Skocz do zawartości

HL 80.11 z "Anglii"


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj dostałem od klienta PC na przyczepę IFA HL 80.11. W PC przyczepa ciężarowa rolnicza - przypuszczam iż takie oświadczenie złożył właściciel na podstawie umowy kupna. Sek w tym iż ten model nigdy nie był produkowany jako rolniczy tylko ciężarowy co potwierdzają katalogi ITS /2000 i 2008 /. Przypuszczam iż jest to wał "na angola" - w Anglii rolnicze nie są rejestrowane ale już ciężarowe -Tak. Jak podejść do zagadnienia - dzisiaj mam wolne - a jutro chcę na ten temat porozmawiać z WK. Jeśli potraktować ją jako rolniczą nie powinienem żądać zagranicznego DR - jako ciężarowa powinien być - tylko co z katalogiem który mówi że jest ciężarowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem od klienta PC
to jak chcesz
nie powinienem żądać zagranicznego DR - jako ciężarowa powinien być - tylko co z katalogiem który mówi że jest ciężarowa
ma PC to nie rozumiem dlaczego jeszcze żądać DR zagranicznego? Telefon do WK, który wydał PC i wyjaśnienie sytuacji niech wysyłają pytanie do producenta lub przedstawiciela czy w ogóle w takiej konfiguracji było to homologowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma PC to nie rozumiem dlaczego jeszcze żądać DR zagranicznego

Nasze WK jak wydaje PC zawsze jeśli był zagraniczny DR daje kopię - w PC nie ma danych niezbędnych do DIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze WK jak wydaje PC zawsze jeśli był zagraniczny DR daje kopię
rozumiem, mówisz o kopii DR mój Wk robi podobnie. Niemniej jednak najpierw wykonałbym telefon do WK i naświetlił sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglii rolnicze nie są rejestrowane ale już ciężarowe -Tak

 

W Anglii żadne przyczepy nie są rejestrowane.

 

Nasze WK jak wydaje PC zawsze jeśli był zagraniczny DR daje kopię

 

A powinien oddać zagraniczny DR.

 

w PC nie ma danych niezbędnych do DIP

 

Można ustalić :P Ale wiadomo, z DR łatwiej.

 

tylko co z katalogiem który mówi że jest ciężarowa

 

Może teoretycznie ktoś kiedyś przerobił ją na rolniczą lub "zabudował jednostkowo" jako rolniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś widział w ogłoszeniach na angielskich stronach z maszynami do sprzedania przyczepy z DDR (bo chyba stamtąd pochodzi HL i HW)?

Pracowałem w UK w rolnictwie ciut, często przeglądam ogłoszenia na polskich stronach i mało jest sprzętu z UK, ba częściej czytam o metodzie rejestracji na holendra czy anglika niż widzę pojazdy z wysp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Anglii żadne przyczepy nie są rejestrowane.

Czy jest gdzieś wykaz - jakie pojazdy w Anglii podlegają rejestracji - czy tylko wiemy - bo słyszeliśmy

ba częściej czytam o metodzie rejestracji na holendra

No właśnie - na holendra to rozumiem - na angola mam numero uno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie zestawienie - ostatnio Psuj je gdzieś wrzucał. Doskonałe nie jest, ale coś tam jest.

Przyczepy w GB - żadne nie są rejestrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę dzisiaj w domu i tak próbuję doczytać - w jednych artykułach z Anglii - pisze ze nie - ale w następnych - pierwszy rok na umową - po pierwszym trzeba podjechać na przegląd gdzie na podstawie umowy otrzymuje się tablice i coś w stylu DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet gdyby były rejestrowane (czemu przeczy to zestawienie) to zawsze ta jedna mogła nie być (mogła nigdy nie wyjeżdżać na drogi) - to problem WK, a nie diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te artykuły wychodzę z założenia iż tam to jakoś jest inaczej - w DR wcale nie musi być właściciel tylko użytkownik który nie jest właścicielem - ubezpieczenie to świętość - podział w razie szkody na kategorie co nadaje się do naprawy a co do rozbiórki lub kasacji - jasno i na temat - tylko co podlega rejestracji - czarna magia - wiem tylko że samochody i motocykle :razz:

 

[ Dodano: 26-11-2015, 18:18 ]

(czemu przeczy to zestawienie)

Zapodaj link bo "szukaj" to w tym wypadku lipa a przeszukać posty Psuja to można do rana i też będzie lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości krajów zachodnich w DR nie musi być wpisany właściciel.

 

U nas de facto też, tylko mało kto z tego korzysta, a rzadko który WK umie poprawnie zinterpretować i zapisać w DR. IVVO - co Ty nowy w branży? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj link

 

W pracy mam tabelkę z 2009 roku oraz aktualną, ale nie pamiętam co napisali w aktualnej odnośnie przyczep z Anglii. Podaj mi maila to jutro Ci zeskanuję i podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne tajne i poufne bo to jest na forum, tylko nie pamiętam gdzie. Psuj dawał ostatnio linka do tego i nawet mu ten temat przygadałem, ale jak widać on się aktywuje tylko tam, gdzie można mi ewentualnie dogryźć ;)

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapiszę to sobie... Panie Moderatorze... Ups - przepraszam - Panie OLDmoderatorze :evil:

Teraz zaczynam rozumieć Twoje niektóre wypowiedzi... To po prostu owy SKS :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.