Skocz do zawartości

Następny termin badania


mr.kajak

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli, jeśli robimy OBT po raz pierwszy samochodu sprowadzonego z USA, który ma w chwili badania 3,5 roku, to dajemy NTB na 5 (piąty) rok od 01.01 jego daty produkcji.

Ok?

Bo się jakoś w tych waszych, Koledzy, dywagacjach pogubiłem.

Edytowane przez wrc69
Strona się sama nie odświeżyła i cała strona dyskusji gdzieś mi uciekła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dywagacji wynika że jeżeli robisz badanie pojazdu sprowadzanego z USA to robisz badanie na 12 miesięcy.

Nawet jeżeli pojazd jest powiedzmy 2 letni, i teoretycznie mógłbyś zrobić badanie na 24 miesiące, to nigdy nie wiesz czy przypadkiem on już jakiegoś tam badania w USA nie miał robionego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to się trochę nie wyklucza?

Jeśli 

3 minuty temu, Logen napisał:

nie wiesz czy przypadkiem on już jakiegoś tam badania w USA nie miał robionego.

to znaczy że nie wiesz czy miał i nie wiesz czy nie miał.

Więc czemu "okradasz" petenta z 1 roku? Czy u nas nie obowiązuje zasada, że wątpliwości rozstrzyga się na korzyść wnioskującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A główną zasadą jest, że badania przeprowadza się corocznie!

Dopiero po tej zasadzie występują zastrzeżenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem o co chodzi. Osobiście przyjmuję datę pierwszego stycznia roku produkcji jako datę odniesienia do warunków technicznych. I nigdzie tej daty nie wpisuję. W pamięci przyjmuję. Wydział komunikacji przy kodzie B wpisuje datę pierwszego stycznia roku produkcji. Wpisuje jako datę pierwszej rejestracji. Wpisuje dla pojazdu, dla którego w przedstawionych papierach nie określono tej daty.

Warunki techniczne tę datę nakazują przyjmować, a warunki rejestracji nakazują tę datę wpisywać.

Termin badania wyznacza się od daty pierwszej rejestracji jeżeli ta data jest znana lub gdziekolwiek wpisana, a nie przyjmowana. A druga opcja wyznaczania terminu jest wiadoma, bo liczy się ją od daty przeprowadzenia badania.

Trzecia opcja jest taka, że każdy robi jak uważa. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wy panowie robicie auta z USA na "tajtlu" ?  Bo ja tylko na PC, i tam już wk wpisuje daty rejestracji,  u nas  kraju i wpisuje też 01.01 jako zagraniczną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, "każdy po swojemu rzeźbi". Ostatni sprowadzony z Ameryki akurat japoński motocykl zrobiłem na 'TITLE' po wcześniejszych uzgodnieniach z WK. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zbych1916 napisał:

Bo ja tylko na PC, i tam już wk wpisuje daty rejestracji, 

Co wcale nie znaczy, że Twój sposób jest prawidłowy,

skoro wykonujesz badanie przed pierwszą rejestracją po pierwszej rejestracji,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JANUSZ60 napisał:

Co wcale nie znaczy, że Twój sposób jest prawidłowy,

skoro wykonujesz badanie przed pierwszą rejestracją po pierwszej rejestracji,,,

Wykonuję badanie okresowe i tak jest wpisane w rejestrze, ustalam dane które potrzebuje WK , i czasem niestety muszę DIP-a wystawić bo sobie tak WK życzy,ale to nie jest regułą 

Swoją drogą chyba 99% aut z USA to powypadki,to jak zrobić dodatkowe bez tablic, i dlatego też robię tylko na PC 

Nie wspominam już o tajtlu jako dowodzie własności a nie rejestracyjnym 

Edytowane przez zbych1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić ustalenie danych ale do ustalenia danych potrzebne są tablice rejestracyjne, albo na dwa lata od dnia badania i można  bez tablic rejestracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rejestracji i czasowej rejestracji, to u nas taki okólnik poszedł w świat: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/12674-pierwsza-rejestracja-na-podstawie-pc/&do=findComment&comment=246101

Czyli, rejestracja czasowa nie jest stałą rejestracją, a rejestracja stała nie jest czasową rejestracją. ;-)

(Od zawsze męczy mnie przeczenie 'nie' w takich zestawieniach, ale nawet w przepisach tak się modnie teraz pisze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zbych1916 napisał:

Wykonuję badanie okresowe i tak jest wpisane w rejestrze, ustalam dane które potrzebuje WK , i czasem niestety muszę DIP-a wystawić bo sobie tak WK życzy,ale to nie jest regułą 

A ja myślę,  że Ty nie czytasz nawet tego co sam piszesz ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JANUSZ60 napisał:

A ja myślę,  że Ty nie czytasz nawet tego co sam piszesz ,,,

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, ale co tam, każdy robi po swojemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Paprock napisał:

Czyli, rejestracja czasowa nie jest stałą rejestracją, a rejestracja stała nie jest czasową rejestracją.

Ale jest rejestracją, co w "nowej rzeczywistości" oznacza ni mniej ni więcej tyle, że pojazd ma datę pierwszej rejestracji w kraju, zarówno w CEP jak i w PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, JANUSZ60 napisał:

No chyba są jakieś przepisy na temat badania pojazdu sprowadzonego ?

Tylko żeby wszystkie wydziały komunikacji miały takie same interpretacje to bym się z Tobą zgodził w 100 %  

 A tak  trzeba wypracować jakieś wspólne stanowisko z WK albo iść z nimi  na wojnę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była to tylko walka z WK, to tak oczywiście masz rację,niestety dla szefów jest też walka o klienta i trzeba lawirować,:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój się nie wtrąca w takie rzeczy, bo wie jaka jest różnica wiedzy na ten temat między nami. Czasem tylko prosi, żebym nie szedł na kosy z WK. Natomiast w kilku WK udało mi się przekonać osoby kierujące wydziałami do zweryfikowania wiedzy podległych urzędników. Dzięki temu moje BT przechodzą bez problemu, choć i pomówienia nadal się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy @aboz z uśmiechem doprowadza urząd do miny zrzedłej. :evil:

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.