Skocz do zawartości

Pokwitowanie?


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

a ja miałem pokwitowanie policji i było tylko napisane "uszkodzone przednie zawieszenie" i nic więcej. Klient twierdzi że miał stłuczkę, ale na pokwitowaniu nie ma wzmianki :( i co trzeba zrobić za 20 zł i przyczyna ustała :x .

 

bo to też zależy od policjanta, ci kumaci wiedzą że jak napiszą,pojazd po wypadku albo uszkodzony w wyniku kolizji to inne badanie jest.Jak kierowca spokojny nie awanturujący sią,znaczy w krawacie :D to nie robił problemów.A czasem się zdarza że za zbity reflektor piszą uszkodzenia pokolizyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    18

  • blakop

    10

  • JANUSZ60

    7

  • jast

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przyjeżdża klient z pokwitowaniem od policji - dr zabrany za wypadek. Wiem, że nie ma aktualnego obt. Jak na dzisiaj to wgląda - robię sam powpadkowy i powrót klienta z DR na okresowe czy z automatu OBD + Wpadek?

 

Jak było proszę o źródło bo nie mogę się dokopać świeżych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

A klient może chcieć czy musi chcieć?

Bo jedne wk chcą najpierw dod wyp i powrót klienta na obd. Inne w pakiecie od razu chcą dwa badania bo nie wydadzą dr na zaświadczenia z samego badania powypadkowego.

Czy muszę robić dwa badania bo sprawdziłem w cepiku, że obt wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku zawsze wykonuję DBT + OBT, a uwagach wpisuję że OBT wykonano na wniosek klienta. Inna sprawa że nasze WK nie wyda dowodu jak jest nieważne OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasze WK nie wyda dowodu jak jest nieważne OBT.

 

Niech się głupki zapoznają z art. 132 ust. 6 PORD :razz:

 

Ale najlepiej od razu wykonać OBT, kasy więcej, ale i klient będzie zadowolony, bo na pewno odbierze DR. Jedyną niedogodnością jest konieczność powrotu po pieczątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się głupki zapoznają z art. 132 ust. 6 PORD

 

Dokładnie, mój WK zwraca DR bez ważnego OBT jeśli ustała przyczyna jego zatrzymania - po mojej interwencji oczywiście. W końcu zrozumieli treść art. 132 ust. 6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zrozumieli treść art. 132 ust. 6 :)

 

Przede wszystkim musieli zrozumieć, że to nie jest dopuszczenie pojazdu do ruchu, a jedynie zwrot zatrzymanego dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z wymianą DR na nowy i wymaganiem.... ważności OBT?

 

 

 

Czy w dniu odbioru nowego DR ma byc ważne BT?

 

czy też

Urzędnicze widzimisię
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w dniu odbioru nowego DR ma byc ważne BT?

 

Jeśli traktować to jako rejestrację - to tak. Wynika to też pośrednio z rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważają zapewne, że wydając DR też dopuszczają niejako do ruchu,,,

 

No ok, ale przecież wtedy można odebrać DR z nowym zaświadczeniem z OBT, a nie od razu wymagać ważności na 30 dni - bo nie jest to niczym uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że gdy badanie jest jeszcze ważne to nie potrzeba brać PC, tylko zwrot DR następuje przy odbiorze nowego. Coś takiego mi świta w głowie. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że gdy badanie jest jeszcze ważne to nie potrzeba brać PC

 

Zgadza się. W sumie to w takim przypadku PC jest na wniosek i jeśli ktoś np. nie używa samochodu to może "zamówić" sam DR i jest do przodu 19 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.