Skocz do zawartości

trzy kreski


zenon 100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

otrzymałem informacje z naszego wydziału komunikacji aby przy pierwszym badaniu z zagranicy przy braku tablic rejestracyjnych wpisywać w zaświadczeniu w miejsce numeru rejestracyjnego trzy kreski (---)

w moim programie norcom takiej możliwości nie ma, jak wy to robicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te trzy kreski niezły bajzel będzie w rejestrze :shock: Mogli raczej pomyśleć o wpisywaniu ostatniego numeru rejestracyjnego za granicą, a w uwagach pisać brak tablic.Tylko nie wiem dlaczego pojazd sprowadzony ma być inaczej traktowany, niż pojazd zarejestrowany w kraju :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim programie norcom takiej możliwości nie ma,

Problem nie tkwi w napisaniu kresek lecz w odstępach między nimi, gdyż numeru rejestracyjnego nie piszemy z przerwami (odstępami). Wniosek, że MIR nie czyta nawet swoich rozporządzeń,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie tkwi w napisaniu kresek lecz w odstępach między nimi
nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma, w piśmie napisali specjalne ze spacją żeby było czytelne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma
max-iu jest problem bo nie pracują kompleksowo, dają się podpuszczać i wychodzi jak zawsze, a nasz głos w sprawie traktują jak... bo muszą. Niech zrobią chociaż jeden zapis w zaczynając od ustawy poprzez rozporządzenia żeby wzajemnie się nie wykluczały i nie stwarzały niedomówień, a nawet wręcz sprzeczności o interpretacjach już nie wspominając.

 

a nie liter ;)
Grześ ... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zrobią chociaż jeden zapis w zaczynając od ustawy poprzez rozporządzenia żeby wzajemnie się nie wykluczały i nie stwarzały niedomówień

Na pocieszenie, taki sposób tworzenia prawa nie dotyczy tylko nas.

Natomiast ja nie widzę problemu w tych "kreskach" napisali by bez spacji "---" zlało by się na faxie i też byłyby problem bo jak napisać jedną długą kreskę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja nie widzę problemu w tych "kreskach" napisali by bez spacji "---"
maxiu prościej było by wpisać ostatni nr rej. z zagranicznego DR ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wzajemnie się nie wykluczały

A rozporządzenie samo z sobą może :?

 

c) Brak zgodności zapisów numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN)

lub numeru nadwozia (podwozia/ramy) oraz numeru

rejestracyjnego ze stanem faktycznym.-UI

 

6. W przypadku stwierdzenia niezgodności cech identyfikacyjnych umieszczonych w pojeździe z danymi zapisanymi

w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie uprawniony diagnosta zatrzymuje dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może, może!

 

żeby wzajemnie się nie wykluczały

A rozporządzenie samo z sobą może :?

 

c) Brak zgodności zapisów numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN)

lub numeru nadwozia (podwozia/ramy) oraz numeru

rejestracyjnego ze stanem faktycznym.-UI

 

6. W przypadku stwierdzenia niezgodności cech identyfikacyjnych umieszczonych w pojeździe z danymi zapisanymi

w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie uprawniony diagnosta zatrzymuje dowód rejestracyjny.

 

Sorry, że zacytowałem w całości, ale to dlatego, że z poprzedniej strony.

 

Po mojemu literka c odnosi się do zwykłych omyłek mających miejsce w dowodach rejestracyjnych przecież,

a punk 6 w treści "cech identyfikacyjnych umieszczonych w pojeździe" odwołuje się wyraźnie do rzeźby w polu numerowym nadwozia, ramy, podwozia.

 

Tak przynajmniej bym do tego podszedł gdyby numer VIN był taki sam w polu numerowym i na tabliczce znamionowej, a coś tam pomylone w dowodzie.

A całkiem inaczej by się sprawa miała, gdyby przykładowo coś tam w polu numerowym było nieczytelne lub w niezgodzie z danymi zapisanymi w dowodzie.

 

No! Wymyśliłem pod dalsze rozważania i dyskusje, bo na te trzy kreski to szkoda mi opuszków u paluszków lub opuszek u paluszek. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.