Skocz do zawartości

SKP PRO i wysyłanie CEPiK


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    12

  • biker100

    12

  • IVVO

    6

  • Psuj

    5

Top Posters In This Topic

W związku z tematem poruszonym w linku podanym przez keti38 mam pytanie:

 

- czy oprogramowanie do obsługi SKP użytkowane przez Was wysłanie raportu z badania uzależnia od pobrania opłaty ewidencyjne? Tzn. do CEPiK-u trafiają tylko badania, za które pobrana została OE. Sprawdźcie proszę swoje paczki wysyłane do ewidencji.

 

Proszę podać nazwę oprogramowania i odpowiedź - dziękuję.

 

Patronat - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norcom - opłacone - porównałem rejestr z badaniami przygotowanymi do wysyłki

 

[ Dodano: 02-11-2015, 17:58 ]

Korekta - te przy których jest podany nr DR - bez względu na opłatę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy których właściwy skrót podany jest.
ok, jeżeli już właściwy skrót jest to wtedy jak? niezależnie od opłaty czy tylko z opłatą?

 

Czyli 2 programy, tworzą raporty tak jak to zostało opisane na forum obok i w linku podanym przez ketiw38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój wysyłał pliki do CEP nie uzależniając tego od pobrania opłaty bądź nie.

Jakoś to szło, że wynik badania

, a pobranie opłaty lub nie wskazywało <0> lub <1>. Poprawniej to chyba brzmiało: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no! Tu jest prawie sześć tysięcy zarejestrowanych ludków. Wiadomo, nie każdy musi być aktywny, a Koledze o coś chodzi, o coś prosi, na czymś mu zależy.

A tu widać, że do obsługi stacji są trzy programy. Dwa wysyłają z OE lub bez niej, a trzeci sprawę traktuje wręcz indywidualnie, czy tam oryginalnie.

Reszta diagnostów śmiga na zeszycie zaiste. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Patronacie eksport do Cepiku można wymusić lub anulować wstawiając ptaszka w odpowiednia kratkę
nie wymusisz Danielu jeżeli np. nie będzie daty pierwszej rejestracji, chociażby przy badaniu przed pierwszą rejestracją. Jednak nie jest to zależne od pobrania OE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że wszystkie dane potrzebne do eksportu musza być wpisane do rejestru ale potem to już wola diagnosty czy chce wysłać badanie czy nie, choć w przypadu domyślnych ustawień badanie jest wysyłane z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100, Zastanawiam się, czy to nie mój błąd, iż przy pierwszych wpisuję "brak dowodu" .Może Norcom powiązał ZDR z wysłaniem badania do cepa, a ja nieuk - na skróty - trza chyba w paruset badaniach przeprowadzić korekty dla spokojności ducha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że CEPiK takiego skrótu 'ZDR' nie zassie przynajmniej na dzisiaj.

Jest jeszcze drugi haczyk, aby takie przykładowe 'ZDR' do bazy nie trafiło. Przynajmniej u mnie szły tylko i wyłącznie badania 'okresowe' Same 'okresowe' plus ewentualnie 'dodatkowe' po legalu w zależności od potrzeb. Wybranie ze słownika rodzaju 'porazpierwszego' czy tam, bo różnie z tym bywa, 'okresowe przed pierwszą w PL' skutkowało nie przyjęciem takiego badania do pliku.

Ale wiadoma, że ja wszystkie 'porazpierwsze' z PC miałem. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze drugi haczyk, aby takie przykładowe 'ZDR' do bazy trafiło
nie trafi ponieważ brak jest wymaganej jednej zmiennej:

- daty pierwszej rejestracji w RP ponieważ:

"Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców - CEPiK, jest systemem informatycznym (SI CEPiK) zawierającym dane i informacje o pojazdach zarejestrowanych w Polsce...

 

https://msw.gov.pl/pl/bezpieczenstwo/cepik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda "pojazdów zarejestrowanych w PL".

Tak jak wyżej, ja tam uparcie przebrnąłem na stacji z 'porazpierwszyszymi' mając PC, a więc znane były dwie daty. Kombinowałem tylko na zasadzie różnic w rodzaju badania.

Raz wybierałem 'badanie okresowe' i takie trafiały do pliku, a czasami kombinowałem i wklikiwałem 'okresowe przed pierwszą rejestracją' i takie odrzucane było na dzień dobry z pliku.

Reszta jak rodzaj dokumentu jego seria i numer to była bułka z masłem. Wróć, nie bułka, a Pozwolenie Czasowe. ;)

Także rodzaj słownikowego rodzaju badania też robi/ł swoje w związku z CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum SKP PRO pojawiło się już wstępne wyjaśnienie problemu... Wraz z opisem kto np. NIE ZASŁUGUJE na użytkowanie owego oprogramowania :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając PC, a więc znane były dwie daty.
okresowe przed pierwszą rejestracją

I w ten oto sposób okresowe przed pierwszą rejestracją wykonywałeś po pierwszej rejestracji ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w niczym, ale to w niczym nie widzę przeszkód, bo skoro brak definicji rejestracji i czasowej rejestracji, a przekonany jestem, że w tym zapisie idzie o rejestrację na stałe, to z tak zwanej stałej może wyniknąć czasowa, a w przypadku sprowadzonych pojazdów czasowa nie świadczy o rejestracji na stałe.

Podobnie jak z umową o pracę. Jest okres próbny na czas określony i pozostaje pytanie co dalej. Czy praca na okresie próbnym równa się pracy na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.