Skocz do zawartości

Badanie Vat 2015


GRZEŚ

Rekomendowane odpowiedzi

Niby po co?
Z tego co pamiętam, a nie chce mi się grzebać po konkretnym przepisie, aby uzyskać odpis VAT, należy mieć zaświadczenie i wpis w DR :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    15

  • Paprock

    11

  • ketiw38

    5

  • mirek.g

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z tym wpisem to jak dobrze pamiętam, to różnie było. Na samym początku był wymagany, ale później samo przedstawienie zaświadczenie w US wystarczało a jeszcze później to do US nie dostarczało sie zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ale ma 2 rzędy siedzeń.

Dlatego ,na OSKP nie dostanie żadnego VATu. Ma możliwość odliczeń ale na zasadzie "ewidencji przebiegu". Niech klient dowiaduje się w Urzędzie Skarbowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda Ps. Nie wiem gdzie niektórzy koledzy się obracają ale wątpliwości po chyba około dwóch latach tzw nowego VAT-u budzą lekki niepokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mniej krytyki więcej pomocy.
Za takie pytania? Proszę Cię. Przecież te przepisy nie obowiązują od wczoraj. Rozumiem "nie diagnosta", klient, księgowa (chociaż te ostatnie powinny być zorientowane), ale specjalista w zakresie badań technicznych pojazdów... Że nie wspomnę o Twoim stwierdzeniu, że pismaki mają zlecenie na diagnostów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego mamy się klepać po plecach i prowadzić za rączkę w podstawowych sprawach? Sorry, ale ja wychodzę z założenia, że konstruktywna krytyka daje więcej niż podstawianie na tacy. Dzięki temu jeden czy drugi diagnosta (w tym ja) sięgnie do przepisów i przynajmniej będzie wiedział gdzie czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego mamy się klepać po plecach i prowadzić za rączkę w podstawowych sprawach?

 

Nie bo krytyka pytającego też jest rodzajem nauki.

 

Za to krytyka całego środowiska w prostej sprawie jak wyznaczenie parametru G: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=18924

w wykonaniu daniela539 i kowala to jest ta

konstruktywna krytyka
??????

 

PS moje posty zostały usunięte, bo.....

wskazywały na braki w nauce o działaniach podstawowych. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nieśmiało pozwolę zapytać, ile zaświadczeń wydajecie klientom do badania VAT?

Generalnie drukuje mi tu 3 sztuki, tj. ori zaświadczenia z BT, ori zaświadczenia VAT i kopie zaświadczenia VAT. Te VAT różnią się tylko adnotacją przed numerem badania na zaświadczeniu. A gdy klient chce czwartą sztukę to kopie mu znowu druknąć czy ksero zrobić? Ruch jakiś u mnie na te badania, drukarka "pluje" kartkami, że pogubić się można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drukuję 4 egzemplarze - 3 klientowi, 1 archiwum.

ori zaświadczenia z BT, ori zaświadczenia VAT i kopie zaświadczenia VAT
A to to jakieś dziwactwo. Przecież wszystkie są zaświadczeniem z DBT VAT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nieśmiało pozwolę zapytać, ile zaświadczeń wydajecie klientom do badania VAT?

Tak nieśmiało odpowiem: albo 1 albo 2 albo 3- w zależności od klienta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystkie są zaświadczeniem z DBT VAT.

 

Tak, z tym że właśnie jedno zaświadczenie mam jakby oryginał i dwa załączniki do tego zaświadczenia jako ori oraz kopia. Być może w sql tak to już wymyślone. Gdy chcę później druknąć np duplikat to mam do wyboru: wydruk BTP lub VAT/PIT/CIT. W zasadzie bliźniacze, różnica polega na tym, że dla VAT/PIT/CIT mam dopisek VAT przed nr badania technicznego, ale już o tym wspominałem wyżej i wyjdzie, że się powtarzam. Może ktoś z użytkowników wytłumaczy ciemnej masie o co tak naprawdę się z tym rozchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oto mniej więcej wyglądają różnice. Ja sobie całkowicie odpuściłem drukowanie zaświadczeń z tym VAT-prefixem. Nie wiem... mało mi to pomaga.

A co do ilości zaświadczeń to zdałoby się odpowiedzieć na pytanie w jakich formach występują te druki.

Osobiście znam duplikat=wtórnik. :x

VAT.gif.53c2438ae51ff4a027c7016818d5fdd4.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.