Skocz do zawartości

Zakup lawety do 3.5t


gruberek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Panowie, potrzebuje czasem przewieźść auto do swojego mini warsztatu coś przewieść itd.

Chcę kupić auto do 3.5t dmc. I teraz pytanie:

 

- jako co najlepiej zarejestrowne ma być auto? jako ciężąrowe, specjalne czy pomoc drogowa?

Bo sam się pogubiłem w tych oznaczeniach.

 

Przeznaczenie:

- przewieść czasem uszkodzone auto chcę, czasem coś komuś przewieść (nie koniecznie samochód , i wybieram się do De po auto dla siebie )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jako co najlepiej zarejestrowne ma być auto? jako ciężąrowe, specjalne czy pomoc drogowa?

 

Specjalne to właśnie pomoc drogowa (przeznaczenie). Ciężarowe miewają przeznaczenie "przewóz pojazdów".

 

Zapytaj u ubezpieczycieli o stawki OC. Niektórzy dla pojazdów specjalnych mogą mieć je niższe.

 

[ Dodano: 01-11-2015, 13:25 ]

czasem coś komuś przewieść (nie koniecznie samochód

 

Wożąc "coś innego" pomocą drogową możesz narazić się na "wykorzystanie pojazdu niezgodnie z przeznaczeniem". Zresztą jeśli ciężarowy będzie miał przeznaczenie "przewóz pojazdów" to taki zarzut też może się pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okey

ale jeśli kupię auto - do 3.5 tony, - przeznaczenie ciężąrowy ale bez ( czy to możliwe) oznaczenia przewóz pojazdów a ma najazd mogę wieść auto?

 

specjalny -? może być tylko oznaczenie specjalny czy np musi być specjalny auto pomoc?

 

czy auto pomocą mogę przewozić auto na trasie?

 

Jak to wygląda?

 

I teraz pytnie:

 

auto znalazłem pojazd specjalny ale nie ma oznaczonej ładownośći są trzy --- w dowodzie rejestracyjnym . Rozumiem że masa własna i 3.5 tony da nam ladownosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak specjalny to tylko pomoc drogowa. Możesz nią wozić co chcesz tak naprawdę. Ładowność to różnica dmc (3.5t) i masy własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto taki zarzut może postawić i co z tego powodu może mnie spotkać?

Skarbówka się za to bierze. Na ostatnich spotkaniach ITS była o tym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?
A jaka to jest działalność i czy nie powinna być wykonywana samochodem ciężarowym do przewozu poj. samoch?

Bo wg mnie to już inna działalność, której tym samochodem nie możesz wykonywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę konkretów poproszę. Bo nasza tabela RPP to ma takie cuda, jak np. "przewóz konfekcji" czy jakoś tak. Czy mam rozumieć że przewiezienie tym pralki to już jakieś poważne przestępstwo skarbowe?

Już nie mówię o tych cwaniakach, co autami przeznaczonymi do przewozu pieczywa (też jest akurat takie przeznaczenie) potrafią wozić też skrzynkę marchewki np... Tak tak... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto taki zarzut może postawić i co z tego powodu może mnie spotkać

 

Art. 96 par. 1 pkt 6 kodeksu wykroczeń:

 

Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza:

 

6) do korzystania z pojazdu samochodowego w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem,

podlega karze grzywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wniosek niezbity, że dla każdego pojazdu wpisywałbym w tym układzie RPP - ciężarowy - inny - przewóz innych ładunków. No nie? :)

 

Trzeba by jeszcze poczytać orzecznictwo do owego przepisu z KW co tenże akt rozumie pod pojęciem używania niezgodnie z przeznaczeniem. Czy rzeczywiście chodzi o chore RPP, czy bardziej o słownikowe i logiczne znaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.