Skocz do zawartości

Odstępstwo od warunków a termin badania


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd dostał odstępstwo od warunków technicznych przez MI - jaki termin badania - wiadomo dostał N przy pierwszym i mimo najlepszych chęci nie wyrobi się w 14 dniach - jak podchodzicie do takiego zagadnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze- nie wiem

Też dawno tego nie robiłem - kiedyś z badaniem N i odstępstwem szli do WK i sprawa się zamykała - a teraz sam się zastanawiam czy z DIP czy bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamto badanie uległo przedawnieniu, zapomnieniu, skasowaniu, zdelejtowaniu. Posłużyło tylko jako podkładka pod odstępstwo. Niestety tylko tyle, bo się nie wyrobiło jak IVVO pisze.

Na dziś nowe badanie z nowym DIPEM i z nowym terminem.

Takie mam zdanie.

A gdyby odstępstwa nie było, a tylko podobny przeterminowany przypadek, to jakby się odbyło?

A jakby pojechał na inną stację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś nowe badanie z nowym DIPEM i z nowym terminem

Tak sobie myślę, że aby było wiadomo, za co dostał to odstępstwo, to celowy by był stary DIP......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dostanie, to w treści na pewno to będzie uwzględnione

Na pewno.

Tylko, moim zdaniem, jeśli jest DIP z pierwszego badania , to sytuacja jest klarowna - i dla urzędnika i dla diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc badanie wykonano 03/09/2015 wniosek złożono do MI 05/09/2015 - decyzja 24/09/2015 - i jak tu narzekać na szybkość działania - prawie wyrobili się w 14 dniach :Dszacun :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzasz pierwsze czy samo okresowe - bo pierwsze już było i do niego MI dało odstępstwo

Koledzy sami siebie wprowadzacie w błąd używając niewłaściwego słownictwa. Pierwszych badań już nie ma. Wykonujemy okresowe badanie techniczne przed pierwszą rejestracją. Z tego wynika, że jeśli rejestracji w RP nie było to ponownie wykonujemy okresowe badanie techniczne przed pierwszą rejestracją bo klient nie zdążył w 14 dni wrócić po N.

Podstawa prawna Dz.U. z 2015r poz. 776 z późn. zm.

Par 6.

6. Badania technicznego pojazdu polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów, w którym stwierdzono usterki, dokonuje się w zakresie ich usunięcia, jeżeli w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia badania sprawdzenia dokonuje

stacja, w której te usterki stwierdzono. Po wykonaniu badania polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów uprawniony diagnosta, po stwierdzeniu, że wszystkie usterki zostały usunięte, wpisuje do dowodu rejestracyjnego

kolejny termin okresowego badania technicznego. Termin ten jest liczony, począwszy od daty przeprowadzenia badania, w którym stwierdzono te usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszych badań już nie ma

Markes , oczywiście że nie, są tylko badania "okresowe po raz pierwszy".

Szalenie to zmienia postać rzeczy!.(pod względem prawnym!?!?!?, administracyjnym!?!?!!?, czy jeszcze kuźwa innym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co się wkurzać na Siebie - skrótowo pisane bo zależało na szybkiej odpowiedzi - wiadomo OBT a jak je sobie każdy nazwie to jego sprawa - wiadomo o co chodzi - był temat o programach oraz "przypisach" więc na luziku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to samo co okresowe przed pierwszą rejestracją w kraju,

Nie wiem, jak to jest u Ciebie Janusz. U mnie jest "okresowe po raz pierwszy"-dla poj. sprowadzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie jaki to będziecie nazywać to na poprawkę jest tylko 14 dni i w dodatku na stacji na której to było wykonywane. dalsza dyskusja jest zbędna. :ok

Badanie wykonujemy tak jak by to przedawnione (z usterkami) nie było wykonywane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest "okresowe po raz pierwszy"-dla poj. sprowadzonych.

I nie widzisz w tym żadnego błędu ?

Mnie tylko chodzi o to, że to nie zawsze prawda. Okresowe po raz pierwszy robimy u nas trzylatkom najczęściej, nie sprowadzonym,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz sam się zastanawiam czy z DIP czy bez

 

"Lepiej" z DIP, bo po pierwsze nikt Ci za to głowy nie urwie, a po drugie nie musisz przecież "pamiętać", że ten sam pojazd był u Ciebie kilka tygodni temu, więc możesz spokojnie potraktować go tak, jakby dzisiaj przyjechał na okresowe po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to czy ma pamiętać czy nie.

Nie może wykonać poprawkowego - Więc pytam się jakie ma wykonać?

Dla zobrazowania.

Na stacji X jest wykonane badanie techniczne "1" z wynikiem negatywnym.

Pytanie: Czy pomimo nie upłynięcia terminu 14 dni mogę poprawkę wykonać na stacji Y

Czy pomimo tego , że upłynął termin 14 dni mogę wykonać poprawkę na stacji X lub Y.

 

Jeżeli nie mogę wykonać poprawki do badania poprzedniego - Jakie mam badanie wykonać? Jaki zakres? Jakie dokumenty?

 

Prościej nie potrafię.

 

I jeszcze jedno pytanie Czy będziecie dyskutować nad tym 10 stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.