Skocz do zawartości

Badanie dodatkow VAT, a ważność badania okresowego


jelon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy mogę wykonać badanie dodatkowe na VAT (VAT 1a, oczywiście pojazd spełnia wszystkie warunki) jeżeli aktualnie nie posiada ważnych badań technicznych ?

Klient chce wykonać tylko badanie dodatkowe, bez okresowego.

 

W moim rozumowaniu mogę takie badanie wykonać, lecz proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czasy gdy na stację "przychodziły" po pieczątkę Żuki i Warszawy stojące w krzakach bez kół i szyb, na drogę nie wyjeżdżały, ale potrzebowały "kartki na paliwo". Wtedy rozumiałem.

Panta rhei. Myślałem że mój kraj się zmienił.

Po co komu VAT dla pojazdu, który nie powinien wyjeżdżać na drogę. Teraz tego nie rozumiem.

Może homo-sovieticus przeżył i "znów nadaje"

J-23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby czasem taki pojazd miał spalić to całe paliwo na niego wyfakturowane, to nie wiem czy taka liczba przebiegu zmieściłaby się w okienku CEPiKu.

Nie wspominając, że auto Kowalskiego tankuje Malinowski, a fakturę bierze na firmę Nowaka.

Made in Polska! :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komu VAT dla pojazdu, który nie powinien wyjeżdżać na drogę.

Bo się bierze faktury na ten spełniający wymagania VAT ,a leje do innych.

 

W związku z tą bardzo częstą patologią.

W ustawach podatkowych należy wyprowadzić zapis uzależniający możliwość składania faktur kosztowych na paliwo do danego pojazdu od posiadania aktualnych badań technicznych przez ten pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie można zrobić w.w badania bez ważnego OBT.

 

Można. Badanie dodatkowe przeprowadza się niezależnie od okresowego. Co mają warunki wymagane dla VAT-u do OBT? NIC.

 

VAT 1a

 

Teraz to literalnie nawet na badaniu tylko "1" bez "a".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Badanie dodatkowe przeprowadza się niezależnie od okresowego. Co mają warunki wymagane dla VAT-u do OBT? NIC.

 

Oki, to jest Twoje zdanie ,nie będę się kłócił,ale ja bez ważnego OBT nie zrobię.Niezależnie tzn. ,że może być samo dodatkowe bez badania okresowego.Natomiast Okresowe ma mieć ważne.Moja opinia. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja opinia, ale nie mająca żadnego poparcia w przepisach. Nawet pojazd niesprawny (np. z negatywem na OBT) może przejść pozytywnie badanie VAT, gdyż dotyczy ono tylko spełnienia pewnych warunków i nie ma za wiele wspólnego ze stanem technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby czasem taki pojazd miał spalić to całe paliwo na niego wyfakturowane, to nie wiem czy taka liczba przebiegu zmieściłaby się w okienku CEPiKu.

A kto bogatemu zabroni aby takie autko stało gdzieś na prywatnej posesji, w budynku gospodarczym i napędzało młockarnie? Kto wie jaki wtedy może być przebieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to auto Kowalskiego nigdzie nie stoi tylko tankuje je Malinowski, a faktury bierze na sprzęt do napędzania młockarni Nowaka.

Czy kolega radekd2 popiera takie praktyki tankowania, fakturowania, rozliczania i w ogóle prowadzenia działalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.