Skocz do zawartości

PETYCJA o wszczęcie kontroli wobec SKP za VW


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Powinniśmy zostać poinformowani o jakie pojazdy chodzi - gazeta nie jest dla nas oficjalnym źródłem . Nic nie stoi na drodze , aby rozesłać podobną listę jak było ze zbiornikami LPG Irene. Po za tym skoro Unia Europejska zmusiła Polskę do rejestracji anglików, to może nakazać Niemcom wymienić wadliwe silniki (jak nie mają swoich niech zakupią u konkurencji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    15

  • michal_k

    13

  • DARIO64

    11

  • JANUSZ60

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pytanie 1 i 3 jest bez sensu, ponieważ treść jednego wyklucza drugie, jednak odpowiedź proponowana przez Markesa idzie w kierunku tego bezsensu. Najpierw odpowiada, że nie wykryli takiego oprogramowania (w domyśle - maja taka możliwość), a za chwilę odpisuje, że w ogóle tego nie badają. Bez sensu. Albo - albo.

 

Ja bym jednak szedł w kierunku prostym - jeśli organ nadzoru zadaje takie pytania - a więc nie wie (!!!), że ani NOx, ani kwestii owego oprogramowania nie sprawdza się w ramach OBT na SKP, to jak do tej pory prowadzili ten nadzór?? To można zapytać i wytknąć w sposób grzeczny, ale jednak wyraźny!!

 

Jedyne dla mnie sensowne pytanie to nr 2. Sam jestem ciekaw, czy rzeczywiście żaden pojazd tej marki (grupy) ze wskazanego rocznika nigdy w tym okresie nie dostał N za spaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw, czy rzeczywiście żaden pojazd tej marki (grupy) ze wskazanego rocznika nigdy w tym okresie nie dostał N za spaliny.

 

A jak ten pojazd wyszukasz? Będziesz po kolei sprawdzał rejestr badań i za frajer tracił na to czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam parametrów danego programu i nie wiem jakiego wysiłku wymagałoby poszukanie tego. Czy to tylko określenie dwóch trzech parametrów i program sam mi wyrzuci? Czy faktycznie przeszukiwanie "ręczne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazeta nie jest dla nas oficjalnym źródłem
,ponieważ w warunkach SKP jest to niemożliwe,o czym Państwo dobrze wiedzą.

 

tak bo ,żeby dokonać takiego pomiaru należy posiadać laboratorium pomiarowe bo oprogramowanie manipulujące oprogramowaniem aktywuje sie podczas badania na hamowni podwoziowej śledząc zachowanie wszystkich czujników pojazdu i nigdy a warunkach skp nikt tego nie stwierdzi - ale są ludzie którzy zajmują stanowiska a nie mają podstawowej wiedzy na temat organu który im podlega i pożnij piszą takie głupoty zamiast zajmować się pożyteczniejszymi sprawami ................... :cool::x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to nawet na hamowni pomiary mieściły się w normach !!! (znając zapędy producentów będą chcieli wcisnąć na SKP hamownie i analizatory mierzące NOx )

 

Jak to działało? Według EPA Volkswagen wyposażył silniki diesla (wykorzystywane również w samochodach należącej do tego samego koncernu firmy Audi) w specjalny moduł kontroli emisji spalin wraz z odpowiednimi czujnikami i działającą w tle dość oryginalną aplikacją. W oparciu o różnego typu dane (ułożenie koła kierownicy, prędkość samochodu, czas niektórych operacji wykonywanych przez silnik, ciśnienie w układzie) była ona w stanie rozpoznać, kiedy silnik auta poddawany jest specjalnym pomiarom ilości wydzielania szkodliwych substancji. A wtedy praca całego silnika zorganizowana jest w taki sposób, by spełniał on nawet najsurowsze współcześnie obowiązujące normy.

 

Ciekawiej wygląda natomiast sytuacja, w której aplikacja (znów na podstawie różnego typu danych spływających z całego samochodu) uznała, że auto wykorzystywane jest normalnie – do jeżdżenia. Silnik pracował wtedy w zupełnie inny sposób, co między innymi oznaczało dziesięcio-, a czasem nawet czterdziestokrotny wzrost emisji szkodliwych tlenków azotu (odpowiedzialnych m.in. za zmiany klimatyczne). "

 

Żródło: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/prawo-i-polityka/2015/09/volkswagen-specjalna-apka-do-oszukiwania-w-testach#ixzz3wFnvWB6z

 

[ Dodano: 04-01-2016, 09:03 ]

Aby wykryć takie oszustwa trzeba wykonać kliku-godzinną próbę drogową z zamontowanym laboratorium ( jak w ty artykule ) :

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/dlaczego-nowe-auta-nie-sa-ekologiczne-wielka-sciema-z-normami-emisji-spalin/l4q07b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko określenie dwóch trzech parametrów i program sam mi wyrzuci?

Jest możliwość przejrzenia tylko badań z wynikiem negatywnym, jednak w tym przypadku i tak nic to nie da ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Polowanie na Renault | Dieselgate zatacza coraz szersze kręgi

 

Filip Trusz 16.01.2016 13:47

 

Po raz kolejny Renault zostało oskarżone o manipulowanie przy swoich silnikach wysokoprężnych. Raz jeszcze niczego francuskiej marce nie udowodniono, ale akcje koncernu spadły o kilkanaście procent

Nowe Renault Megane Nowe Renault Megane

 

O co chodzi tym razem? 14 stycznia 2016 r. nalot na główną siedzibę Renault i dwa centra technologiczne (w Lardy i Guyancourt) przeprowadzili funkcjonariusze francuskiej Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji, Konsumentów i Walki z Oszustwami (DGCCRF). Skonfiskowano komputery. Dyrekcja i francuskie Ministerstwo Ekologii, Zrównoważonego Rozwoju i Energetyki szukały dowodów, że Renault instalowało w swoich samochodach specjalne oprogramowanie, które - podobnie jak to z silników TDI Volkswagena - obniżało emisję szkodliwych substancji podczas testów. Kontrolę zarządzono, ponieważ niektóre modele francuskiego producenta nie zdawały wyrywkowych, losowych testów, jakie zaczęto wykonywać po wykryciu afery w Volkswagenie. Renault błyskawicznie zapowiedziało pełną współpracę z władzami.

 

Kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości, a urzędnicy nie znaleźli dowodów na nielegalne działania Renault.

 

Jednak mimo pomyślnego wyniku nagłej kontroli, 14 stycznia zapisze się w historii Renault na czarno. Sama informacja o nalocie funkcjonariuszy sprawiła, że akcje koncernu spadły aż o 16 proc. Później spadek wynosił nawet 20 proc., ale pod koniec dnia Renault odrobiło trochę strat, a giełda zamknęła się dla Francuzów z wynikiem 10,28 proc. na minusie.

 

Przypomnijmy: to nie pierwszy raz, kiedy Renault pojawia się w kontekście zbyt wysokiej emisji szkodliwych substancji. Ostatnio Francuzi znaleźli się pod ostrzałem pod koniec listopada 2015 r.

 

Podobnie jak w przypadku Volkswagena, raz jeszcze w roli głównej wystąpiły tlenki azotu. Według Stowarzyszenia Wspierania Ochrony Środowiska (DUH) silnik 1.6 dCi Renault przekracza normy Euro 6 aż 25-krotnie. Nadmierną emisję wykryto podczas nowych europejskich cykli testowych (NEFZ). Pięć oddzielnych badań przeprowadził Berneński Uniwersytet Nauk Stosowanych w Szwajcarii.

 

- Procedury testowe przyjęte przez Uniwersytet w Bernie nie są w całości zgodne z europejskimi przepisami, a uzyskane wyniki wykazują znaczne zróżnicowanie, a więc nie pozwalają na wyciągnięcie wniosków. Renault podejmie jednak wszelkie niezbędne działania, aby szczegółowo przeanalizować te wyniki. Tym bardziej, że w sierpniu 2015 roku niezależna niemiecka organizacja ADAC przetestowała model Espace i w opublikowanych wynikach potwierdziła jego zgodność z obowiązującą normą - odpowiedziało wtedy na oskarżenia Renault.

 

W zeszłym roku Renault wyszło z krótkiego kryzysu obronną ręką, teraz także koncernowi niczego nie udowodniono. Możemy się jednak spodziewać, że temat jeszcze wróci, a także, że usłyszymy o kolejnych wpadkach innych producentów. Przykładowo, we wrześniu 2015 r. niemiecki "Auto Bild" podał, że emisja tlenków azotu w BMW X3 może przekraczać normy nawet 11 razy. Mimo że nikt niczego BMW nie udowodnił, akcje bawarskiego koncernu tylko w ciągu jednego dnia zdążyły spaść o około 8 proc.

 

http://moto.pl/MotoPL/1,88389,19481245,polowanie-na-renault-dieselgate-zatacza-coraz-szersze-kregi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie, nie wiem po co tyle stron jest zapisanych w tym temacie. Jak zapewne wszyscy wiecie nas nie dotyczy badanie NOx. I tyle celem wyjaśnienia. Niech sobie panowie (celowo z małej litery) z kancelarii doczytają ustawę a nie kombinują jak by tu wydymać klienta i stwarzać złudzenie, że są obeznani w temacie i chcą jak najwięcej z tego tytułu zarobić. Szczecin z tego co słyszałem w radiu już odpowiednią odpowiedź przygotował. Oczywiście zgodną z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecin z tego co słyszałem w radiu już odpowiednią odpowiedź przygotował.

Szkoda, że już dawno nie wyśmiał tego ktoś w imieniu organizacji ogólnokrajowej,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.