Skocz do zawartości

Czy to można tak zrobić ?


motonita

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie właściciel o personaliach dajmy na to pan Alfred Jobel.... ma syrenkę od 1978 roku czyli od nowości czyli od czasów prehisterycznych. Syrena ma posiada numer ABC1234 czarne tablice rejestracyjne. Pan Alfred Jobel daruje część swojej syrenki Panu Grzegorzowi Brzeczyszczykowi, udają się do WK celem dopisania do dowodu trojstronnicowego jako współwłaściciela Pana Grzegorza. Numer rej sie nie zmienił. Po miesiącu Pan Alfred stwierdza że daruje resztę swojej części syrenki Panu Grzegorzowi i obaj idą wspólnie wypisać Pana Alfreda ze współwłasności :) i tak to też zostaje dowód rej na Pana Grzegorza Brzęczyszczykiewicza z numerem ABC1234 (czarne tablice)...

 

No to teraz powiedzcie dlaczego tak nie można zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • motonita

    29

  • michal_k

    18

  • blakop

    10

  • Olga

    9

Nie jestem od rejestracji, ale dla mnie nie można tego zrobić, bo tak na prawdę zmienia się właściciel nazwę go tu wiodący.

Nie dość tego występuje na pierwszej stronie, a reszta a adnotacjach.

Więc choćby ze względu zmian na pierwszej stronie, dowód powinien być zmieniony.

 

Jest to dla mnie logiczne. Ale są tu fachowcy, niech się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmusza, nie zmusza.

Czarne tablice jak spełniają swoją funkcję (czytelne, zalegalizowane) mogą zostać na aucie.

Nie ma potrzeby (przepisu) ich zmieniania. Jak nowy właściciel z tego samego terenu, to nie widzę zasadności przydziału nowych blach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przy zmianie właściciela pojazdu (a tak jest w tym przypadku - mówimy o pierwszej stronie DR) WK nie ma zaleceń (obowiązku ) wymiany tablic. Jest to rodzaj przerejestrowania pojazdu.

Ale tak jak pisałem wcześniej poczekam na opinię fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No WK zalecenia jakieś może mieć cichaczem, aby wyczyścić z rynku blachy stare.

Było tak, że dawno temu jak weszły te pierwsze białe unijnymi zwane, zrobił się boom na ich wymianę.

Dzisiaj stały się powszechne i oklepane, dlatego u koneserów motoryzacji te dawne czarne blachy mają branie. ;)

Ale OK, czekamy na specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz powiedzcie dlaczego tak nie można zrobić ?

 

A kto powiedział, że nie można? Oczywiście zakładam, że Brzęczyszczyk jest z tego samego powiatu co Jobel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pomocnicze :-P

Michał, załóżmy, że pojazd ma czarne tablice i właściciel zostaje ten sam, ale zmienia tylko miejsce zamieszkania - w tej samej miejscowości, to też zostawiłbyś mu te czarne tablice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w opisanym przypadku Olgo nie występuje się nawet z wnioskiem o rejestrację, więc czemu nie?

 

Przypadek motonity - cóż - większość WK Ci nie popuści, ale de facto literalnie można by te tablice zostawić. Niestety trudno będzie Ci się tu skutecznie odwoływać. Ale czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zmieniłabym :-)

 

W końcu znalazłam te zmiany. :razz:

 

Jeśli dobrze rozumiem § 1 pkt 4c rozporządzenia zmieniającego z dn. 31.03.2000 r. Dz.U. 2000.25.305, to już w przypadku zmiany adresu w obrębie powiatu należy wymienić tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W przypadku rejestracji pojazdu wskutek zmiany właściciela pojazdu lub zmiany miejsca zamieszkania właściciela pojazdu nie powodującej zmiany właściwości miejscowej organu rejestrującego, organ rejestrujący wydaje dowód rej. wraz ze znakami legalizacyjnymi, o których mowa w ust. 1 pkt 1 oraz tablice rejestracyjne, jeżeli przedstawione do rejestracji tablice zostały wydane zgodnie z zasadami i warunkami określonymi w §39 rozporządzenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W przypadku rejestracji pojazdu..." No właśnie - a kiedy następuje rejestracja? Po złożeniu wniosku o rejestrację - prawda? A ja takiego wniosku nie złożę, bo jedynie składam zawiadomienie o zmianie danych, a nie wniosek o rejestrację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w obecnym brzmieniu tego paragrafu jest mowa o legalizacji tablic zgodnie z zasadami, więc...

W mojej ocenie kwestię "wymiany tablic z czarnych na białe" regulował zacytowany przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w obecnym brzmieniu tego paragrafu jest mowa o legalizacji tablic zgodnie z zasadami, więc...

 

A tablice "czarne" uznaje się za zalegalizowane... czy jakoś tak to szło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podaj mi definicje przerejestrowania, czym jest przerejestrowanie

 

Literalnie jest rejestracja, potocznie mówi się o przerejestrowaniu (jeśli pojazd był już poprzednio zarejestrowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W przypadku rejestracji pojazdu..." No właśnie - a kiedy następuje rejestracja? Po złożeniu wniosku o rejestrację - prawda? A ja takiego wniosku nie złożę, bo jedynie składam zawiadomienie o zmianie danych, a nie wniosek o rejestrację :)

Ale tam jest napisane " w przypadku rejestracji (...) LUB zmiany miejsca zamieszkania..." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tablice "czarne" uznaje się za zalegalizowane... czy jakoś tak to szło :P

[quote name="ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU' date=' BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ

z dnia 13 kwietnia 2012 r. w sprawie trybu legalizacji tablic rejestracyjnych oraz warunków technicznych i wzorów znaku legalizacyjnego "]§ 8. Tablice rejestracyjne wydane według wzoru obowiązującego przed dniem 1 lipca 1999 r. zgodnie z art. 4 ust. 9

ustawy z dnia 6 września 2001 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 129, poz. 1444 i Nr 154,

poz. 1798, z 2002 r. Nr 216, poz. 1825 oraz z 2003 r. Nr 149, poz. 1452) uznaje się za zalegalizowane bez konieczności

umieszczania na nich nalepek legalizacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.