Skocz do zawartości

Cennik BT


tutus

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz trochę moderatorstwa. Panowie już wy wiecie co

 

gladki napisał/a:

głupich i (chytrych ) nie sieja oni sie sami rodzą

 

 

wlodas napisał/a:

Włos sie na dupie jeży !

 

Hmmmm, że też nie zauważyłem - już wcześniej bym pogroził !! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    6

  • Piotr Barczuk

    6

  • Norbert Jezierski

    5

  • waga50

    5

gladki napisał/a:

głupich i (chytrych ) nie sieja oni sie sami rodzą

 

Pozwolicie że sam siebie zacytuję,ale to co napisałem we wczesniejszym poście odnośnie pobierania opłat za badania (powypadkowe),to niestety jest prawda sam sprawdziłem u konkurencji jakieś 8 km od maszej stacji?Jeżeli ja dostosowuję sie do cennika urzędowego i kasuje za takie badanie 98+94,to dlaczego inna stacja kasuje za takie badanie tylko 94 zł ???

Więc nadal śmiem twierdzić że nie jest to chwyt marketingowy typu darmowe mycie czy srodek do pielęgnacji lakieru ? , a jedynie chytrość właściciela stacji $$$,który wcześniej czy pózniej sie na tym przejedzie, tak że to co zacytowałem że "głupich i chytrych nie sieją oni się sami rodzą" ,nie jest przytyczką do nikogo z tego FORUM,a jedynie metaforą to rzeczywiśtości,a jeżeli zasłuzyłem na skarcenie przez ADMINA to dobrowolnie poddaję sie karze :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie takie proste rozpocząć sprawdzanie pobieranych opłat

to święta prawda - za to powinny się zabrać US i po kłopocie, potrafią zadbać o wpływy do budżetu

 

a z drugiej strony czyją interpretacje przyjmą :?:

 

załącze informacje firmy doradczej dla SKP - zaznaczam jest to ze stron nie kodowanych

 

[ Dodano: 16-12-2005, 09:31 ]

oto plik

 

[ Dodano: 16-12-2005, 09:33 ]

źródło"

http://www.piskp.pl/?polecamy&info=8691782

 

[ Dodano: 16-12-2005, 09:34 ]

I PAMIETAJCIE BYŁY ZMIANY W CENNIKU - UZUPEŁNIJCIE GO PRZED WIZYTĄ TDT :lol:

PISKP_2005_12_13_-_BDTP.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Miałem szkodę, podczas której został uszkodzony wahacz w moim samochodzie, koszt naprawy pokryła ubezpieczalnia poinformowała mnie o konieczności wykonania badani zgodnie z Art. 81. ustęp 8 pkt. 4.

 

Po przybyciu na stację przeczytałem w cenniku wywieszonym na ścianie, iż takie badanie kosztuje:

6.8 o którym mowa w art. 81 ust. 8 pkt. 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o

ruchu drogowym - 50,00PLN.

 

Jakie było moje zdziwienie gdy po przeprowadzonym badaniu diagnosta zażądał odemnie 98 + 94 = 192PLN. Podpierając się jakimś papierem z ITS i gledząc coś o jakimś ustawieniu kół. Ludzie świat się wali już nawet instytucje typu ITS wyłudzają pieniądze w biały dzień.

 

Poprosiłem o ten cholerny Dz.U. z tym artykułem: Art. 81. ustęp 8 pkt. 4 – potem zaprowadziłem diagnostę do jego własnej ściany i pokazałem mu palcem cennik, który sam zawiesił. Wytłumaczyłem mu, że nie wiem, co on bada w tym badaniu i nic mnie to nie interesuje a cena za to, co zrobił (Art. 81. ustęp 8 pkt. 4) wynosi 50 PLN - bo tak ustalił minister, któremu SKP podlega. On zresztą ustalił, co ma badać w tym badaniu i chyba wiedział, dlaczego to ma kosztować 50 pln.

 

No już się prawie dogadaliśmy ( cennik z ministerstwa przeciw jakimś gniotom z ITS – to się nazywa siła argumentu), ale ten Diagnosta zasugerował, że:

Zgodnie z dziennikiem 227:

„2. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 6-10, na wniosek właściciela pojazdu, diagnosta może wykonać także badanie okresowe pojazdu.”

Fakt zostały mi 3 miesiące, co się będę szwędał po tych stacjach - mówię „Dobra rób pan „

 

Klient wziął pieczątkę przybił w dowodzie i …… LUDZIE TRZYMAJCIE MNIE wyciąga łapę po 100 PLN

 

Pytam się: ZA CO!!!!

A gość: ZA BADNIE !!!!!

Ja: Jakie ku…. Badanie siedzisz Pan na dupie bijesz pieczątki – a liczysz za badanie.

Gość: ale to badanie wchodzi w skład tego Pana badani z: Art. 81. ustęp 8 pkt. 4.- i ja je zrobiłem!!!!!!

 

No nie gość mówi serio piana na ustach - będzie jatka.

 

Ja: Daj Pan ten Dz.U.

Gość: Czytaj pan:

§ 2. 1. Badania techniczne dzieli się na:

(…)

10) dodatkowe - dotyczące pojazdu, w którym została dokonana naprawa wynikająca ze zdarzenia powodującego odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia określonego w grupie 3 i 10 działu II załącznika do ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. Nr 124, poz. 1151) na kwotę przekraczającą 2.000 zł.

Ja: Panie czy to jest to samo co w Prawo o ruchu drogowym:

Badania techniczne pojazdów

Art. 81. 4) w którym została dokonana naprawa wynikająca ze zdarzenia powodującego odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia określonego w grupie 3 i 10 działu II załącznika do ustawy o działalności ubezpieczeniowej na kwotę przekraczającą 2.000 zł;

Gość: Tak

Ja: uff jesteśmy w domu, lećmy dalej:

227

§ 3. 1. Zakres badania technicznego obejmuje, w odniesieniu do badania:

11) dodatkowego - dotyczącego pojazdu, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 10:

a) sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych związanych z dokonaną naprawą, określonych w ustawie, rozporządzeniu o warunkach technicznych i przepisach o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych, jeżeli pojazd jest przystosowany do przewozu tych towarów,

b) zakres, o którym mowa w pkt 7, w przypadku kiedy dokonana naprawa wymaga specjalistycznego badania, o którym mowa w pkt 11 załącznika nr 1 do rozporządzenia;

 

Co to jest pkt. 7???

 

„7) dodatkowego - dotyczącego pojazdu, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 3 lit. b i pkt 4 lit. b:

a) zakres określony w pkt 1,

b) zakres poszerzony o specjalistyczne badanie, o którym mowa w pkt 11 załącznika nr 1 do rozporządzenia;”

 

No ładnie a, co to pkt1????

„ okresowego - sprawdzenie i ocenę:

a) prawidłowości działania poszczególnych zespołów i układów pojazdu, zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska,

b) spełniania warunków dodatkowych dla niektórych pojazdów określonych w ustawie i w rozporządzeniu o warunkach technicznych;”

 

Ufff chyba jestem w domu, okresowe to to z pieczatką do dowodu???

Gość: TAK.

 

Powtórzmy:

 

Mam zrobić badanie z Art. 81. ustęp 8 pkt. 4 o którym mówi się w Dz.U. 227 § 2. 1. pkt.10

zakres tego badani został opisany w dzienniku 227 § 3.1 pkt.11 poprzez odniesienie do pkt.7 a pkt 7 mówi, że w skład tego badani wchodzi pkt.1 czyli okresowe.

Tak, więc diagnosta miał rację w skład badani samochodu, o którym mowa w Art. 81. ustęp 8 pkt. wchodzi badanie okresowe – tyle że to nie ma żadnego znaczenia, co wchodzi bo to badanie zostało wycenione na 50 pln i należy mi się pieczątka w dowód jak psu buda.”

 

 

p.s.

Boguś apelował do mnie ostatnio: „Żyj i daj żyć innym”, ale co to za życie w oparach absurdu???? Wiem ze to może być meczace ale jak ktoś już przeczyta to niechaj mi wskaze gdzie jest błąd logiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie ma co wywalać gał :)

 

Spójrzcie na to oczami laika, klienta który przyjechał na badanie a nie diagnosty który czyta miedzy wierszami co Artysta chciał powiedzieć. I powiedzcie czy ten tok rozumowania jest prawidłowy !!!!!

 

Nie ma co sobie wrzucać od przedszkolaków bo IMHO nic tu nie jest tak oczywiste, a jeśli już ktoś zabiera się za kontrolowanie rachunków to lepiej żeby miał 100% rację.

 

Sprawa byłaby prosta gdyby w cenniku było góra 5 pozycji, albo cennik nie był urzędowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie Dziennik Ustaw Nr. 223 p.2261 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 29.09.2004r.

w sprawie wysokości opłat za badania techniczne & 3.2 mówi dobitnie i wyrażnie cytuię:

Całkowita opłata za przeprowadzone tadanie techniczne pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 3, stanowi

SUMĘ opłat za przeprowadzone badanie techniczne pojazdu i wykonane czynności określone w tabeli,

o której mowa w ust.1. koniec cytatu.

Badanie wyszczególnione w tabeli opłat jako Lp. 4.2 i Lp. 5.2 muszą być wykonywane łącznie

z badaniem okresowym pojazdu więc logicznie, że koszt takiego badania technicznego będzie sumą

cen za poszczególne pozycje z tabeli opłat które wykonujemy np. 98+ 94 + jeszcze opłata za to

co pojzad ten ma ( gaz,taxi, nauka jazdy, uprzywilejowany...) = i wtedy to jest dopiero całkowita

cena badania technicznego pojazdu. Skutkiem tego badania jest wpis w dowód rejestracyjny przedłużający

badanie okresowe pojazdu.

A co do badania, które figuruje w tabeli opłat pod Lp. 6.8 jest wykonywane jako badanie dodatkowe

(bez badania okresowego) i polega na sprawdzeniu i ocenie warunków technicznych związanych z dokonaną

naprawa wynikająca z protokółu szkód, który to protokół przedstawia diagnoście własciciel pojazdu.

I to badanie jest wykonywane tylko dla ubezpieczyciela. Badanie to nie przynosi skutku przedłużenia

ważności badania okresowego w dowodzie rejestracyjnym.

Podsumowóując mój wywód pojazd, który ma skierowanie organów kontroli drogowej lub Starosty z wpisem,

że pojazd uczestniczył w kolizji drogowej musi miec wykonane badanie okresowe +specjalistyczne pokolizyjne

a pojazd o ktrym mowat.81 ust.8 pkt 4 ustawy tylko badanie dodatkowe to za 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Prawo prawem, a rzeczywistość wiadomo jak w Polsce (gdzie Polaków pięciu tam sześć opinii :D )

Mam pytanie związane z tematem. A mianowicie czy wykonując badanie pojazdu sprowadzonego - hak zamontowany, a w dowodzie na temat haka brak informacji - należy dodatkowo pobrać opłatę 35 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z tematem. A mianowicie czy wykonując badanie pojazdu sprowadzonego - hak zamontowany, a w dowodzie na temat haka brak informacji - należy dodatkowo pobrać opłatę 35 zł ?

 

Dokładnie ten temat poruszony był tu:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=194&highlight=hak

jak będziesz miał wątpliwości na temat haka w pierwszym bad. to pytaj już w tamtym topicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to reasumując : klient ma 5 stłuczek w roku np. i co ? Za kazdym razem wpisuje mu nowy termin badania ??? za piątym razem to musi juz wymienic dowód rej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam , gdyby powypadkowe miało kosztować 192 to tak by napisano w odpowiedniej rubryce

Powypadkowe ma kosztować 94zł + okresowe (np.98zł) ponieważ wykonujesz zakres bad okresowego + czyności z powypadkowego. Cena jest jest napewno sumą tych badań a to czy wpisujesz przegląd na rok czy jak DR to ustalasz z klientem (na wniosek klienta).

Temat był dokładnie wałkowany na form (poczytaj) i wszystkie znane mi interpretacje cennika tez tak mówią (ITS,PISK,PZM-ot).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

cześć mam taki problem jaka pobierać opłate za badanie techniczne ciągnika samochodowego którego masa DMC jest 16t a w uwagach jest zaznaczone masa zestawu wynosi 42t czy pobierać 153zł czy 176zł . Kierownik upiera sie zeby pobierac tą wyższa choc ja uwazam ze nie przekracza taki ciągnik 16t wiec pobieram nizszą . Prosze o dorade i zgóry serdeczne dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opłatę pobieram w zależności od wpisu w DR .Jeśli jest wpis że dmc ciągnika wynosi ....... kg , to wg taryfy . Natomiast jeżeli nie ma wpisu dmc ciągnika, a wpisany jest dmc zestawu , to pobieram 176 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.