Skocz do zawartości

badanie okresowe LPG


laki1231

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

Witam

piątkowe popołudnie to i temat weekendowy (może), renault scenic I z nr vin na podłodze bagażnika pod kołem zapasowym, zamontowano gaz, zbiornik w koło, jak Panowie sobie radzicie z identyfikacją podczas OBT tylko nie piszcie jak mówią paragrafy tylko jak Wy to rozgryzacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Wy to rozgryzacie?
Nr.vin.musi byc na tyle widoczny zebym mógł go odczytać.Oczywiscie to sprawa tylko i wylącznie klienta jak on to zrobi... :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest się człowiekiem i popuszcza deko zbiornik i breszką unosi, albo jest się tym... no... cukrowym, czy jakoś tak i na fochu nic się nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że on nic nie jest w stanie zrobić, więc?

Jak to nic? Pojechać do odpowiedniego fachowca od gazu i założyć taki zbiornik, aby nie zasłaniał cech identyfikacyjnych lub jeżeli nie ma takiej możliwości, zdemontować instalację gazową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 3.1

7 Budowa instalacji powinna umożliwiać przeprowadzanie badań okresowych

 

w zakres badania technicznego wchodzi -identyfikacja -wiec

Pojechać do odpowiedniego fachowca od gazu
i powinien o tym wiedzieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że w zasadzie temat specjalnie nie jest ciekawy, ja robię tak, na razie się sprawdza, jeżeli jest pieczątka innego diagnosty w DR to takiego delikwenta wysyłam do tego diagnosty, jeżeli nie ma pieczątek to tak - do WK żeby nadano nowy nr nadwozia i po nabiciu problem znika na stałe.Nadmienię, że miałem kilka takich przypadków, na nabicie nr zgodził się do tej pory jeden klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do WK żeby nadano nowy nr nadwozia i po nabiciu problem znika na stałe

 

A niby na jakiej podstawie WK ma nadać nowy numer? Zasłonięcie oryginalnego zbiornikiem gazu nie spełnia żadnej ustawowej przesłanki do wydania decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie WK ma nadać nowy numer? Zasłonięcie zbiornikiem nie spełnia żadnej ustawowej przesłanki do wydania decyzji.

 

napisałem jaki miałem przypadek, a to czy WK miał przesłanki ustawowe czy nie mało mnie interesuje, w związku z powyższym innych klientów informowałem o takiej możliwości a czy oni z tego skorzystają to już nie mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z powyższym innych klientów informowałem o takiej możliwości

 

To nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo nie ma żadnych podstaw do nadania nowego numeru z powodu zasłonięcia oryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wprowadzaj ludzi w błąd

 

ja wprowadzam? napisałem o przypadku jaki miałem,przecież nowy nr nie ja nadawałem, ty jakoś tego nie ogarniasz, nie wiem dlaczego, czy ty tylko paragrafy masz przed oczami, czy podczas badań nie widziałeś różnych cudów ? w ogóle pracujesz na skp i wykonujesz badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wprowadzam?

 

Tak, a świadczy to jedynie o Tobie.

 

napisałem o przypadku jaki miałem

 

Może numer był skorodowany.

 

czy ty tylko paragrafy masz przed oczami

 

Tak, bo działam na ich podstawie.

 

w ogóle pracujesz na skp i wykonujesz badania?

 

Nie, nadaję numery w WK. Jeśli trafi do mnie człowiek skierowany do WK przez Ciebie z "dobrą poradą" to straci niepotrzebnie czas i dowie się o Twojej niekompetencji, bo powinieneś znać art. 66a PORD :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trafi do mnie człowiek skierowany do WK przez Ciebie z "dobrą poradą" to straci niepotrzebnie czas i dowie się o Twojej niekompetencji, bo powinieneś znać art. 66a PORD :razz:

 

Niestety masz rację... Tylko wymiana butli wchodzi w rachubę, albo na mniejszą która nie zasłania, albo na walcową za siedzeniami. A na badaniu N i nich monter gazu się tłumaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz rację... Tylko wymiana butli..

 

ale widać z mojego przykładu, że w WK trafiają się LUDZIE myślący elastycznie, czy to dobrze, czy źle nie mnie oceniać, najłatwiej uderzyć w ostanie ogniwko (klient) a samemu zasłonić się przepisami i powiedzieć - umywam ręce martw się człowieku sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widać z mojego przykładu, że w WK trafiają się LUDZIE myślący elastycznie,

Czyt. nie znający przepisów i myślących, że im wszystko wolno,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im wszystko wolno,,,

 

pewnie masz rację ale ktoś nad nim dowodzi, zezwolił to czyj to problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie mój jako diagnosty.

Jako klienta, owszem, zwłaszcza jak zdemontuje instalację gazową (czyt. zbiornik gazu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.