Skocz do zawartości

PETYCJA o wszczęcie kontroli wobec SKP za VW


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odpisałem w następujący sposób:

 

 

w związku z pismem j/w uprzejmie informuje, że w rejestrze badań technicznych są gromadzone dane w oparciu o wytyczne zawarte w załączniku nr 8 do Dz. U. z 2015 r., poz. 776.

W związku z powyższym nie ma możliwości wyszukania w rejestrze pojazdów po pojemności i mocy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    15

  • michal_k

    13

  • DARIO64

    11

  • JANUSZ60

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja odpisałem w następujący sposób:

a to takie pisma Panowie otrzymali ze swoich WK :shock: bo jak na razie nic takiego nie otrzymałem i obym nie otrzymał :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden WK w Mazowieckim dał się podpuścić. Przekażcie swoim WK, żeby poczekali do piątku. Stowarzyszenie Szefów Wydziałów Komunikacji ma przygotować oficjalną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może żeby jasne - który to WK zaszalał z tym pismem do SKP? Bo ja zrozumiałem, że więcej niż jeden. A jeśli nawet jeden, to nadzór musi w nim kompletnie leżeć, skoro WK nie ma pojęcia o zasadach pracy na SKP, obowiązujących przepisach itd... :?

 

Która nie jest w żaden sposób wiążąca dla WK :x

 

No ale co za problem? To nie musi być wiążące - każdy WK zrobi jak uważa, ale jak ma być więcej takich artystów jak tu widzimy i mają sami coś modzić, to lepiej niech skorzystają z gotowca przygotowanego przez kogokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nadzór musi w nim kompletnie leżeć, skoro WK nie ma pojęcia o zasadach pracy na SKP, obowiązujących przepisach itd... :?

to żadna nowość .............. :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aboz - jaki by nie był, będzie dobry, bo wnioskujący i tak nic więcej nie może - chyba tylko złożyć tą petycję jeszcze raz.

 

No ale faktycznie - ciekaw jestem "ich" wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tyle w bip

„ W dniu 22 grudnia 2015 r., drogą pocztową , organ skierował do stacji kontroli pojazdów działających na terenie miasta

Łodzi pismo z prośbą o zajęcie stanowiska odnośnie wykonywanych badań technicznych pojazdów z silnikiem o zap

łonie samoczynnym, wyprodukowanych w latach 2009-2015, z tzw. Grupy Volkswagena.

Ewentualne zajęcie stanowiska przez przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli

pojazdów ma zostać wyrażone poprzez udzielenie odpowiedzi na niżej przytoczone

pytania:

 

1) Czy w Państwa stacji kontroli pojazdów, wystąpiły przypadki stwierdzenia przez diagnostów podczas przeprowadzania badania technicznego, że w pojazdach z tzw. Grupy Volkswagena zainstalowane zostało oprogramowanie zaniżające poziom emisji NOx ?

 

2) Czy w Państwa stacji kontroli pojazdów, wystąpiły przypadki orzekania przez diagnostów negatywnych wyników badań technicznych pojazdów z tzw. Grupy Volkswagena z uwagi na fakt, że końcowa wartość zadymienia spalin tych pojazdów przekroczyła maksymalne wielkości ustalone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r., w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2015 r., poz. 305, z późn. zm.), a w przypadku pojazdów po raz pierwszy zarejestrowanych lub dopuszczonych do ruchu po dniu określonym w wymaganiach rozporządzenia o warunkach technicznych poziom zadymienia przekroczył poziom podany na tabliczce producenta umieszczonej w pojeździe?

 

3)Czy w warunkach stacji kontroli pojazdów, podczas wykonywania pomiaru zadymienia spalin pojazdów z sinikiem samoczynnym w ramach badania technicznego, przeprowadzanego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz. U. z 2015 r., poz. 776, z późn. zm.), możliwe jest stwierdzenie, że w pojeździe zostało zainstalowane oprogramowanie zaniżające poziom emisji NOx ? "

 

http://bip.uml.lodz.pl/_plik.php?id=43429&PHPSESSID=d84c13929350334b84ebe242a5b71aff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem diagnostą, to może ktoś mnie uświadomi o co w tym chodzi? No z tego co jako laik wiem jakiekolwiek badanie/instrument na SKP jest w stanie wykazać obecności, tudzież sposobu działania oprogramowania samochodu w kwestii emisji NOx - czyż nie?

 

Zresztą - całe pytanie pierwsze owego pisma pozbawione jest sensu, skoro jego autor sam o ten fakt pkt 3 pyta :evil:

 

To trochę tak, jakbym na egzaminie z matematyki ostał dwa zadania. W pierwszym kazano by mi policzyć do stu, a w kolejnym poproszono by mnie o odpowiedź, czy umiem liczyć do stu :razz:

 

Tak działa nadzór w mieście, które mogłoby być podobno wzorem dla innych w kwestii prawidłowości, rzetelności... Ble... :razz: To ja już nawet wolę ścianę wschodnią - nawet od drugiej strony jej granicy - mam usilne przeczucie że jest tam bardziej logicznie niż w łódzkim 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumiem, skoro "markes30" odpowiadał już wcześniej na jakieś pismo, to teraz drugi etap ??

Tamto pismo było z WK Żyrardów a obecne WK Łódź.

może sprawdzają markes'a ... ;-)

 

Chyba moją cierpliwość wystawiają na próbę.

 

Co waszym zdaniem należało by dopisać by nie urazić szanownego nadzoru ? Mnie się cisną na długopis same niecenzuralne słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.