Skocz do zawartości

Cennik BT


tutus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    6

  • Piotr Barczuk

    6

  • Norbert Jezierski

    5

  • waga50

    5

Kiedyś było; 2 osie -> DMC max 16000kg niezależnie ile na tabliczce (17100)

więcej niż 2 osie to więcej do sprawdzenia - hamulce, opony, zawieszenie i dlatego cennik badań przewiduje większą opłate. Po wejściu Polski do Unii DMC dla 2 osi "wzrosło" a podział ceny badań pozostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie wiem czy dobrze ale postanowiem podpiąc sie pod ten temat.

Chodzi mi o cenę BT kempingu importowanego (do 750kg ).

 

I teraz czy w cenniku- ( poz. 3.6 ) przyczepa lekka, przyczepa ciężarowa rolnicza do 1,5t d.m.c - 92zł

 

czy- ( poz. 3,9 ) przyczepa (naczepa) ciężarowa i specjalna do 3,5t d.m.c - 170zł

 

Wiem że interpretacje nawet wyższych instancji są różne.

Żeby nic nie sugerować swoje stanowisko przedstawie pózniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozycji 3.6 cennika nie ma słowa przyczepa "specjalna specjalna" a taką jest

przyczepa kempingowa więc my stosujemy w takim przypadku 1.9 z cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZ.U.192 załącznik 4 tabela 1 - rodzaje i podrodzaje pojazdów :

przyczepa lekka - podrodzaj: ciężarowa, specjalna,inna. Myślę że to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ kolego że w poz. 3.6 tabeli opłat jest równierz przyczepa ciężarowa

rolnicza a w tabeli klasyfikacja pojazdów kod 10 tam jej nie ma w związku

z powyższym te dwa dokumenty nie są ze sobą zbierzne więc moim skromnym zdaniem w cenniku musimy dobrać odpowiednią pozycję od danego rodzju badania technicznego i pojazdu.

 

[ Dodano: 25-09-2008, 09:27 ]

Odnosnie opłat łaczonych to ja mam wydrukowany poniższy cennik

i pokazuję klijentowi np. dlaczego tak drogo...

CENNIK.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Powracając do tematu cennika...zdaję sobie sprawę że obecny cennik już trochę czasu obowiązuje i pewnie nie jestem jedynym który to zauważył. Zwróciliście uwagę na indeks (4) przy pozycji 4.1 - określone usterki techniczne, warunki techniczne (osobno za każde określone warunki techniczne lub badany układ czy zespół pojazdu)4),.

Jeśli zdarzy się, że klient który przyjedzie na SKP na badanie po zabraniu dowodu za uszkodzoną szybę i poprosi o badanie okresowe to bezsennsu będzie pobieranie jeszcze opłaty 4.1. Myślę że to zwykły błąd.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to zwykły błąd.....

Najpewniej błąd, bo przy podobnym badaniu poz. cennika 5.1 jest indeks 3).

Ktoś poprostu przepisał z poprzedniego cennika, a tam to objaśnienie było pod indeksem 4).

Są jednak stacje, które po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego, kiedy wykonują badanie okresowe pobierają opłatę np. z poz. 1.2 + 4.1 cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki przypadek. Nowe auto, zarejestrowane, pięcio dniowe. Gość chce aby mu wpisać "L" ale bez kasy bo auto jest nowe a pedały montowła firma, która ma na to zezwolenie. Okazuje wszelkie papiery, faktury, zezwolenia. Obraził się i sobie poszedł a ja się zstanawiam po co czynności badania okresowego skoro to nowe auto? O.K. dodatkowe 48zł. Co otym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zstanawiam po co czynności badania okresowego

 

Bo tak mówi PRAWO a my jesteśmy zobligowani do jego przestrzegania.

 

Po co pracować? przecież można kraść - efekt ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem bardziej liberalny niż moi przedmówcy a prawo też ustanawiają ludzie i to niekoniecznie nieomylni.

 

[ Dodano: 06-11-2008, 20:32 ]

np. nasze forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a prawo też ustanawiają ludzie i to niekoniecznie nieomylni.

 

Zgadza się, nie są nieomylni. Ale akurat w tym przypadku nie ma dwojakiej interpretacji - wyraźnie pisze jakie badania wykonujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat w tym przypadku nie ma dwojakiej interpretacji

 

O,to chyba nie znasz ludzi.Byli tacy na tym forum i są na innych co tak ten temat zagmatwają(zinterpretują) że :shock::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowi a moze by tak robic badania np. okresowe z DR a nie bez niego a skierowani z policji jako skierowanie i nie utrudniac sobie i tak trudnego kawalka chleba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.