Skocz do zawartości

Numer silnika - nawrót choroby.


bohdang

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomóżcie!

Na północno - zachodnich i zachodnich terenach woj. Warmińsko - Mazurskiego (Elbląg, Lidzbark, Orneta) następuje powrót do numeru silnika jako cechy identyfikacyjnej pojazdu. Referaty Komunikacji Starostw i Prezydenta Elbląga wymagają od SKP umieszczania w wydawanych zaświadczeniach i RBT numeru silnika.

Wskazują na brak rozporządzeń w tym temacie. A sławetne pismo MI , znoszące numer silnika uważają za kawałek papieru podobnego toaletowemu.

Czy ktoś mógłby pomóc w przekonaniu urzędników, że w/wym. pismo to coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sławetne pismo MI , znoszące numer silnika uważają za kawałek papieru podobnego toaletowemu.

Hmmmm, jak by to powiedzieć najlepiej - "a nie mówiłem ..." ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecirz w pismie MI "poeta wyjaśnił co miał na myśli". Trzeba zrobić tak jak z ptasią grypą zgasić ognisko zarazy w zarodku!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściowa zgubiła wczoraj 2zł , taka mała rzecz a cieszy

Taaaaaa, ładnie, ładnie :D

A co teściowa na takie teksty ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to nazwał chorobą władzy małomiasteczkowych urzędników!!!

Mi jest też to znane. Najlepiej zażądać tego na piśmie i wysłać je do ministerstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędnik, żeby się wybić potrzebuje wokół siebie zamieszania. Chce pokazać, że jest mądrzejszy niż ustawa przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby pomóc w przekonaniu urzędników, że w/wym. pismo to coś więcej?

 

Może daj im przykład celników.....mało rozgarnięci a wkońcu zrozumieli. Może się zawstydzą i przyjdą po rozum do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pocieszenia powiem, że ponoć "wktórce" :mrgreen: mają się ukazać odpowiednie rozporządzenia - tak więc za kilka latek wszystko bedzie jasne :twisted:

No cóż jak góra każe mówić A to musimy mówić A ale wcale myśleć A nie musimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak góra każe mówić A to musimy mówić A ale wcale myśleć A nie musimy

Tylko że te A oznacza popażone ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dlaczego ,ale podam wam przykład z mojej praktyki . Przyjechały samochody z modernizacji ze starachowic na nowych dowodach rejestracyjnych MON i pierwsze co sprawdziłem to numer silnika - pojazd zarejstrowany w połowie listopada - :shock: i patrze

a silnik -jego numer czarno na białym wpisany i bądż tu mądry i pisz wiersze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dlaczego ,ale podam wam przykład z mojej praktyki . Przyjechały samochody z modernizacji ze starachowic na nowych dowodach rejestracyjnych MON i pierwsze co sprawdziłem to numer silnika - pojazd zarejstrowany w połowie listopada - :shock: i patrze

a silnik -jego numer czarno na białym wpisany i bądż tu mądry i pisz wiersze

 

Bez obrazy... :) ale w MON-ie, z tego co wiem zawsze jest MON-otonnie i niezmiennie :)

Moim zdaniem te instytucje które ignorują instrukcje MI, maja racje. Prawo stanowi niestety jednoznacznie numer silnika obowiązuje. My opierajmy sie na wytycznych naszego ministerstwa..... i tak trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dlaczego ,ale podam wam przykład z mojej praktyki . Przyjechały samochody z modernizacji ze starachowic na nowych dowodach rejestracyjnych MON i pierwsze co sprawdziłem to numer silnika - pojazd zarejstrowany w połowie listopada - i patrze

a silnik -jego numer czarno na białym wpisany i bądż tu mądry i pisz wiersze

W MON będą mieć numer silnika, tam wszystko ma swój numer nawet taboret.

U nich jest wsztstko ewidencjonowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dlaczego ,ale podam wam przykład z mojej praktyki . Przyjechały samochody z modernizacji ze starachowic na nowych dowodach rejestracyjnych MON i pierwsze co sprawdziłem to numer silnika - pojazd zarejstrowany w połowie listopada - i patrze

a silnik -jego numer czarno na białym wpisany i bądż tu mądry i pisz wiersze

W MON będą mieć numer silnika, tam wszystko ma swój numer nawet taboret.

U nich jest wsztstko ewidencjonowane.

 

Nawet butelki w :D kantynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawrót jak nawrót. Ja czekam wkońcu na nowe rozpożądzenie lub coś w tym rodzaju co zmieniłoby rejestr badań technicznych i pare jeszcze innych przepisów. Pracuję u Dealera i niestety mam również przeglądy "0" czyli samochody co ściągną z fabryki robimy mały przeglądzik: oleje, światła i te nieszczęsne numery. Dalej w takich pojazdach musimy odczytywać nr silnika bo jeden z drugim zapomnieli znienić reszte przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ koledzy, dlaczego tak się oburzacie na WK, oni są wykonawcą przepisów. została zmieniona ustawa, a gdzie przepisy wykonawcze - rozporządzenia? też od początku wydawało mi się , że list to panowie z MI mogą sobie pisać, bo święta blisko, ale nie w takich sprawach.

może będę odosobniony w mojej opinia, ale tak właśnie myślę, jak napisali "A" to powinni napisać i"B".

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak wszystko sie zgadza,tylko ze przez miesiac przepisy wykonawcze ich nie obowiązywały a teraz nagle ktos coś sobie przypomniał :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gladki oczywiście wszyscy ucieszyliśmy się, że nie trzeba martwić się numerem silnika, ale na zdrowy rozum obowiązują przepisy prawa , a nie listy i pewnie tak też ktoś zinterpretował list MI w sprawie nr. silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.