Skocz do zawartości

Badanie przed I wynik N poprawka.


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę Was o tok postępowania. Badanie przed I rej. bez PC na zagr. dokumentach wynik N za brak tabliczki ident. Jedzie do WK po skierowanie na nabicie tabl. i otrzymuje PC, Tablice Próbne i decyzje na wyk. TZ. Czy przy pierwszym badaniu wydajecie zaświadczenie + DIP a potem robicie inne czynności z zaświadczeniem i drugie badanie poprawkowe z zaświadczeniem ale bez DIP?

Rozważania czysto teoretyczne ale możliwe do wydarzenia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to okresowe "porazpierwsze" zawsze występuje z załącznikiem.

I nie ważne czy poprawka, czy badanie. Za to ważne, że DIP ma mieć z zaśwdczeniem numer zgodny.

Co do tabliczki to na jednym zaświadczeniu razem z poprawkowym bym to zrobił.

Ale tu praktyki są różne zdaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli.

1. Badanie przed I, wynik N.- zaśw. + DIP

2. Inna czynność. Zaświadczenie

3. Badanie poprawkowe wynik P. Zaśw. + DIP.

Czy o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby zrobić tak.

1. Badanie przed I, wynik N.- zaśw. + DIP

2. Inna czynność. Zaświadczenie

3. Badanie poprawkowe wynik P. Zaśw.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to badanie "poprawkowe" jest nadal badaniem o-kre-so-wym. Nowym badaniem okresowym, innym badaniem okresowym, pod nowym numerem w rejestrze badaniem okresowym.

Różnica jest taka, że jest PC, lecz dla mnie mimo PC i podanej lub nie daty pierwszej rejestracji w PL jest to:

Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Jest to badanie z nowym numerem w rejestrze, a DIP z jakim numerem występuję???

No nie ma co kombinować po mojemu, tylko pisać DIP do poprawkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Badanie przed I, wynik N.- zaśw. + DIP

2. Inna czynność. Zaświadczenie

3. Badanie poprawkowe wynik P. Zaśw.

Ja jestem za opcją:

1. Badanie przed I, wynik N.- zaśw.

2. Inna czynność. Zaświadczenie

3. Badanie poprawkowe wynik P. +DIP

DIP powinien być wydawany do zaświadczenia z wynikiem P bo wtedy będzie aktualny (w tym przypadku będzie zawierał lokalizację nowej TZ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważ na zapis

4. W przypadku gdy wynik badania technicznego, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, jest negatywny, uprawniony diagnosta, wystawiając zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem negatywnym, po stwierdzeniu, że usterki stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego lub środowiska lub cechy identyfikacyjne pojazdu są niezgodne z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, zwraca dowód rejestracyjny posiadaczowi pojazdu.:

Jak widać nie ma obowiązku wystawiania DIP-u gdy wynik BT jest N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zmiana tematu. Czy na niemieckich dokumentach, ważny przegląd zagraniczny przy ustaleniu danych robimy z tablicami rejestracyjnym czy może być bez tablic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde badanie musi skończyć się wynikiem P lub N (nawet dodatkowe ustalenie danych). Tylko inne czynności ( nabicie , tabliczka) pozwalają skreślić pkt. 1 i 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bezpośredni link :arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=241094#241094 , a poniżej przepis:

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu; sprawdzenie nie dotyczy badania, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy,

z wyjątkiem pojazdów zarejestrowanych czasowo na podstawie art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c ustawy

- w tym przepisie jest mowa o tym i tylko o tym co niżej badaniu:
Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Skoro chodzi tylko o zmianę miejsca tabliczki to przecież na zaświadczeniu takową informację się podaje i w uwagach automatycznie ją przepisuje. Chodzi mi o zasadę czy ten DIP jest do badania N czy do Badania P czy tu i tu. Program SQL po wykonaniu innych czynności i wpisaniu nr rej. oraz podaniu już rodzaju dokumentu PC oraz I rej. w kraju, automatycznie zmienia przy bad. poprawkowym rodz. bad. na OKRESOWE i usuwa możliwość załącznika DIP i w zasadzie pomagać przeszkadza bo trzeba zmieniać rodz. bad na OKRESOWE PRZED I rej. A co gdy na PC wpisano datę I rej. w kraju? Czy nadal rodz. badania pozostaje OKR.Przed I rej. Czy może już Okresowe i DIP-u nie da rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są takie różnego rodzaju programistów kruczki.

Ja na prawdę nie widzę przeszkód w wykonaniu tego badania, cytuję: "OKRESOWE PRZED I rej." wpisując w system/rejestr serię i numer PC oraz datę pierwszej rejestracji w PL.

Co tam jeszcze było, acha: "automatycznie zmienia przy bad. poprawkowym rodz. bad. na OKRESOWE".

Osobiście nie znam terminu ustawowo brzmiącego jako "badanie poprawkowe".

Nie pracowałem też na tym programie, ale mniejsza o program. Ciekawi mnie co zapisuje rejestr wykonując takie "poprawkowe badanie" i co drukuje się na zaświadczeniu w rubryce "Rodzaj badania, czynności"?

O DIP też już w postach wyżej było, ale powtórzę: OKRESOWE (poprawkowe przed I rej.) + DIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co gdy na PC wpisano datę I rej. w kraju? Czy nadal rodz. badania pozostaje OKR.Przed I rej.

Milion takich PC było-jest wystawianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.