Skocz do zawartości

Przyczepa SAM bez tablicy


duchu

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie od klienta , który sprzedał przyczepkę SAM zarejestowaną ale bez tablicy rejestracyjnej do Wrocławia. No i sie zaczęło : jako że DR był stary i bez danych- opinia rzeczoznawcy. Teraz z kolei jest następny problem - brak tablicy rejestracyjnej, koniecznie sie domagają od poprzedniego własciciela oswiadczenia o zagubieniu TR potwierdzonego przez poprzedni WK lub notarialnie!!!. Czy to mi się aby wydaje że cos tu jest nie halo? Czy jest możliwosc ominięcia tej przeszkody we Wrocławiu?Na moje wystarczyłoby oswiadczenie od obecnego własciciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie domagają od poprzedniego własciciela oswiadczenia o zagubieniu TR potwierdzonego przez poprzedni WK lub notarialnie!!!

 

Chciałoby się to ładniej nazwać, ale generalnie biorąc pod uwagę całokształt działalności UM Wrocław to wychodzą na czele kretynizmu w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Durnota....

 

1. Właściciel który zagubił tablice rejestracyjna pisze stosowne oświadczenie pod odpowiedzialnością karną (np. takie: http://www.autownioski.pl/doc/oswiadczenie_o_zagubionej_tablicy_rejestracyjnej.php ) i koniec.

 

2. Odnośnie danych... diagnosta mógł poprosić o rzeczoznawce.. bo Urząd wymaga wszystkich parametrów technicznych które są wymagane... ale jeśli to nie jest sam to mogliby zobaczyć do katalogów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel który zagubił tablice rejestracyjna pisze stosowne oświadczenie pod odpowiedzialnością karną

 

Dlaczego pod odpowiedzialnością karna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być pewnie i zwykłe :) ale chyba Urząd ma większa pewność ze strona oświadcza prawdę.. Tak mi się wydaje..

 

Ale jeśli Urzędnik się uprze przy swoim to zostawić dokumenty i czekać na decyzje odmowną, może coś ciekawego wymyśla... bo ciekawe gdzie tak pisze ze musi być podbita przez poprzedni Urzad lub potwierdzone notarialnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy wyraźnie określają kiedy strona składa zwykłe oświadczenie, a kiedy pod odpowiedzialnością karną. Rozporządzenie o rejestracji ściśle to reguluje, więc na samowolę urzędniczą nie ma tu miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pod odpowiedzialnością karna?

 

Myślę, że może mieć tutaj zastosowanie par. 12 ust. 2 rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów. Literalnie pewnie ma on zastosowanie do pojazdu już zarejestrowanego, w którym poza zagubieniem tablic nic się nie zmienia. Jednak myślę, że wykładnia funkcjonalna odnosić się będzie również do sytuacji przerejestrowania pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.