Skocz do zawartości

Ciągnik SAM z 1987 i numer ramy


wojtf23

Rekomendowane odpowiedzi

pod warunkiem, że w "zaświadczeniu" potwierdzającym wpis... ze starostwa będzie odpowiednia adnotacja "h".

O to właśnie idzie. Nie wszystkie stacje mają tę dokładkę,a co za tym idzie:

 

Od stycznia, dosłownie wszystkie i jak się klient uprze to albo się numeratory i tabliczki znajdą albo zwijamy majdan ,,,

 

nie ma racji bytu, bo nadal zgodnie z literą prawa będą istnieć stacje, które takich czynności nie wykonają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60 a masz na to jakieś argumenty prawne że na pewno od stycznia itp. Bo u mnie na wsi jest jeden diagnosta a tak to bym musiał jechać do żywca. A jak faktycznie wejdzie od stycznia to dla mnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że znasz przepis taką dokładkę nakazujący,,,

 

PORD Art. 83a.

7. Starosta może wyrazić zgodę na umieszczanie nadanych cech identyfikacyjnych pojazdu przez stację kontroli pojazdów.

 

Jeżeli wyrazi to zamieszcza taką informację w dokumencie, o którym pisałem parę postów wstecz. Także nie jest to obligatoryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na to jakieś argumenty prawne że na pewno od stycznia

Argument jest taki, że od stycznia nie będzie Skp rozszerzonych, czyli nie ma przeciwwskazań aby wszystkie stacje cechy nadawały. Patrząc jednak na cytowany zapis PORD. Skp powinna wystąpić do starosty o zgodę, a znając życie stacje będą mogły to zrobić po pięcio-letnim odbiorze przy okazji wymiany zaświadczeń o wpisie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma przeciwwskazań aby wszystkie stacje cechy nadawały.

O ile wystąpią o to przy wpisie do ewidencji.

Skp powinna wystąpić do starosty o zgodę

Stacja może, ale nie musi o nią wystąpić, a magistrat może ale nie musi udzielić jej zgody.

będą mogły to zrobić po pięcio-letnim odbiorze przy okazji wymiany zaświadczeń o wpisie

Ponowny odbiór stacji nie ma nic wspólnego z nadawaniem cech identyfikacyjnych, ponieważ otrzymanie kolejnej decyzji TDT, nie zmienia zaświadczenia o wpisie do ewidencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymanie kolejnej decyzji TDT, nie zmienia zaświadczenia o wpisie do ewidencji.

Akurat tegoroczne odbiory w większości podstawowych zaświadczenia te zmieniają,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większości podstawowych zaświadczenia te zmieniają,,,
wszystkie muszą zmienić ponieważ zmienia się nr decyzji stwierdzającej posiadanie odpowiedniego wyposażenia etc. wydanej przez TDT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie muszą zmienić ponieważ zmienia się nr decyzji stwierdzającej posiadanie odpowiedniego wyposażenia etc. wydanej przez TDT.

Jesteś tego pewien? Nie przypominam sobie abym po kolejnym odbiorze, otrzymywał nowy wpis do ewidencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie muszą zmienić

Nie wszystkie, nie zapominaj, że w tym roku są już ponowne odbiory podstawowych nowo-otwartych w 2010r.

 

[ Dodano: 19-11-2015, 15:29 ]

Nie przypominam sobie

Znaczy, że nie zmienił się zakres badań, bo inaczej powinieneś otrzymać nowy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego pewien?
nie ;-) Pozajączkowałem, spojrzałem w nie ten dokument co potrzeba
Nie wszystkie' date=' nie zapominaj, że w tym roku[/quote'] oczywiście macie rację ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument jest taki, że od stycznia nie będzie Skp rozszerzonych,

 

Nie będzie rozszerzonych o badania techniczne. Umieszczenie cech nie jest badaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczenie cech nie jest badaniem.

Dlatego muszę się zgodzić, ze zgodnie z PORD zostanie to w gestii starosty.

Szczerze mówiąc w błąd wprowadził mnie inspektor TDT-u, jak widać oni też nie muszą mieć racji ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w błąd wprowadził mnie inspektor TDT-u, jak widać oni też nie muszą mieć racji

I często jej nie mają a co niektórzy z inspektorów zachowują się tak jak by wszystkie rozumy pozjadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest nowa stacja diagnostyczna która dopiero będzie działać to może od razu zgłosić o zgodę czy dopiero po 5 latach działania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu przy odbiorze zaświadczenia od starosty ,,,

 

Raczej przed wydaniem zaświadczenia trzeba to wpisać na wniosku - zaświadczenie przecież już potwierdza, że stacja jest upoważniona do nabijania numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.