Skocz do zawartości

Zmiana przeznaczenia samochodu na Van lub wielozadaniowy.


eizosp

Rekomendowane odpowiedzi

W nowym cepiku za niezgodność mas zawartych w dowodzie z tabliczką znamionowa będzie można dawać usterka drobna

I tu niestety jesteś w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    27

  • Solaris

    24

  • blakop

    18

  • michal_k

    16

Miałem na myśli niezgodności związane z danymi technicznymi pojazdu. Za takie coś w nowym rozporządzeniu Usterka Drobna. A taki Seicento Furgon to jak najbardziej niezgodność że stanem faktycznym. To być może będzie to prostowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wcale mi się nie wydaje, żeby cepikowski administrator danych prostował tak od razu wszelakie niezgodności dotyczące parametrów technicznych. Szczególnie tych niezgodności, które powstały na skutek homologacji. Miałem przypadek przyczepki, w której były dwie żywe osie ale producent w homo uznał, że to jedna oś i koniec. Nikt nic nie poprawi, nic nikt nie zmieni. Ani WK, ani producent. Ten ostatni ani myśli wystawiać aneks do homologacji i takim sposobem pozamiatane ilościowo-ośkowo dane.

 

Co do tematycznego Opla, to nie widzę błędu w zagranicznej homologacji. Nie od dziś wiadomo, że dawnymi czasy pisało się szczególnie we Francji, Włoszech i Beneluxie furgon, fourgon, furgone, fourgone co w pierwszej fazie na camion, camione, camionnette było tłumaczone.

Czyli: FURGON = CAMION = VAN, tylko to powinien ten diagnosta z 2009 roku wytłumaczyć i poprawić, a dziś to nie wiem kto i co.

 

Co do furgon, camionnette, van to można sobie samemu w googlowskim translatorze potłumaczyć, ot tak choćby dla zabawy.

Z resztą było to już przerabiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało przebrnąć już przez kilka przypadków pojazdów których wlasciciele skutecznie zmienili Furgon na VAN. Na początku w Cepiku był Furgon a po miesiącu przepychanek na stacje przyjezdzał już VAN. I można było badanie watowskie pozytywnie zrobić. Udało się to zrobić gdy producent pojazdu powoływał się w swoim dokumencie na Rozporządzenie o Rejestracji i oznaczenie pojazdów na paragraf 14. Gdzie jest napisane że w przypadku zgłaszania przez właściciela pojazdu wniosku o zmianę danych technicznych niezbędne jest:

 

2) oświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi.

 

I mam u siebie pokserowane takie oświadczenia nawet, gdzie producent powołuje się na to że pojazd był homologowany jako BB-VAN i wygląda jak VAN, natomiast z niezrozumiałych powodów został sklasyfikowany przez Urzędnika czy diagnostę błędnie jako Furgon. I nie nosi cech Furgonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast z niezrozumiałych powodów został sklasyfikowany przez Urzędnika

 

Jakiego urzędnika? Z ministerstwa? Bo to oni zdaje się wydawali homologację. Czyli w homologacji jest furgon, ale z zaświadczenia wynika, że wcale nie był tak homologowany... Istotnie dziwne :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent pojazdu powoływał się w swoim dokumencie na Rozporządzenie o Rejestracji i oznaczenie pojazdów na paragraf 14. Gdzie jest napisane że w przypadku zgłaszania przez właściciela pojazdu wniosku o zmianę danych technicznych niezbędne jest:

 

2) oświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi.

 

4. W przypadku zgłoszenia przez właściciela pojazdu wniosku o zmianę danych technicznych pojazdu dotyczących mas i nacisków osi, zawartych w dowodzie rejestracyjnym, wynikającą ze zmiany właściwych, określonych w przepisach warunków technicznych, do wniosku dołącza się:[...]

 

Jak widać przepis ten nie ma zastosowania do podrodzaju.

 

wlasciciele skutecznie zmienili Furgon na VAN. Na początku w Cepiku był Furgon a po miesiącu przepychanek na stacje przyjezdzał już VAN.

 

Nie mówię, że to niemożliwe, ale zazwyczaj odbywa się to "za pośrednictwem" diagnosty, który w badaniu technicznym określi "prawidłowy podrodzaj".

 

A jak tam Ci idzie szukanie VAN-a chłodni? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam Ci idzie szukanie VAN-a chłodni?

 

Na pewno nie można chłodni w nadwoziu van-a nazwać furgonem. Będzie po prostu van - inny i tyle. Jak na malucha założysz armatę to czołgu i tak z niego nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj, niestety dla Michała będzie to Furgon bo on nie odróżnia VAN od Furgonu. Może weź sobie Michał rzeczoznawcę samochodowego z listy Ministra , żeby ci napisał opinię czym się różni VAN od Furgonu.

 

Zobacz sobie do homologacji takiego VANa gdzie masz przykładowo napisane VAN z urządzeniem chłodnicznym. To, że Ty nie widzisz takiej klasyfikacji to nie znaczy że jej nie ma. Jesteś urzędnikiem to kombinuj jak zarejestrować taki pojazd. Bo jak zarejestrujesz jako Furgon to popełnisz babola.

 

Musisz zarejestrować jako VAN mimo że ma urządzenie chłodnicze aby było prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Ty nie widzisz takiej klasyfikacji to nie znaczy że jej nie ma.

 

Klasyfikacja jest jedna - określona w załączniku do rozporządzenia.

 

Jesteś urzędnikiem to kombinuj jak zarejestrować taki pojazd.

 

Ja nie mam kombinować. Mam działać na podstawie przepisów prawa.

 

http://www.forum.norcom.pl/viewtopic.php?t=12011

 

To w końcu Polska Norma dopuszcza furgony w jednej bryle czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyfikacja jest jedna - określona w załączniku do rozporządzenia.

 

TAK - i stosujemy ją w kolejności rodzaj - podrodzaj - przeznaczenie A nie ODWROTNIE!!! Nie patrzysz najpierw na przeznaczenie żeby określić że to jest ciężarówka, tylko odwrotnie.

Masz ciężarowy - rodzaj van i dobierasz przeznaczenie a tak naprawdę przy vanie będzie to NIE DOTYCZY (ja też się pomyliłem pisząc inny)

 

Jak sobie w osobowym berlingo będę woził pocztę to też mi powiesz że to furgon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie wiem, co to znaczy, że pojazd miał w homologacji jak wół "furgon", a po latach wystawia mu się jakieś pismo, że jednak wcale tak homologowany nie był...

I podciąganie jeszcze tego pod przepis dotyczący zmiany MAS...

Masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie wiem, co to znaczy, że pojazd miał w homologacji jak wół "furgon",

 

To znaczy, że dawniej nie zależał od tego odpis podatku i pisali co chcieli, w myśl zasady "duży może więcej". A potem wystawiali pisma, że w homo są błędy... masa tego była, dukato, sprintery, mastery... masakra...

 

A stare pojęcie furgon wiąże się z potoczną nazwą blaszaka - furgonetka, zaczerpniętą chyba właśnie z języka francuskiego, gdzie w DR stoi FURGONE, które to wielu tłuków na przeglądach (tak tłuków) przepisuje do dipu jako furgon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam było wspomniane, że pojazd jako nowy rejestrowany za granica w 2003 a do Polski trafił w 2009 roku. Wiec za granica był wystawiany wyciąg ze świadectwa homologacji i pewnie było tam napisane Nadwozie BB-Furgone. A takie coś nie można przetłumaczyć jako Furgon bo BB to VAN. Tym bardziej że VAN wtedy występował w homologacji a jedynie nie występowal w Polsce w rejestracji. I widocznie tak przeszkolono naszych urzędników z WK aby gdy zobaczą nadwozie BB-VAN to rejestrować to jako Furgon. A to duży błąd. Mogli równie dobrze wpisać WYWROTKA i tez by popełnili takiego samego babola :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i pewnie było tam napisane Nadwozie BB-Furgone...

 

Skąd ta pewność ?

skoro

Tam było wspomniane...
tam nie było wspomniane że BB

 

A może tylko gdybanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, liczysz chyba na to że ktoś przyzna Ci rację i potwierdzi że nadwozie Furgon i VAN wygląda tak samo.

 

Lepiej przyznaj, że porejestrowales Seicento jako Furgony :D

 

Zobacz, że nawet w przepisach o VAT, Furgony klasyfikujemy do "VAT 2", czyli pojazdów posiadających kabinę kierowcy i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu

 

Konstrukcyjnie oddzielne elementy czyli dwie bryły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj podstawę prawną. Skoro tak uparcie twierdzisz to chyba to nie problem, nie?

 

porejestrowales Seicento jako Furgony

 

Oczywiście. Zgodnie z homologacją. A nowsze jako VAN-y, też zgodnie z homo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem taka definicję : furgon- samochód ciężarowy z osobną kabiną kierowcy i pasażerów z nadwoziem zamkniętym z drzwiami, o przestrzeni ładunkowej trwale obudowanej. Może to być również jednolite nadwozie z wydzieloną kabiną kierowcy i pasażerów, tzw furgon zintegrowany lub van, to tak naprawdę czym różnią się te dwa nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak naprawdę czym różnią się te dwa nadwozia.

 

NICZYM. Najlepszym przykładem jest Seicento VAN, które było homologowane jako furgon i VAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałem Ci już kilka dni temu że klasyfikacja i opis/wyjaśnienie nadwozi masz w dyrektywie o homologacji 2007/46/WE z późniejszymi zmianami. Również wyjaśnienie/Opis nadwozi Specjalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej i tej samej dyrektywy:

 

Włoski: BB Furgone - Autocarro con cabina integrata nella carrozzeria.

 

Francuski: BB Camionnette - Camion dont la cabine est intégrée à la carrosserie.

 

Angielski: BB Van - Lorry with the cab integrated into the body.

 

Polski: BB Van - Samochód ciężarowy o kabinie kierowcy zawartej w bryle nadwozia.

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że państwa łączą różne zażyłości. Może z powodu tychże stosunków miłych z czasu Greewich czas UTC stworzyli.

Nas z włoską motoryzacją wiele łączy i dzisiaj i z historii, może dlatego między innymi tak kiedyś podrodzaje w homo tworzyli.

Niestety ustawa VAT to pozamiatała, w której to VAN z angielska stał się nam bliższy. A teraz wyganiają nas z tej wyspy. :-(

 

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałem Ci już kilka dni temu że klasyfikacja i opis/wyjaśnienie nadwozi masz w dyrektywie o homologacji 2007/46/WE z późniejszymi zmianami.

 

A w którym punkcie opisany jest furgon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod nadwozia BA03 - samochód ciężarowy z zamkniętą skrzynią służącą do przewozu ładunku

 

Tak opisują Furgon w homologacji. Jest to zamknięta skrzynia. A podczas zabudowy skrzynia to oddzielnia bryła. Nie łączy się z przedzialem pasażerskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.