Skocz do zawartości

Anglik przekładka


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

klient przyjechal do mnie na stacje. mowi ze anglik mazda wlasnie jedzie na lawecie do polski, a on juz ma czasówke na niego i chce zrobić przegląd, ale... zanim to auto dojedzie na stacje to zostanie przełożone do ruchu prawostronnego (kiera po lewej). teraz pytam się Was.

jak się z tym obejść? prawdopodobnie przyjedzie do mnie. z tego co wiem juz sporo aut tak ogarnął i jeżdża po PL. nie dotykałem mocno tematy do tej pory, ale na moj rozum to to jest chore ze sobie jakis czesiek przeklada w garazu i ja mam potwierdzic ze wszystko hula...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    13

  • IVVO

    7

  • blakop

    6

  • wojteczek

    6

i ja mam potwierdzic ze wszystko hula...

Zawsze możesz klienta zniechęcić, jeśli nie czujesz się na siłach,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale chciałbym żebyście wypowiedzieli się jak to na chwilę obecną wygląda. Zapytam wprost, może sobie każdy kto ma przecinak, młotek i stodole przełożyć takiego anglika? I potem przyjechać na przegląd gdzie często nie da się ustalić "co to jest". Nikt nigdzie tego nie zabronil w tym kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na moj rozum to to jest chore ze sobie jakis czesiek przeklada w garazu i ja mam potwierdzic ze wszystko hula...

Jeszcze nie widziałeś a już wydajesz wyrok :?

ale chciałbym żebyście wypowiedzieli się jak to na chwilę obecną wygląda

'Przekładki" są dozwolone.(jest to pojazd po przebudowie z.... na.....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adnotację w dr i tak będzie mia

Jak z dokumentów przedstawionych do rejestracji będzie wynikało, że dokonano przebudowy układu kierowniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale chciałbym żebyście wypowiedzieli się jak to na chwilę obecną wygląda.

Tak myślę sobie, że niejeden Czesiek zrobi to lepiej ode mnie – to po pierwsze primo.

A po drugie primo – jest takie coś jak "wykaz przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruch drogowego".

Po trzecie primo – decyzję diagnosta podejmuje.

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wdało chaosu.

teraz pytam się Was.

jak się z tym obejść?

Normalnie jak z każdym innym badaniem pojazdu sprowadzonego.

ale na moj rozum to to jest chore ze sobie jakis czesiek przeklada w garazu i ja mam potwierdzic ze wszystko hula...

Prawo nie zabrania dokonywania przekładek, co w jakiś szczególny sposób nie powinno Ciebie, jako diagnosty, zadziwiać. Jeżeli masz wątpliwości co do rzetelności jej wykonania, zawsze możesz poprosić o opinię rzeczoznawcy w tej materii.

Nikt nigdzie tego nie zabronil w tym kraju?

Mało tego, dopuścili nawet pojazdy nieprzebudowane... :D

Klient MUSI mieć jakiś dokument

Tak, DR zagraniczny lub nasze PC, abyś mógł przystąpić do BT. W momencie Twoich wątpliwości możesz przerwać badanie i wykonać je po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy. Żadne inne dokumenty nie są wymagane. Ubiegając pytanie, nawet jakiekolwiek zaświadczenia od producenta też nie są wymagane.

Adnotację w dr i tak będzie miał

Nie zapomnij o tym.

 

Powodzenia :keep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko rozumiem, robiłem badania techniczne pojazdów z kierownicą po prawej stronie pojazdu i w uwagach taki zapis zamieszczalem. Ale gdy auto będzie przełożone to taki zapis nijak się ma do stanu technicznego. I jeżeli klient który przełożył auto przyjedzie na 1BT to takiego Zapisu w uwagach nie umieszczamy i auto staje się po przeglądzie "europejczykiem" bez żadnego zapisu w DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisu w uwagach nie umieszczamy i auto staje się po przeglądzie "europejczykiem" bez żadnego zapisu w DR?

 

Tak - jest luka prawna i diagnosta nie ma obowiązku umieszczania w uwagach zapisu o tym, że pojazd przebudowano do ruchu prawostronnego. A jeśli diagnosta tego nie wpisze to WK również tego nie wpisze (bo niby skąd?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta nie ma obowiązku umieszczania w uwagach zapisu

Jak również diagnosta może nie wiedzieć, że układ kierowniczy wymieniono, bo w Anglii jest zarejestrowanych sporo aut z kierownicą po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odgrzeję trochę temat.

Mam mieć na przeglądzie Renault Trafic po przekładce, jest wydana opinia rzeczoznawcy.

I teraz wykonuję badanie pierwsze z zagranicy oraz zmiany konstrukcyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w dokumentach z kraju pochodzenia umieszczoną informację z której str kierownica?

Ja bym to robił bez zmian konstrukcyjnych, natomiast w uwagach zapisać że pierwotnie kierownica z prawej i przełożona na lewą str i oczywiście info o opinii rzeczoznawcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma znaczenia czy w dokumentach jest informacja z której strony jest kierownica, bo i tak jest opinia rzeczoznawcy co wskazuje na fakt przekładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma informacji o tym w DR to nie ma generalnie podstawy do zmian konstrukcyjnych. Wg. przepisów zmiana danych w DR=zmiany konstrukcyjne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
30 minut temu, Paprock napisał:
1 godzinę temu, Gentleman napisał:

Wiadomo że jak kierownica po prawej stronie to w angielskim dowodzie musi być kategoria M1...

czego nie ma zabronionego?

Nie musi być M1 tylko i wyłącznie. Mam na myśli przeróbkę i późniejszą rejestrację w PL

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.