Skocz do zawartości

zatrzymany dowód rejestracyjny przez diagnostę


marion26a

Rekomendowane odpowiedzi

I tak właśnie robisz? Powodzenia życzę... 8)

Tylko jak to robisz bez zatrzymywania DR, bo przecież nie zatrzymujesz a to już niezgodne z ustawą?

 

[ Dodano: 21-09-2015, 13:25 ]

Jak można określić warunki używania pojazdu któremu skończyła się ważność BO a nowego nie może uzyskać z powodu UI ?

Normalnie - zgodnie z ustawą.

 

Zgodnie z ustawą to możemy określić warunki używania pojazdu, jedynie w przypadku gdy zatrzymujemy DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    8

  • Paprock

    7

  • michal_k

    7

  • Olga

    5

Zgodnie z ustawą to możemy określić warunki używania pojazdu, jedynie w przypadku gdy zatrzymujemy DR.

 

odświeżam.

 

1. kwestia- przy określeniu wyniku badania: negatywy - tylko z UI, diagnosta zamieszcza te usterki w uwagach, informuje posiadacza pojazdu i... co dalej z klientem? (wiem ze nas to nie obchodzi, ale)

a). klient ma jeszcze wazne poprzednie badanie i odjezdza

b). klient ma nie wazne badanie i nie moze sie poruszac pojazdem, a wiec tylko laweta?

 

2. wynik badania negatywny z USZ, diagnosta zamieszcza usterki w uwagach, informuje wlasciciela pojazdu i zatrzymuje DR. czytalem tu na forum, ze zatrzymanie dowodu pozwala na wyeliminowanie pojazdu z ruchu,

c). a niby w jaki sposob?

w praktyce klient jedzie dalej czy ma UI czy USZ.

 

d). co mowic klientowi gdy otrzyma UI lub USZ.wiadome- ze nie moze sie poruszac tym pojazdem, ale gdy zapyta- to jak mam dojechac do mechanika? laweta?

 

ostatnie:

e). w jakich przypadkach wyznaczycie termin do 7 dni, gdy stwierdzicie USZ.? tylko gdy dotyczy VIN?

 

prosze o odpowiedzi na "literki"

dziekuje za kazdą mądrą wypowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może potem do literek się odniosę. A teraz dobra rada, z klientem nie gadać. Klient jak to klient najczęściej struga jelonka, a jest po kursach prawa jazdy i powinien wiedzieć w jakim stanie pojazd w ruchu drogowym uczestniczy bez uszczerbku dla artykułu 66 ustawy prawo o ruchu drogowym.

Mnie nikt nie pyta czy potrafię rozliczyć PITA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a,b,c,d,e - wynik negatywny nie pozwala na poruszanie się pojazdem. Żaden myślący diagnosta nie skorzysta z wyznaczenia 7 dni. Co zrobi klient po opuszczeniu skp, to nie nasz problem ani zmartwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w praktyce klient jedzie dalej czy ma UI czy USZ.

 

Po co pytasz, skoro wiesz ?

 

[ Dodano: 13-02-2018, 11:47 ]

dziekuje za kazdą mądrą wypowiedz

Dobrze wiesz, że każda odpowiedź będzie mądra i głupia zarazem,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z klientem nie gadać. Klient jak to klient najczęściej struga jelonka
Po co pytasz, skoro wiesz ?

 

wiem, wszyscy wiemy, ale chce podlapac od Was jakies zwroty, zeby z kultura wytlumaczyc klientowi , ze ma problem po wyniku N.

a nie po prostu : nie moze Pan jechac "papa". bo akurat naleze do osob , ktore nie maja zbyt wiele cierpliwosci, ale pracuje nad tym :lol:

 

 

 

Żaden myślący diagnosta nie skorzysta z wyznaczenia 7 dni

jesli chodzi o wyznaczenie terminu poruszania sie pojazdem przy USZ, gdy niezgodny VIN, to czemu nie?

 

gdzies tu widzialem tez przyklad, gdzie ktos wpisal wynik badania negatywny(pojazd nie spelnial norm spalin na gazie) i wyznaczyl mozliwosc jazdy na ileś tam dni, tylko na paliwie bazowym. co moim zdaniem jest błędem, poniewaz dopuscic pojazd mozna tylko przy USZ. a emisja spalin to UI. chyba ze jestem w bledzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też do przemile uprzejmych (aż bebechy się wywracają) nie należę. Dlatego cisnę powiastki w stylu: na władzę nie poradzę, z przepisami nie dyskutujemy i temu podobne sprawki.

Wyżej tu pisałem czym jest uczestnictwo w ruchu, dopuszczenie do ruchu, a używanie pojazdu w ruchu.

Nie ma co za bardzo z klientami gadać, bo jak to jeden taki mawiał: nie dyskutuj z ... bo cię i tak doświadczeniem pokona. Nie te czasy, że ktoś ci za dobro tym samym odpłaci, a raczej wszystko przeinaczy. Z tego powodu, na niektorych stacjach funkcjinują pieczęcie lub gotowe zdania do wydrukowania w zaświadczeniu z badania, zamiast jalowego konwersowania. Głownie tyczy to informacji o terminie i potrzebie wykonania tak zwanej poprawki. A powstało to zaiste, aby uniknąć spychologii na diagnostę, bo ten rzekomo nie poinformował, nie powiedział. A tak szanowny kliencie dostałes na pismie i masz! Dalej droga wolna! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wyznaczenie terminu poruszania sie pojazdem przy USZ, gdy niezgodny VIN, to czemu nie?

Ponieważ dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu jest DR lub PC. W przypadku kiedy jest niezgodność VINu, to pojazd nie jest od tego DR (PC) lub DR (PC) jest nie od tego pojazdu, czyli tak czy owak nie może się poruszać po drogach publicznych do czasu wyjaśnienia i korekty dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... poniewaz dopuscic pojazd mozna tylko przy USZ...

 

Teraz przeczytaj raz jeszcze to co powyżej napisałeś ... usterka stwarzająca zagrozenie. Jak chcesz dopuścić coś co stwarza zagrożenie ?

To tak jak dopuścić do użytku most (na kilka dni) który stwarza zagrożenie.

Skoro stwarza zagrożenie to nic nie dopuszczam

 

Chociaż facet stwarza zagrożenie a kobieta go i tak dopuszcza. Więc jak ci klient mówi udowodnij, że ... to dopuszczasz mu pojazd na własne ryzyko :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wszyscy wiemy, ale chce podlapac od Was jakies zwroty, zeby z kultura wytlumaczyc klientowi , ze ma problem po wyniku N.

a nie po prostu : nie moze Pan jechac "papa". bo akurat naleze do osob , ktore nie maja zbyt wiele cierpliwosci, ale pracuje nad tym :lol:

A ja staram się zawsze klientowi spokojnie wytłumaczyć, poinformować go o zagrożeniach spowodowanych złym stanem technicznym pojazdu o tym, że jak opuści stacje kontroli pojazdów, a za rogiem będzie stał radiowóz Policji (a zdarza się często, że stoją na wjeździe do naszej stacji) i zatrzymają mu dowód rejestracyjny za stan techniczny pojazdu, to jak ja się wtedy wytłumaczę itd…. W dużej większości dają sobie wytłumaczyć.

Ostatnio miałem taki przypadek, że zakwestionowałem klientowi skorodowane przewody hamulcowe. Zrobił awanturę na stacji, że wymyślam, a za 10 minut przyjechał do nas na warsztat z pękniętym przewodem hamulcowym. O dziwo przyszedł mnie przeprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się każdemu właścicielowi pojazdu (użytkownikowi) wytłumaczyć jak wygląda OBT. Że zaczynamy od identyfikacji pojazdu (pojazd, DR, CEP), później płaci za OBT, później robię to OBT a na koniec dopiero określam wynik badania i kończę je wpisem (lub nie) wyniku w DR i CEP.

Jeśli jest jakaś usterka, biorę 776 i "szturcham" palcem w usterkę pokazując kod i moje możliwości (UD lub UI, czy UI lub USZ).

Raczej działa.

Druga sprawa, że regularnie chodzę na siłownię. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, że regularnie chodzę na siłownię.

 

chyba popatrzeć na dziewczyny :evil:

 

[ Dodano: 13-02-2018, 17:27 ]

a za 10 minut przyjechał do nas na warsztat z pękniętym przewodem hamulcowym. .

 

miałem już ze 4 przypadki ,że na ścieżce pękł przewód hamulcowy . Po chwili docierało do klientów jakie to szczęście ,że stało się to na postoju na stacji a nie podczas hamowania na drodze . Na poprawkowe każdy wrócił . Kiedyś dałem N za "ślepe" reflektory ( świeczki lepiej oświetlały ) , pozrywane spinki trzymające odblaski itp. . Klient wrócił po kilku dniach z z zamontowanymi nowymi reflektorami zadowolony ,że dzięki mnie zmotywował się do wymiany bo już bał się jeździć po zmroku . podregulowałem je tylko trochę . po roku wrócił na okresowe i stwierdził , że chce aby mu porządnie "przetrzepać " auto i dać N jeśli się należy . Nie było podstawy do N (niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zaświadczeniu jest formułka o 14 dniach z podstawą prawną, pokazuję, mówię proszę przeczytać, na pytanie "czy ja mogę z tym jeździć" odpowiadam - na własną odpowiedzialność i to jest koniec obsługi tego klienta, żadnych więcej dyskusji, koniec kropka, oczywiście wszystko grzecznie ale stanowczo, problemów zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... poniewaz dopuscic pojazd mozna tylko przy USZ...

 

Teraz przeczytaj raz jeszcze to co powyżej napisałeś ... usterka stwarzająca zagrozenie. Jak chcesz dopuścić coś co stwarza zagrożenie ?

 

no to wlasnie a np. czytam sobie w żółtej książce, w tym poradniku dla diagnosty, ze taka opcja istnieje, jest czarno na bialym podany przyklad, ze w przypadku niezgodnosci vin mozna dopuscic pojazd.

 

oczywiscie ja tam bym sie nie bawil w takie rzeczy i u mnie kazdy wynik negatywny "nigdy" nie bedzie skutkowal dopuszczeniem do ruchu chocby na 1 dzien. i tyle.

 

dzieki za rozswietlenie sytuacji jak to u Was wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze taka opcja istnieje

Nikt nie mówi, że nie istnieje. My mówimy, że żaden ze zdrowo myślących diagnostów nie skorzysta z tego prawa. Niech sobie dowoli z tego korzysta policja bo mogą bazować na uzasadnionym przypuszczeniu i żeby nie zakopywać delikwenta od ręki w przydrożnym rowie, mają gest i pozwolą polatać jeszcze kilka dni. Diagnosta nie może bazować na przypuszczeniu tylko jego obowiązkiem jest zmierzyć, ważyć, obliczyć, wyznaczyć, określić, ocenić, ... i na tej podstawie stwierdzić: nadaje się do ruchu czy też nie nadaje - białe, czarne. Nie ma szarego, że się nie nadaje ale może jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.