Skocz do zawartości

VOLKSWAGEN LT 55


ketiw38

LT 55 jest homologowane:  

9 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lepiej napisać do VW Polska?

 

Będziemy wiedzieć jednoznacznie, bo ankiety ankietami, a prawda może być inna...

 

Poza tym należałoby jeszcze wskazać rok produkcji, ponieważ w różnych latach różnie mogło to wyglądać i na tak tendencyjnie pytanie nie będzie możliwości odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

A jaka jest dmc VW LT 46 - tylna oś na bliźniaku , tachograf na wyposażeniu .W dowodzie 3500 - tabliczka znamionowa oprócz numeru vin czysta jak łza ,żadnych mas ........... :cool::x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na ramie posadowione?

 

To raczej nic do sprawy nie wnosi.

 

Co stoi w rubryce [K] dowodu?

 

Ale Cię z fantazją poniosło... Uważaj bo tam cokolwiek znajdziesz 8)

 

powinna być tabliczka II-etapowa.

 

A to już jawna prowokacja :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd to wynika

z katalogu patronatu, były też 3480, 3490, więc rozpiętość spora.

A na TZ być powinno tyle co w DR, to wiemy. A jeśli brak, to chyba wymiana TZ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli brak, to chyba wymiana TZ ?

Na jaka chcesz wymienić?

Wykonanie tabliczki zastępczej nic tu nie pomoże, gdyż ona nie zawiera mas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Odnośnie mas, to DMC LT 46 2.5 TDI -3500kg., 2.8 TDI - 4600kg.

 

Ale ankieta jest o LT 55 a nie 46. chyba, iż ja mam pomroczność jasną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaka chcesz wymienić?

VW Polska nie pomógłby?

ankieta jest o LT 55 a nie 46
A jaka jest dmc VW LT 46
mam pomroczność jasną ?

Na to wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ankieta jest o LT 55
ale temat dotyczy tego samego problemu -więc po co zakładać nowy .

 

i powinno być na tabliczce znamionowej ..
a jak ktoś wykonał pierwsze badanie ,jak rok temu przeszedł badanie , jak jest taka niezgodność - i do tego tachograf - a jak wiem - jeżeli posiada powinien być zalegalizowany . I nie domyślacie się dlaczego poruszyłem ten temat - bo jestem tym złym w oczach właściciela pojazdu ,właściciela stacji - bo to koledzy a miało być łatwo ,miło i przyjemnie .. i pieczątka w dowodzie miała być :cool::x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW Polska nie pomógłby?

Skoro w systemie producenta TZ była bez mas to jej duplikat zapewne też taki przyjdzie. Zapewne jest to auto z zagranicy a w takich przypadkach rodzimi przedstawiciele producenta najczęściej odpisują, że nie mają informacji na temat sprowadzonych pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tym tkwi problem i teraz moje zasadnicze pytanie -zaraz ktoś napisze nie związane z tematem - kto sra w te gniazdo i doprowadza do takiego stanu jak jest - ja który stwierdza nie zgodności i wychodzi na idiotę czy ten kto ,że spokojnym sumieniem stawia pieczątkę w dowodzie nie zauważając takich nieścisłości a pożnij jest - inspekcja zatrzymuje pojazd który w dowodzie ma dmc 3500 a jego masa wynosi 5000 ....albo 8000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowal, a co ma przeładowanie pojazdu do BT? Bo mało razy pojazdy o DMC 3500 ważyły 6000-8000? Bo kupi klient takie Iveco Daily 50C z homo na 3500 i myśli, że chytnął Boga za nogi. Napisałem powyżej, że LT 46 miało homo na 3480, więc dopóki nie dojdziesz po nitce do kłębka, że ten konkretny nie może się taką masą legitymować, to jaka tu niezgodność. Sam producent wypuszcza na rynek pojazdy o ładowności cirka about 700-800 kg i to w wersji najdłuższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaka tu niezgodność.
w dowodzie 3500 ,a tabliczka bez mas -czyli to nie jest niezgodność .
więc dopóki nie dojdziesz po nitce do kłębka
ja czy właściciel pojazdu ma to wyjaśnić .A jeżeli na innej stacji dostanie pieczątkę - to co sobie pomyśli .... :shock::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać z którego roku te Iveco ? Kiedyś to prawie był standard że w sprowadzanym Iveco tabliczka była "goła" . Zresztą stare Mercedesy osobowe też często miały tylko numer ,na masy to nie było miejsca ,bo taki był ichniejszy wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dowodzie ma dmc 3500 a jego masa wynosi 5000 ....albo 8000

A co to diagnostę obchodzi?

chyba, że

kto sra w te gniazdo i doprowadza do takiego stanu jak jest
diagnostą?

 

Wszędzie wina diagnosty - więc co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać z którego roku te Iveco ?
O Iveco to się może więcej blakop wypowiedzieć :P Ja tylko podałem przykład, który przez kolegę może zostać rozłożony na czynniki pierwsze 8)

 

[ Dodano: 02-12-2016, 09:13 ]

ja czy właściciel pojazdu ma to wyjaśnić .
Kto wykonuje BT? Kto weryfikuje podczas BT dane techniczne i ich zgodność z zapisami w DR? I w końcu, kto zamierza wystawić wynik negatywny z BT i musi to uzasadnić zgodnie z prawem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać z którego roku te Iveco ?
jakie - przecież my mówimy o VW
i musi to uzasadnić zgodnie z prawem?
uzasadniłem - dane na tabliczce są niezgodne ze stanem faktycznym ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.