Skocz do zawartości

PETYCJA o wszczęcie kontroli wobec SKP za VW


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam dość "zielony" jestem ale może światlejsi odpowiedzą mi na parę pytań:

1. samochody VW wyprodukowane w latach 2013-2015 chyba jeszcze nie przechodziły OBT?

2. kto homologował je przed dopuszczeniem do eksploatacji?

3. na co liczy ten radca prawny? Na rozgłos, czy na to, że SKP zrzucą się na odszkodowania? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    15

  • michal_k

    13

  • DARIO64

    11

  • JANUSZ60

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. samochody VW wyprodukowane w latach 2013-2015 chyba jeszcze nie przechodziły OBT?

 

Tak - auta powyżej 2013 poza nielicznymi wyjątkami przewidzianymi w ustawie raczej na SKP jeszcze nie miały co szukać. Oczywiście mowa o pojazdach do 3,5t DMC. Dostawcze z grupy powyżej 3,5t DMC to inna historia, tylko nie wiem, czy ich ten problem też dotyczy.

 

Pytanie 2 - homologowały je właściwe instytuty z kraju pochodzenia - a więc zapewne w Niemczech. Polski minister poprzez właściwe organy tylko uznaje takie homologacje.

 

A na co liczy ta kancelaria? Na rozgłos - oczywiście, że tak. O odszkodowaniach nie ma mowy, bo tu żadnej winy SKP przecież nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...wyprodukowanych w latach" - SKP nie posiada takiej informacji bowiem w rejestrze nie zamieszcza się danych dotyczących roku produkcji. Ciężkie zadanie aby, któregoś nie pominąć czy za dużo nie ująć. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według danych z rejestru, na pewno tych pojazdów nie wyłonisz.

 

[ Dodano: 24-11-2015, 20:30 ]

Jest na to sposób,

zanieś im rejestr, nie mają co robić to niech porównują swoje dane z Twoimi w rejestrze ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam rejestr w formie *.PDF , nazbierało się tego 628 stron. Teraz wystarczy usiąść i każdy VIN do dobrego dekodera wrzucać i wszystko! :lol:

Praca do wiosny zapewniona. Oczywiście dla tego kto będzie to sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdą w zaświadczeniach moc silnika

... gdy do zaświadczenia był wystawiony załącznik DIP :cool:

 

 

nazbierało się tego 628 stron.

domagają się zaświadczeń pojazdów wyprodukowanych 2009-2015,

a rejestr z jakich lat ma być :?::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wystarczy usiąść i każdy VIN do dobrego dekodera wrzucać i wszystko!
a widzisz trzeba było wklejce z bagażnika strzelić miałbyś prościej... :x

 

 

Teraz bez żartów - współczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za kolokwializm, ale tylko FRAJERZY odpowiedzą na to pismo.

 

Odpowiedź zwrotna do WK:

 

- SKP w rejestrach odnośnie OBT nie gromadzi danych dotyczących roku produkcji

- SKP w rejestrach odnośnie OBT nie gromadzi oznaczeń rodzaju silnika (TDI, CRT bla bla bla)

 

W związku z powyższym proszę o wskazanie nr VIN pojazdów, o które państwu chodzi.

Proszę też o podanie podstawy i uzasadnienia powyższego żądania, gdyż nie ma ono nic wspólnego z prowadzeniem nadzoru nad prowadzoną przez nas działalnością.

 

Pomogę każdej SKP w wykpieniu się z tego pisma. - dla Krakowa i Wrocławia z prawdziwą przyjemnością 8) (no o Łodzi nie wspominam) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym odpowiedział staroście następująco:

 

10. Na wniosek posiadacza pojazdu uprawniony diagnosta zatrudniony w stacji kontroli pojazdów wydaje na podstawie rejestru duplikat zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

 

Poprosiłbym starostę o udokumentowanie, że jest posiadaczem wskazanych pojazdów, oczywiście z podaniem numerów VIN :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starosta Powiatu ... zwraca się z prośbą o przesłanie, zaświadczeń o przeprowadzonych badaniach technicznych, pojazdów ...

oryginał zaświadczenia jest (teoretycznie) w rękach klienta,

kopia (teoretycznie) powstaje z oryginału,

więc pozostaje duplikat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy starosta prosi o duplikat zaświadczenia? :?

Zgodnie z rozporządzeniem tak powinno być.

Prosząc o zaświadczenia sam namawia diagnostów do działania niezgodnie z rozporządzeniem.No chyba,że robi to celowo :razz:

Koledzy bądźcie czujni-nowe rządy :x

"1) Numer zaświadczenia jest identyczny z numerem z rejestru badań technicznych (załącznik nr 8 do

rozporządzenia). W przypadku wydania duplikatu zaświadczenia, do wcześniej nadanego numeru

zaświadczenia dodaje się „W”, co oznacza „wtórnik”."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogę każdej SKP w wykpieniu się z tego pisma.

No to zrób gotowca w którego będzie można wstawić numer pisma jakie się otrzymało itp.

Skoro jedno starostwo się wyrwało(ciekawe które) , to lepiej być przygotowanym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy, starostwo pod które podlegam odpowiedziało na tą petycje na zasadzie "nic wam do tego, nadzór jest prowadzony prawidłowo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież tu chodzi o kasę:

VW idzie do...... kancelaria i prosi: sporządź mi pan pismo do burmistrza w .... (miasto w Chnach), w sprawie stanu dróg, za 100tys. €, i petycje się skończą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem do starostwa, że dane zawarte w rejestrze gromadzimy zgodnie z załącznikiem nr 8 do Dz.U. z 2015 nr 776 z późn. zmianami wobec czego nie jesteśmy w stanie przesłać zaświadczeń wg kryteriów zawartch w piśmie od starostwa.

 

Myślę, że to zakończy sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o to pisemko na maila - dla chętnych przygotuję gotowiec odpowiedzi.

 

Pismo jest kompletnie bez sensu i faktycznie ja nie zauważyłem, że oni zaświadczeń chcą...

1. Po co im te dane?

2. Co to za nadzór co nie wie komu i jak wydaje się zaświadczenia?

3. Co to za nadzór co nie wie jaka jest struktura danych gromadzonych w rejestrach SKP (roczniki, modele silnika itd.)

 

Te pisma prezentują żałosny poziom tych WK, które je rozesłały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.