Skocz do zawartości

Badanie Vat 2015


GRZEŚ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    15

  • Paprock

    11

  • ketiw38

    5

  • mirek.g

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie chcę nic mówić, ale dawno już tak było - zwłaszcza przez pryzmat pozostawienia wpisu VAT-1 dla samochodów które taki wpis miały :x

Wszyscy ci co wpisywali 1a 1b to wychodzili przed szereg :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki,ja wiem ale może ktoś wychodzi przed szereg.
- takie VATY to mam od tamtego roku... od tamtej zmiany ustawy... kwiecień 2014 było jakoś tak :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- takie VATY to mam od tamtego roku... od ostatniej zmiany ustawy... kwiecień 2014

 

Mata rację :)

Wrzuć proszę nowe formułki te właściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniły się zasady badania vat od lipca 2015 ?
vat 1a,vat 1b zastąpiono vat1

 

Nic się nie zmieniło.Ustawa VAT się nie zmieniła.Tylko minister IiR zmienił regułki w dwóch rozporządzeniach:

1)Dz.u. poz 670 z 2015 gdzie mamy "w) „VAT - ...” – wpisując właściwy pkt: 1 albo 2 – dotyczy pojazdów spełniających wymagania określone

odpowiednio w art. 86a ust. 9 pkt 1 albo 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów

i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.3)),”,

 

2) Dz.u.poz 1076 z 2015 gdzie mamy "- art. 86a ust. 9 pkt 1 l ub pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U.

z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.).

 

Ja tylko przypomnę jak te punkty wyglądają w ustawie VAT.Sami oceńcie czy minister IiR znowu nie wydał rozporządzenia niezgodnego z ustawą (tym razem VAT)-kiedyś już o tym pisałem.

 

"9. Do pojazdów samochodowych, o których mowa w ust. 4 pkt 2, należą:

1) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części

przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą:

a) klasyfikowane na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van lub

b) z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków;

2) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, które posiadają kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń

i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu;"

 

Skupmy się na punkcie 1

Wpisując tylko punkt 1 potwierdzamy tylko to

"1) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części

przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą:" :?

 

Czy może to

"1) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części

przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą:

a) klasyfikowane na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van lub

b) z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków; :?

 

Ja w ustawie VAT wyraźnie widzę podział punku 1 na a) i b)

Bo jak nie to VAT 1-jeden rząd,przegroda lub ściana,podrodzaj VAN,wielozadaniowy z otwartą częścią do przewozu ładunków :?

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140000312

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trąbili o zmianach od 1 lipca .

Coś wiesz może?Tylko wiarygodne informację proszę(może rzeczywiście coś mi umknęło).Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak nic nie poknociłem przy kopiowaniu, to tak mam:

 

VAT... CIACH

VAT... CIACH

VAT... CIACH

VAT... CIACH

 

Jednak poknociłem i wywaliłem treść VAT-regułek, bo prehistorię zapodałem.

No, ale jak już gdzieś wspominałem administracja tak współpracuje z dostawcą, że mam kłopoty z aktualizowaniem.

Sorry i posta ciach-ciach pociachałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK -ma takie wytyczne:

"w) „VAT - ...” – wpisując właściwy pkt: 1 albo 2 – dotyczy pojazdów spełniających wymagania określone

odpowiednio w art. 86a ust. 9 pkt 1 albo 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów

i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.3)),”,"

 

Diagności takie:

"W przypadku badania technicznego

pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 pkt 7 ustawy, należy wpisać odpowiednio:

- art. 5a pkt 19a lit. a lub lit. b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych

(Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.), lub

- art. 4a pkt 9a lit. a lub lit. b ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych

(Dz. U. z 2014 r. poz. 851, z późn. zm.), lub

- art. 86a ust. 9 pkt 1 l ub pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U.

z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm"

 

Moja propozycja jest taka (żeby też było zgodnie z ustawą VAT)

 

VAT 1- art. 86a ust. 9 pkt 1a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów

i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.3)),”,"

 

VAT 1- art. 86a ust. 9 pkt 1b ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów

i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.3)),”,"

 

VAT 2- art. 86a ust. 9 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów

i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.3)),”,"

 

Lub tylko:

VAT- art. 86a ust. 9 pkt 1a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów

i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.3)),”,"

 

VAT- art. 86a ust. 9 pkt 1b ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów

i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.3)),”,"

 

VAT- art. 86a ust. 9 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów

i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.3)),”,"

 

Dla przypomnienia

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=239008#239008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT-1:Pojazd spełnia wymagania ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.) art. 86a. ust. 9 pkt 1 lit. a

lub opcjonalnie

VAT-1: Pojazd spełnia wymagania określone w art. 86a ust. 9 pkt. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.)

 

i VAT2

VAT-2: Pojazd spełnia wymagania określone w art. 86a ust. 9 pkt. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.)

 

[ Dodano: 18-08-2015, 14:37 ]

Tyle zamieszania i z powrotem cztery Vaty ?,,,

Jakie cztery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest taka (żeby też było zgodnie z ustawą VAT)
- z VAT, z VAT, a z PIT..., a z CIT...

 

Jakie cztery?
- minimum ze sześć, po dwie regułki do każdej ustawy, a ostatnią (tą VAT) jeszcze dzielą w dodatku na trzy. :x

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

9) Niepotrzebne skreślić oraz wpisać potwierdzenie przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne lub spełnienie dodatkowych warunków technicznych.

W przypadku badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 pkt 7 ustawy, należy wpisać odpowiednio:

 

- art. 5a pkt 19a lit. a lub lit. b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.),

a) pojazdu samochodowego mającego jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą:

- klasyfikowanego na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van lub

- z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków,

 

b) pojazdu samochodowego, który posiada kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu,

lub

- art. 4a pkt 9a lit. a lub lit. b ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) (Dz. U. z 2014 r. poz. 851, z późn. zm.),

a) pojazdu samochodowego mającego jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą:

- klasyfikowanego na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van lub

- z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków,

 

b) pojazdu samochodowego, który posiada kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu,

lub

- art. 86a ust. 9 pkt 1 lub pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (VAT) (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.).

1) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą:

a) klasyfikowane na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van

lub

b) z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków;

 

2) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, które posiadają kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu;

- i w tym ostatnim nie widzę uzasadnienia aby dzielić go na dwa (dla wygody?) jako VAT-1b i VAT-1a.

 

No, a dalej to już leci na przykład:

2. Pojazd (nie)9) odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla:

pojazdów zgodnie z:

- art. 86a ust. 9 pkt 1  ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.)

1) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą: 

a) klasyfikowane na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van 

lub 

b) z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków

- czyli zgodnie z Instrukcją/Adnotacją VAT-1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.