i lewą stronę. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw chciałem podziękować m.in. OSDS za to ,że z zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym zniknął "art. 66 ustawy"

 

[ Dodano: 01-08-2015, 22:46 ]

"oczy" są na przedniej szybie

Nie na przedniej szybie-tylko "na wysokości osi odniesienia prostopadłej do wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu"

Na rysunku wyszło ja wyszło :-D (brakuje rzutu rysunku z boku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podsumować.

 

Co musi mieć zrobione anglik coby dostać badanie.

 

1 - wymienione reflektory na kontynentalne.

2 - poprawne widzenie w lewym lusterku.

3 - tylne światło p. mgielne po lewej stronie - wszyscy to pomijają, a w wielu autach trzeba będzie wymienić też tylne lampy zespolone.

4 - prędkościomierz wyskalowany również w km/h (drogomierz może już być w milach?).

5 - ? coś jeszcze?

 

Moje pytanie odnośnie pojazdów M1 - z nowego zapisu wynika, że każdy który był zarejestrowany w unii dostanie badanie, kwestia czy uznawać każdy osobowy jako M1 czy wymagać zapisu w dokumentach ?

 

No i jeszcze jedna sprawa - lusterka sprawdzany co rok na okresowym, a nie tylko po raz pierwszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy uznawać każdy osobowy jako M1 czy wymagać zapisu w dokumentach ?

Według mnie nie każdy osobowy może być M1 (np. po zmianach konstrukcyjnych z ciężarowego na osobowy). Czytałem w projektach ,że zapis tak został stworzony bo wyrok dotyczył właśnie tylko pojazdów kategorii M1 o rodzaju samochód osobowy.

I dlatego według mnie w dokumentach musi być zapis o kategorii pojazdu.

 

Czyli z zapisu "„2a. Dopuszcza się umieszczenie kierownicy po prawej stronie pojazdu w pojeździe kategorii M1 o rodzaju

samochód osobowy, nowym objętym świadectwem homologacji typu WE pojazdu, albo uprzednio zarejestrowanym

na terytorium jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej, pod warunkiem, że pojazd jest wyposażony

w:"

wynika,że pojazd po zmianach konstrukcyjnych z ciężarowego na osobowy nie może mieć kierownicy po prawej stronie-a to tylko dlatego,że wyrok odnosił się tylko do tej kwestii którą wcześniej podałem.

 

[ Dodano: 01-08-2015, 23:17 ]

lusterka sprawdzany co rok na okresowym, a nie tylko po raz pierwszy..

Dokładnie tak-w DR będzie dla tych pojazdów stosowna adnotacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli:

 

Co musi mieć zrobione anglik coby dostać badanie.

 

1 - wymienione reflektory na kontynentalne.

2 - poprawne widzenie w lewym lusterku.

3 - tylne światło p. mgielne po lewej stronie - wszyscy to pomijają, a w wielu autach trzeba będzie wymienić też tylne lampy zespolone.

4 - prędkościomierz wyskalowany również w km/h (drogomierz może już być w milach?).

5 - musi mieć w dokumentach (DR, COC, WE, KP) potwierdzoną kategorię M1

6 - ? coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Japonia, Australia i pozostałe niebieskie odpadają
Nie jeśli przeszły rejestrację w jednym z krajów UE (a pewnie jest tego sporo, przynajmniej jeśli chodzi o japończyki). Problem będzie jeśli pojazd nie jest kat. M1, bo nie ma europejskiej homo. Problem oczywiście właściciela, nie nasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę sobie, że zaradny właściciel/handlowiec znajdzie €-sposób na rodzaj pojazdu i katagorię homo w zagranicznym dowodzie = niemieckim krótkoterminowym dowodzie. :x

To tam dalej, to nie żadna reklama, a li tylko poglądowy link: http://olx.pl/oferta/swiecko-a2-zolte-tablice-5dniowe-krotkoterminowe-niemieckie-tranzytowe-CID619-IDmoLW.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego na obrazku w DzU p.1076 (i w załączniku do 1077) "oczy" są na przedniej szybie :?:

a oś odniesienia tworzy prawe lusterko, "oczy na szybie" i lewe lusterko

--

 

napisze wam koledzy jak w Bydgoszczy nam wyjaśniono co do tego rysunku z Poz. 1076;

więc wsiadając do auta siedzenie regulujemy po środku [czyli w tył i w przód i środek], następnie już siedząc ,wzrok przesuwamy na boczną prawą szybę i zaznaczamy wysokość tego wzroku na tej prawej szybie, dalej mierzymy tą wysokość tzn. od zaznaczenia na szybie do podłoża i dodajemy 50 mm, następnie rysujemy linię pod autem złączoną z tą co mierzyliśmy [ wychodzi miej więcej pod nogami do lewej strony pojazdu okolice lusterka lewego.Dalej , od tej prostopadłej linii na 10-tym metrze w tył pojazdu stawiamy jeden jakiś tam przyrząd z punktem odniesienia na wysokości tej którą mierzyliśmy wcześniej na bocznej szybie + właśnie te 50mm i stawiamy obok niego drugi przyrząd w odległości 2,5 m i też z punktem odniesienia na tej samej wysokości. Podsumując , siedząc musimy widzieć te 2 niby pachołki i wszystko. Oczywiście przesuwanie fotela, regulacja lusterkami musi być sprawna. Badanie wykonujemy ponoć tylko i wyłącznie w tedy gdy brak odpowiedniego Regulaminu i Dyrektywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze wam koledzy jak w Bydgoszczy nam wyjaśniono co do tego rysunku z Poz. 1076;
- dzięki za opis, lecz na szkoleniu nie byłem, a za pozwoloniem po swojemu tak to widzę wraz ze szkicem:

Minimalne wymagane pole widzenia jest to przestrzeń za autem w odległości 10 metrów od lewego lusterka o szerokości 2,5 metra i wysokości zależnej od położenia oczu diagnosty. Czynnikami decydującymi jest tu wzrost i wysokość samochodu, a pi razy drzwi wahać się może coś od około 1,2 do 1,5 metra – to nie apteka.

A czy do sprawdzenia wykorzysta się projekcyjny ekran, czy dwóch kolegów z miarkami do pomocy na dwa i pół metra rozstawionych, czy tyczki z namalowaną podziałką, czy pachołki, czy łaty od niwelatora to już wolna wola.

Sprawdzian.thumb.jpg.3cf0e58797faadc3c0085a79bd38cb5d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli:

 

Co musi mieć zrobione anglik coby dostać badanie.

 

1 - wymienione reflektory na kontynentalne.

2 - poprawne widzenie w lewym lusterku.

3 - tylne światło p. mgielne po lewej stronie - wszyscy to pomijają, a w wielu autach trzeba będzie wymienić też tylne lampy zespolone.

4 - prędkościomierz wyskalowany również w km/h (drogomierz może już być w milach?).

5 - musi być nowy z europejskim homo lub uprzednio zarejestrowany w kraju unii.

6 - musi mieć w dokumentach (DR, COC, WE, KP) potwierdzoną kategorię M1

7 - ? coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 - ? coś jeszcze?

Jak nie będzie innych różnych interpretacji - to wszystko :)

 

[ Dodano: 02-08-2015, 21:58 ]

kategorię M1
i oczywiście rodzaj-samochód osobowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 - ? coś jeszcze?
- ja bym zmienił treść punktu 5, że może być nowy z europejskim homo i uprzednio zarejestrowany w kraju Unii.

 

Bo jak nie, to:

– w kolumnie trzeciej i czwartej po lit. g dodaje się lit. h w brzmieniu:

h) Brak dokumentu potwierdzającego, że pojazd był zarejestrowany na terytorium jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej

(dotyczy pojazdu konstrukcyjnie przystosowanego do ruchu lewostronnego z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu). = X = UI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być nowy z europejskim homo i uprzednio zarejestrowany w kraju Unii.

Oj Kolego Kolego :-D

musi być nowy z europejskim homo

"Dopuszcza się umieszczenie kierownicy po prawej stronie pojazdu w pojeździe kategorii M1 o rodzaju

samochód osobowy, nowym objętym świadectwem homologacji typu WE pojazdu,"

 

lub uprzednio zarejestrowany w kraju unii.

"albo uprzednio zarejestrowanym

na terytorium jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej"

 

Wiadomo,że jak nowy to jeszcze nie rejestrowany i nie ma "dokumentu potwierdzającego, że pojazd był zarejestrowany " :-D

 

Bo z Twojego zapisu wychodzi teraz ,że może być nowy (ale nie musi)- z homologacją i zarejestrowany. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak to się nie znam, ale czytałem tu opisywany przypadek, że jak się na gre słów z ustawy uparli, to gdzieś tam nowego auta z powodu braku wymienionego w przepisie papierka nie zarejestrowali.

Tak, że sorry, iż Cie tak moja interpretacja(nad) roześmiała.

Nie ma dowodu - jest UI, a jak nie to po PC i będzie stosowne potwierdzenie rejestracji w jednym z pańsw Unii.

A czy zarejestrują dalej na stałe bez sławetnego dokumentu...

Staram się skumać do 17 sierpnia jakoś to wszystko, więc może niektóre wywody zdają sie i "przygupawe" trochę.

 

Ty przytoczyłeś warunek techniczny, a ja warunek identyfikacji, któremu sam się dziwię. Jedne pojazdy można identyfikować na podstawie kart pojazdów, inne po bazie CEP, jeszcze innym dopuszcza się ustalenie danych po oględzinach. A tu masz niespodzianka. Nowemu klasycznemu angolowi trza UI zapodać, bo był niezarejestrowany i tym samym nie posiada dowodu.

 

Obyś miał rację.

:piwo

Bo chyba zapędziłem się i śmiało można przyrównać moje dywagacje do przypadku wymagania dokumentu na gaz w aucie bez instalacji... Bywa i tak! :hah:

Chociaż z drugiej strony w przypadku LPG mamy na początku "usterki" wyraźne odniesienie "10.5. Pojazd przystosowany do zasilania gazem",

a tu "0.2 Numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) / numer nadwozia / podwozia / ramy",

no i tu na końcu mamy co mamy "dotyczy pojazdu konstrukcyjnie przystosowanego do ruchu lewostronnego z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu".

I nigdzie nie ma stosownej gwiazdki (*) nie dotyczy pojazdu nowego" lub podobnie i z tego powodu interpretacje bywają niekiedy wprost cudowne (moje).

Coś na kształt "odpowiadającego mu dokumentu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 - tylne światło p. mgielne po lewej stronie - wszyscy to pomijają, a w wielu autach trzeba będzie wymienić też tylne lampy zespolone.

 

Tak w kwestii formalnej- z lewej, na środku lub dwa L . P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lusterek to sprawdzanie widoczności będzie dotyczyło chyba tylko starych aut,

 

nie dotyczy pojazdów wyposażonych w lusterka zewnętrzne oznakowane w widoczny sposób zgodnie z regulaminem EKG ONZ nr 46 seria poprawek 02 lub wyżej

albo dyrektywą 2003/97/WE.

Dyrektywa z 2003 roku. Sprawdzałem np. Mondeo z 2005 ma już lusterka zgodne z 02 serią poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.