Skocz do zawartości

Cennik BT


tutus

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam Wszystkich za nieznajomość licencji ( zamieszczając na forum cennik). Przesyłam poniższy link do cennika badań technicznych. Jest bardzo dobrze rozrysowany oraz podane przykłady kiedy pobierać opłaty łącznie a kiedy osobno. Dodatkowo mamy tam równiez przedstawione kiedy pobierać opłatę w wysokości 50 zł a kiedy 192 zł za badanie pojazdów w kturych nastąpiła szkoda powyżej 2000 zł

 

www.patronat.pl/Cennik_badan/cennik_badan.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    6

  • Piotr Barczuk

    6

  • Norbert Jezierski

    5

  • waga50

    5

Hmmm, czy my możemy coś takiego mieć na forum ? Prawa autorskie itp. ...

Dobrze, że to link, a nie plik PDF :-)

Podyskutować zawsze można ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem tego samego zdania

jest to link do strefy ogólnodostepnej w ITS-patronat, a więc nie powinno byc problemu /no chyba że ze strony Norcomu - opłata za reklamę :mrgreen: /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten cennik to bardzo podobna wersja zamieszczonego kiedyś na stronie norcomu cennika z objaśneiniami poznańskiego PZMot-u. Też wszystko objaśnione z przykładami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ten cennik wnosi? Bez urazy ale kazdy z nas siadając przy kilku pifkach popełnił by taki sam lub zupełnie inny cennik. Mocy prawnej to nie ma tyle, że ładne graficznie a lata komuny zaszczepiły w narodzie swiętą wiarę w słowo pisane i wszytkim sie już wydaje że tak musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza skp też jest na "usługach" patronatu its(sam się dziwie dlaczego jeszcze-ale to sprawy prezesów)ale popieram wypowiedz Piotrka B.Co taki cennik wnosi ciekawego.

Każdy ma go wywieszonego na tablicy informacyjnej i jak klient chce to może się zapoznać.A jak nie to niech "buli"i tyle.I raczej nikt nie naciąga klienta na niepotrzebne pieniądze-przynajmniej nie powinien. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik cennikiem a zycie niesie cos innego,wczoraj miałem kilenta który się spytał ile kosztyje badanie pokololizyjne ,jak mu odpowiedziałem to o mało bym w "ryja" nie dostał i odpowiedz ze tam biora (inna stacja) tylko 92 zl i ze jestem poj....bany bo ceny biore z kosmosu .

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładki -spoko. To są tylko ludziska. Następnym razem pytaj gdzie taka promocja i zadzwoń tam i czy robią taki przegląd czy walą głupa podcinając gałąź na której siedzą.

Z doświadczenia wiem, że ludzie sami wymyślają podobne tematy licząc , że ktoś zmięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że ludzie sami wymyślają podobne tematy licząc , że ktoś zmięknie.

Dokładnie tak.Też tak czasami mam.

 

ale też czasami nie kłamią bo tak jest po prostu, że "tam" ma taniej !!!

 

przydałaby się kontrola WK i US na takiej SKP - i pozamiatane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włos sie na dupie jeży ! ale jest taka sytuacja w nie jednej skp. Ja niedawno przeniosłem sie do pracy w miejscowosci w której inne stacje liczą "pokolizyjne" tylko 94zł. mimo ze jak sie okazało znaja dokładnie przepis jak badać i kasować :shock:

ale walka o klienta jest silniejsza od przestrzegania przepisów prawa.Ciekawe jak na to patrzy Skarb Panstwa. Znane są również notoryczne przypadki nie pobierania za taxi czy "L" KOSZMAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlodas ...poprostu mają sztame z nadzorem w WK. Nie widzę innej możliwości w przypadku prawidłowego działania nadzoru takie praktyki nie miały by miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!! Jesteście w przeczkolu czy jesteście urzędnikami państwowymi i piastujecie jakieś stanowisko? jak słyszę cos takiego jak: "A co ten cennik wnosi" i do końca postu, lub "Cennik cennikiem a życie niesie cos innego" to mam wrażenie że to dzieci w przeczkolu pisały a nie Diagnosta. Masz człowieku ustawę, rozporządzenia i zarządzenia a przed klientem zachowujesz się jak uczeń z pierwszej klasy. Sory Panowie ale jest to oburzające. W końcu my dbamy o bezpieczeństwo a nie klient ustala sobie co mu pasuje. Co do cennika to jest to to samo co Dz. U. Nr 223 tylko rozpisane dla ludzi którzy nie rozumią zapisu w dzienniku- czyli napisane uproszczonym językiem. Zachwalę zaczniesz kasować 20 zł bo sobie gość tyle zażądał i nie zostawi 98 zł. A na marginesie widzę że nie mieliście jeszcze kontroli z US. Jak się klientowi nie podoba to niech napisze do Ministra może dostanie upust!! Robicie sobie jaja!!!

 

[ Dodano: 30-11-2005, 18:43 ]

A po co ten cennik? A po to żebys człowieku w prosty sposób wytłumaczył klientowi dlaczego kasujesz ( np za badanie za szkode powyzej 2000 zł) 192 zł a nie 50 ( a był taki post niedawno) i do dzisiaj połowa stacji nie umie sobie wytłumaczyc dlaczego... Tu masz jasno czarne na białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włos sie na dupie jeży ! ale jest taka sytuacja w nie jednej skp. Ja niedawno przeniosłem sie do pracy w miejscowosci w której inne stacje liczą "pokolizyjne" tylko 94zł. mimo ze jak sie okazało znaja dokładnie przepis jak badać i kasować :shock:

ale walka o klienta jest silniejsza od przestrzegania przepisów prawa.Ciekawe jak na to patrzy Skarb Panstwa. Znane są również notoryczne przypadki nie pobierania za taxi czy "L" KOSZMAR

 

W zupełnościa się zgadzam, walka o klienta niejednokrotnie balansuje na skraju łamania przepisów, a nawet są łamane. Ostatnio widziałem przegląd pojazdu który polegał na przejściu pod samochodem i wpisaniem badania. No cóż znajomy musiał przyjechac domnie aby sprawdzić dokładnie na czym stoi. Całe szczęście nic wielkiego nie było ale ile jest takich przypadków, że auto się ledwo trzyma kupy a ma zaliczone badanie. Nie moja to sprawa lecz kłamstwo i nieżetelność ma krótkie nogi. Wcześniej czy później taki diagnosta się przejedzie ze szkodą dla siebie i dla firmy.

 

:D Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w granicach rozsądku oczywiście zgadzam się z tym. Na badanie idzie oko przymrużyć( oczywiście jeżeli nie jest to nic rażącego), ale nie kasujcie Panowie za badania tyle ile klientowi się widzi albo patrząc na konkurencje za płotem. To naprawdę ma krótkie nogi. Starczy jeden wjazd US i po was!! A kto ma porządku pilnować jak nie my? Jak tak dalej będziemy (cie) postępować to będziemy podbijać same heble bo patrzymy tylko na klienta żeby przyjechał bo nas? Chyba nie tędy droga... Jak chcesz podbijać takie pojazdy to pieczątka z kartofla i na giełdę przynajmniej więcej się zarobi.... a klient będzie zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę ma krótkie nogi. Starczy jeden wjazd US i po was!!

Ok - jestem szefem takiej SKP. Od Klienta biorę 98,- za okresowe + GAZ, na kasę fiskalną nabijam poprawną kwotę. Odprowadzam VAT i podatek - i mam Klienta w kieszeni. Wróci do mnie za rok, w tym czasie przyśle kilku (nastu) kumpli ...

 

I co ma do tego US czy UKS ? Mogą mnie cmoknąć ...

 

Chyba nie tędy droga...

Ano nie tędy. Jak nie kijem go, to pałką - każdą SKP idzie przystrzelić - jak nie z tego, to innego paragrafu.

Też uważam, że nikomu na tym nie zależy. A gdyby stacje podeszły pod TDT ? Mówię tu o nadzorze w pełnym tego słowa znaczeniu. Może ITD wpadałoby na małe kontrole ? Bo skoro mogą kontrolować transport, to czemu nie rozszerzyć delikatnie ich uprawnień ?

 

[ Dodano: 01-12-2005, 00:24 ]

Zakładam nowy temat dyskusji - czy nadzór powinien trafić pod skrzydełka TDT ?

 

Jeśli chcecie pisać na ten temat - zapraszam tutaj : http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=9953#9953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja stoję na stenowisku że"co ten cennik wnosi na SKP" .To jest mój cytat.Przecież ceny są ustalone przez Dz.U i tego się trzeba trzymac. Mam to wszystko wywieszone na tablicy i koniec(cennik) Nie bardzo wiem jak można zejść z tych cen!A cannik ITS świetny ale to żadna podstawa prawna do tego żeby klientowi machać przed nosem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stoję na stenowisku że"co ten cennik wnosi na SKP" .To jest mój cytat.Przecież ceny są ustalone przez Dz.U i tego się trzeba trzymac. Mam to wszystko wywieszone na tablicy i koniec(cennik) Nie bardzo wiem jak można zejść z tych cen!A cannik ITS świetny ale to żadna podstawa prawna do tego żeby klientowi machać przed nosem :)

jaka i tak trzymać,ja tez tak uważam że cennik jest w DZ.U.pomimo to ze nie wszytkie stacje sie do niego stosuja (wiem coś o tym,bo pozbyłem się paru klientów),ale to nie jest zakup bochenka chleba,a jak klient ma jakies wątpliwości to niech się poskarzy tym na górze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlodas ...poprostu mają sztame z nadzorem w WK. Nie widzę innej możliwości w przypadku prawidłowego działania nadzoru takie praktyki nie miały by miejsca.

Chciałbym skromnie zauważyć, że to nie takie proste rozpocząć sprawdzanie pobieranych opłat. Jest wielu zwolenników i tyle samo przeciwników. U nas po "zielonym świetle w uzasadnionych sytuacjach" zaczęliśmy po zgodzie szefa sprawdzać na rutynowej kontroli zgodność w wybranych badaniach rejestru badań z wydrukami z kas fiskalnych. Czasami trwa to godzinę czasami 3 zależy ile badań. Jest to czasochłonne jednak też uważam, że konieczne bo nie może być tak, że mamy cennik urzędowy a każda stacja pobiera inną opłatę za to samo badanie dodatkowe. Tylko że wówczas jest to sprawa karno - skarbowa. Myślę że diagności są rozsądni i pobierają właściwe opłaty. Pierwsze 3 (na które to szczęście padło) stacje przesły pozytywnie no zobaczymy co przyniesie przyszłość.

 

A teraz trochę moderatorstwa. Panowie już wy wiecie co :mrgreen::twisted:

 

głupich i (chytrych ) nie sieja oni sie sami rodzą

 

Włos sie na dupie jeży !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.