Skocz do zawartości

Stare Lt


gruberek11

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.

 

Chce kupić lawetę a raczej pojazd specjalny. Auto to stare Lt 55 , ma w dowodzie 3.5 t, czyli bez tacho, bez kat c. Jak to jest możliwe że auto lt 55 ma dmc 3.5 tony?

 

Mozna kupić takie auto bez obaw czy moga być problemy później?

 

(nie chce przeładowywać auto ma wozić auta ok 1500 kg a ma ladowność 1600)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    31

  • ketiw38

    20

  • Paprock

    12

  • danielg539

    7

Jak to jest możliwe że auto lt 55 ma dmc 3.5 tony?

Wiele jest takich aut, które konstrukcyjnie są przystosowane do DMC 5 czy 5,5 tony a homologowano je na 3,5t.

Mozna kupić takie auto bez obaw czy moga być problemy później?

Dla pewności zważ auto przed zakupem, czy masa własna wynosi 1900 kg, bo spora jest szansa, że auto może ważyć sporo więcej a wówczas mogą się pojawić problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupić takie auto bez obaw czy moga być problemy później?

Ja bym nie kupował - będą kiedyś .............................problemy.

U mnie osobiście - nie wykonasz pozytywnie badania okresowego.

Zrób zdjęcie Tabliczki znamionowej i wrzuć na forum. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupował - będą kiedyś .............................problemy.

U mnie osobiście - nie wykonasz pozytywnie badania okresoweg

 

To ja bardzo poproszę podstawę prawną, bo aż mnie kusi wziąć ze swojej starej firmy jakąś "50-tkę" z homologacją na 3,5t DMC i przyjechać na OBT do Ciebie... 8)

 

@gruberek11 - musisz sprawdzić dokładnie dokumenty, wagę auta i skorygować to z oryginalna tabliczką znamionową. Ale to już tu usłyszałeś. Jeśli nadal będziesz miał wątpliwości spróbuj uderzyć do jakiegoś ASO VW i być może po nr VIN ustalą dane i możliwości konfiguracji - w tym DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bardzo poproszę podstawę prawną,

Rozumiem, że masz w ręku homologację LT 55 - gdzie były homologowane na 3,5 tony (oczywiście nie masy własnej)?

Gratulacje. :evil:

 

To ja bardzo poproszę podstawę prawną,

Widzisz sam ją wskazałeś:

spróbuj uderzyć do jakiegoś ASO VW i być może po nr VIN ustalą dane i możliwości konfiguracji - w tym DMC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz w ręku homologację LT 55 - gdzie były homologowane na 3,5 tony

 

A jakie to ma teraz znaczenie? Może obniżono DMC po zmianach konstrukcyjnych, może była taka homologacja.

 

Jakich warunków technicznych pojazd teraz nie spełnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie homologacje dla Iveco. Wiem, że dla VW też takie były.

 

Oczywiście, że obniżenie tej DMC mogło być tez jakimś "przekrętem", dlatego podałem autorowi teatu co jeszcze ewentualnie może zrobić, aby się upewnić.

 

Ketiw - wygłupiłeś się i nie jesteś w stanie podać podstawy prawnej dla swoich radykalnych pomysłów...

A IVECO model "50" dla przykładu było homologowane od 3490 do 5600 DMC (przy czym masą wyjściową dla niego jest 5200).

Pytanie jakie widełki ma VW, bo że je ma to wiem na pewno.

 

Więc proszę - odpowiedz sensownie i na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zastanów się czemu nie ma oryginalnej tabliczki? Czemu nie ma zdjęcia TZ?.

Wiem, że wszystko można w Polsce, ale to też jest do czasu.......

A to, że IVECO czy też inny producent napisze co chce kupujący - to już wiem od dawna, bo nie są przez nikogo nadzorowani.................

 

Widziałem też wiele opinii rzeczoznawców - książkę można napisać .....................

Przykład pierwszy z brzegu - aby zmienić DMC wymieniono oś na mniejszej nośności, albo jeszcze lepsza zamontowano koła o mniejszej nośności ........................eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare Lt 55

"Stare" to dla mnie takie "żółte Seicento", kiedyś(stare=żS") takie coś przyjechało do mnie na VAT, badanie skończyło się w momencie otwarcia prawych drzwi gdzie na tabliczce było 5600 . Jak sprawdziłem później z ciekawości cudo miało ponad 3,5t masy własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketiw - jakiego zdjęcia TZ??

 

Czy Ciebie całkiem po....? No sorry Ketiw, ale o czym Ty piszesz w tym miejscu:

 

IVECO czy też inny producent napisze co chce kupujący

 

Przecież Ty nie masz pojęcia o czym piszesz!! IVECO Daily był homologowany dla modelu "C50" dla mas od 3490 do 5600. Pracowałem w tej firmie na tyle lat, że wiem, że to nie żaden przekręt, tylko fakty!! O czym Ty piszesz, że producent napisze co chce kupujący? Chłopie - obudź się i przejrzyj na oczy!!

 

Jesteś Prezesem OSDS - nie wypada Ci pisać takich bredni Kolego!!!

 

[ Dodano: 14-11-2015, 21:43 ]

Ja Ci proponuję - zadzwoń do mnie i pogadamy, to Ci wszystko wyjaśnię, bo aż żal patrzeć jak się pogrążasz w ty temacie publicznie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej piszę głupoty - bo jestem diagnostą.

Ty piszesz same mądrości bo jak to piszesz

Pracowałem w tej firmie na tyle lat,
należy podkreślić producenta pojazdów.

VW też się czepiają, a on wszytsko zgodnie z ....................

Dlatego pewnie się nie zrozumiemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak tabliczki może być przypadkiem, a ja nadal nie wiem dlaczego Prezes OSOD chciałby dać "N" wg DMC pojazdu dla modelu pojazdu, który miał wiele wariantów DMC...

 

Pisze mądrości, bo lata pracowałem w tej firmie i zajmowałem się homologacjami.

 

Czym Ty się zajmujesz @ketiw, że takie swoje mądrości sprzedajesz??

 

No sorry, ale aż by się prosiło po wizycie u Ciebie pojechać prosto do WK i wnieść o pozbawienie Cię uprawnień... Jeśli bezpodstawnie podważasz homologacje pojazdów co więcej można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Prezesie, a może pozbawiony jesteś tutłu - tylko czy to jest tematem? To ma wpłynąć na to, że nie będę się odzywał?

Więc proszę pokaż mi tą homologację na LT 55 przecież

zajmowałem się homologacjami.

co więcej

Jeśli bezpodstawnie podważasz homologacje pojazdów co więcej można zrobić?

Jeśli jeśli jeśli ....... A jeśli nie?

 

Jeszcze raz proszę o dokument na LT 55 (homologację na 3500 lub niższą :ok

 

Czym Ty się zajmujesz @ketiw, że takie swoje mądrości sprzedajesz??
Już to napisałem jestem np diagnostą, a Ty? redaktorem? - bo tak mi jakoś zawiało argumentami w ............................................

Pochwal się kim jesteś..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOP osobistym wycieczkom proszę - sam też od nich odstępuję.

 

A teraz proszę - pokaż mi podstawę na negatywny wynik badania samochodu marki IVECO, którego homologacje znam od podszewki dla modeli marki "C50" w przypadku wpisu w DR wartości DMC+ 3490DMC.

 

Poproszę o konkrety - bez insynuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie piszemy o IVECO tylko o LT55 - jakbyś nie zauważył to przypominam.

To tak jak byś napisał: Czy napisz że w francuzie można określić na podobnej zasadzie jak u niemca O1.

 

Ja odniosłem się tylko do LT55 :ok

 

Więc jeszcze raz proszę grzecznie o homologację na ten pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem z kilkunastoletniego doświadczenia, że LT miał inna homologację na Niemcy, a inne na inne tereny UE. Wiesz, że tak nie jest? To podaj źródło proszę. Ja na przykładzie IVECO, na temat którego mam większą wiedzę niż TY podałem przykład, że tak MOŻE BYĆ.

 

To Ciebie proszę o informację, dlaczego wg Ciebie dla VW (innych marek???) tak być nie może.

 

[ Dodano: 14-11-2015, 22:54 ]

Przykład określania O1 - w dowolnej marce jest już kompletnie nietrafiony... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem z doświadczenia, że w Audi mogę (przy braku jakichkolwiek danych) odjąć F3 od F1 i wyjdzie mi O1 za to w citroenie tak nie zrobię. :x

Więc proszę nie każ mi na zasadzie analogi robić VW tak jak IVECO :ok:x

Przykład twój też nie trafiony LT 55, LT 45, LT 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z doświadczenia wiem, że LT miały "widełkowe" homologacje.

 

Jak rozumiem dla IVECO byś tego już nie kwestionował? Bardzo proszę o odpowiedź na to akurat zdanie. I dlaczego dla Iveco byłbyś skłonny pominąć oznaczenie modelu, a dla innej marki nie.

 

Każde auto na rynek Niemiecki miało inną homologację - dla przykładu Iveco miało tam 4 tony - parametr niespotykany w żadnym innym kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem dla IVECO byś tego już nie kwestionował? Bardzo proszę o odpowiedź na to akurat zdanie. I dlaczego dla Iveco byłbyś skłonny pominąć oznaczenie modelu, a dla innej marki nie.
bo patrzyłbym na twoje doświadczenie. Twoje i tylko Twoje. Bo one jest wykładnią. ;)

 

To jeszcze poproszę o tą homologację na LT55 :evil:

 

I zakończmy tą farsę. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uznanie hehe ;) Taki ukryty komplement hehe. No fajnie.

 

Tylko że i bez dokumentów powiem Ci, że w VW też takie niuanse były.

 

Ostatecznie nie możesz dać negatywa na VW, bo nie znasz nikogo z VW, a na podobne IVECO dać "P" bo znasz mnie - prawda? Bo to by dopiero była farsa.

 

Skoro jest to możliwe w grupie fiata, to dlaczego zakładasz, że nie było możliwe w grupie VW??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to możliwe w grupie fiata, to dlaczego zakładasz, że nie było możliwe w grupie VW??
No wiesz na tej samej zasadzie co grupa audi i citroen.

Dziękuję za pokazanie mi homologacji na LT55.

Pozwolisz, że czasami skorzystam ze swojego doświadczenia :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale doświadczenie to czasami zły, a czasami dobry doradca.

 

I tak:

 

1. Skoro wiesz, że w wielu markach F3 nie wynika z różnicy odejmowania masy dopuszczalnej od masy przyczepy, dlaczego chcesz to wprowadzić dla wszystkich?

 

2. Skoro wiesz, że numeryczne oznaczenie modelu nie oznacza żelaznego oznaczenia DMC dla danego pojazdu...

 

To dlaczego chcesz to przyjmować jako pewnik dla wszystkich?

 

Bardzo proszę o merytoryczną wypowiedź bez wycieczek pod moim adresem.

 

Jednocześnie proszę o wypowiedź dla których marek znasz warianty DMC dla danego modelu. Bo jak rozumiem wiesz, że dla VW LT55 takich wariantów nie było. Myślę, że to będzie dla diagnostów równie cenna informacja jak lokalizacja cech identyfikacyjnych itp. Może nawet bardziej cenna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.