Skocz do zawartości

C2H5OH


Jacdiag

Rekomendowane odpowiedzi

bimber.gif

 

Jeśli chcesz wiedzieć jak wygląda samodzielna produkcja bimbru, samogony, księżycówki itd. lub tylko interesuje cię jak taki proces przebiega - to zapraszam do lektury. Na dalszych podstronach, myślę że dość szczegółowo i przystępnie, opisałem całe zagadnienie.

 

Zabrane materiały pochodzą z grupy dyskusyjnej yahoogroups.distillers, internetu, własnych i zaobserwowanych doświadczeń. Czasami są to cytaty w całości przeniesione z oryginałów. Przepraszam z góry autorów za ich wykorzystanie, ale strona ma charakter czysto informacyjny, bez jakichkolwiek znamion komercji. W miarę możliwości będę się starał podawać źródła i adresy pozyskanych informacji. Na specjalnym miejscu muszę umieścić stronę Tonego Acklanda z Nowej Zelandii Home Distillation of Alcohol © encyklopedię wiedzy o domowej produkcji alkoholu etylowego. Na tej to stronie oparłem w głównej mierze to co właśnie czytasz...

 

Pierwsza ważna uwaga !

 

Informacje zawarte na stronie mogą służyć jedynie celom poznawczym. Wprowadzanie ich w czyn jest w Polsce niezgodne z obowiązującym prawem. Patrz... art. 12a ust. 1 z dnia 2 marca 2001 roku o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych (Dz. U. 01.31.353).

Druga ważna uwaga !!!

 

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań praktycznych zapoznaj się z działem Teoria, a w szczególności z akapitami traktującymi o bezpieczeństwie. Niektóre z opisywanych na stronie zagadnień mogą być bowiem szkodliwe lub wręcz niebezpieczne dla zdrowia i życia.

 

 

chyba mnie "namówił" do odnalezienia zapomnianych zabawek ... :medit::viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się w "celach poznawczych" na tym forum i z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że jest ono potężną skarbnicą wiedzy na temat starożytnej metody "palenia" gorzałki.

Zalecam tylko wnikliwe i uważne czytanie, ponieważ metody i sprzęt, z biegiem lat, uległ potężnej ewolucji.

Zalecenie zapoznania się z dziełem "Teoria" to nie jest tylko "gadanie". Wszystkim początkującym to polecam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.